Załóż i zarejestruj z Nami spółkę w stolicy Podkarpacia czyli Rzeszowie i poznaj naszą ofertę, w zakresie księgowości i wirtualnego biura już od 39 zł miesięcznie. 

Założymy i zarejestrujemy dla Ciebie spółkę, a potem poprowadzimy jej księgowość w cenie od 450 zł miesięcznie i wirtualne biuro od 39 zł.


Programy do księgowości

Kogo dotyczy obowiązek przesyłania JPK?

W związku z faktem, że od 2018 r. każdy przedsiębiorca, w tym micro będzie musiał generować i przesyłać do właściwego Urzędu Skarbowego zapisane na nośniku informatycznym dane tworzące jednolity plik kontrolny niezbędne będzie posługiwaniem się programem do księgowości. Nie wystarczy tutaj korzystanie z programu kalkulacyjnego gdyż nie umożliwia on generowanie jpk. Koniecznie jest wykupienie licencji na stosowany program komputerowy lub skorzystanie z bezpłatnego programu do księgowości. Wykupienie programu do księgowości dla micro, małych, a nawet średnich przedsiębiorców może być nieopłacalne, bowiem lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług biura rachunkowego, które posiada już licencję na zaawansowane wersję programów księgowych co zapewniania najwyższy standard usług. Pomimo rozwoju informatycznego i powstania nowych, szybkich kanałów komunikacji nie zalecamy korzystania z mobilnej księgowości. Rozwiązanie pomimo, iż wydaje się wygodne, nie zapewnia kompleksowego zakresu usług jak w przypadku tradycyjnej księgowości, gdzie Klient ma stały dostęp do dokumentacji księgowej swojej firmy znajdującej się w zamkniętej szafce w biurze rachunkowym, np. w Rzeszowie.

Obsługa programów księgowych 

Obsługiwanie programu księgowego dla osoby niemającej styczności z księgowością nie jest takie proste. Dotyczy to zwłaszcza prowadzenia ksiąg rachunkowych. Co prawda program dokonuje obliczeń za użytkownika programu, jednak użytkownik musi posiadać wiedzę jak posługiwać się programem. W programie prowadzi się księgowość i rachunkowość na takich samych zasadach jak w wersji papierowej. Należy dokładnie sprawdzać kilkukrotnie wpisywane dane, gdyż ewentualna pomyłka nawet nieistotna może prowadzić do sporego zamieszania. Wskazane jest, aby dane były weryfikowane przez kilka osób, co pozwala na wyeliminowaniu pomyłek. Dane Klienta i jego kontrahentów znajdujące się w programie komputerowych, jak i znajdujące się w zamkniętej szafce (faktury kosztowe) powinny być zabezpieczone przed dostępem dla osób niepowołanych. Jeżeli chodzi o program komputerowy to może on być zainstalowany wyłącznie na komputerze zabezpieczonym hasłem zmieniającym się automatycznie co 30 dni. Wszelka dokumentacja księgowa powinna być natomiast przesyłana przez bezpieczne połączenia najlepiej nie korzystając z darmowych skrzynek e-mail.

Kontakt z Naszą firmą 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej w celu nawiązania współpracy w zakresie biura rachunkowego lub wirtualnego biura w Rzeszowie. Zapraszamy do kontaktu drogą elektroniczną lub mailową. Nasza oferta jest skierowana zarówno do przedsiębiorców indywidualnych, jak i spółek.


Chcesz z Nami współpracować? Zadzwoń lub napisz.

Formularz  kontaktowy 

Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Skontaktuj się z nami

Poznaj doktora Adama Orłowskiego – eksperta w branży coworkingowej i współautora naszego Bloga

Doktor Adam Orłowski, pełniący rolę Prezesa Zarządu w Conventia sp. z o.o., jest doświadczonym liderem w sektorze usług coworkingowych. Jego bogata, ośmioletnia praktyka w zarządzaniu podmiotami branżowymi zdobyła uznanie na rynku, czego dowodem są liczne innowacyjne projekty i inicjatywy, które miały miejsce pod jego kierownictwem. 

Przed objęciem roli prezesa spółki  Adam Orłowski zdobywał doświadczenie akademickie, prowadząc zajęcia na Uniwersytecie Rzeszowskim. Jego głębokie zrozumienie teorii zarządzania oraz praktyczne podejście do biznesu przyczyniły się do rozwijania kreatywnych i efektywnych przestrzeni pracy wspólnej, które odpowiadają na potrzeby współczesnych przedsiębiorców i freelancerów.


O Firmie

Conventia Sp. z o.o. to firma działająca w sektorze biurowych usług administracyjnych i księgowych. Spółka została założona 30 lipca 2018 roku i od tego czasu oferuje różnorodne usługi związane z administracyjnym wsparciem biura, przetwarzaniem danych, oraz działalnością wspomagającą ubezpieczenia i fundusze emerytalne (Aleo)​.
Conventia jest wpisana na listę Działalności na rzecz spółek i trustów prowadzoną przez Dyrektora Izby Skarbowej pod numer RDST-243 (slaskie.kas.gov.pl).

Firma wykazała stabilny wzrost przychodów netto ze sprzedaży, który w 2022 roku osiągnął 17,96%, a także znaczący wzrost całkowitych aktywów o 48,87%  (EMISdatalinq). 

Conventia Sp. z o.o. zarządzana jest przez  Adama Orłowskiego. 

Wśród oferowanych przez firmę usług znajduje się też szeroka gama działalności związanych z obsługą biura, które obejmują dostarczanie usług wirtualnego biura, księgowości oraz inne specjalistyczne działania wspomagające prowadzenie biura.

Znajdź Nas