Jeżeli interesuję Cię rejestracja spółki Kraków lub Rzeszów to dobry wybór. Oferujemy także wirtualne biuro, księgowość, pomoc w zakładaniu firm i zakup gotowych spółek.

Zapraszamy do naszych Oddziałów. 


Oddział w Krakowie

Założymy i zarejestrujemy dla Ciebie spółkę, a potem poprowadzimy jej księgowość w cenie od 299 zł miesięcznie i wirtualne biuro od 39 zł.

Oddział w Rzeszowie

Załóż i zarejestruj z Nami spółkę w stolicy Podkarpacia czyli Rzeszowie i poznaj naszą ofertę, w zakresie księgowości i wirtualnego biura już od 39 zł miesięcznie. 

Delegowanie pracownika z biura rachunkowego

Zatrudnienie księgowego, a korzystanie z usług biura rachunkowego 

Jeżeli przedsiębiorca nie może lub nie chce samodzielnie prowadzić obsługi rachunkowej ma do wyboru dwa rozwiązania. Po pierwsze zatrudnienie księgowego na etacie lub na podstawie umowy zlecenia (ewentualnie umowy o świadczenie usług-samozatrudnienie), po drugie skorzystanie z usług zewnętrznego biura rachunkowego. To pierwsze rozwiązania kiedyś bardzo popularne traci na znaczeniu na rzecz usług profesjonalnych biur rachunkowych.

Wady zatrudnienia księgowego 

Zatrudnienie księgowego wiąże się przede wszystkim z dużymi kosztami związanymi z wyposażeniem stanowiska pracy, w tym zakupu programów do księgowości (zwłaszcza, że od 2018 r. księgi rachunkowe będą prowadzone wyłącznie w formie elektronicznej). Mimo to rozwiązanie te posiada również dużo zalet. Przede wszystkim podmiot gospodarczy ma stały dostęp do informacji dotyczących spraw księgowych oraz do pracownika, który zajmuje się sprawami z tego zakresu. Przedsiębiorca w takich przypadkach nie musi również dostarczać faktur do biura rachunkowego, wszelka dokumentacja znajduje się w firmie. Jest to dobre rozwiązanie dla bardzo dużych firm, takich jak sklepy wysoko-powierzchniowe. Natomiast w przypadku micro-przedsiębiorców, osób prowadzących indywidualne działalności gospodarcze rozwiązanie to jest skrajnie nieopłacalne.

Usługi biura rachunkowego

Natomiast w przypadku powierzenia księgowości zewnętrznej firmie rachunkowej koszty są znacznie niższe. Dodatkowo taka firma jest ubezpieczona od odpowiedzialności cywilnej, oznacza to, że nawet w przypadku gdy popełni błąd to zostanie on naprawiony. W przypadku zatrudnienia księgowego nie ma natomiast takiej gwarancji, wręcz przeciwnie odpowiedzialność materialna pracownika jest ograniczona do wysokości trzymiesięcznych poborów. Dla małych firm, ale i dla większych przedsiębiorców powierzenie swoich spraw księgowych biuru rachunkowym zapewnia spokój i redukcję zadań, dzięki czemu firma może skupić się na rozwoju.

Delegowanie pracownika

Biura rachunkowe stosują również praktykę polegającą na delegowaniu księgowego do wykonywania obowiązków siedzibie Klienta. Jest to dobre rozwiązanie w przypadku dużej firmy, która generuje równie dużą ilość faktur. To doskonałe połączenie dwóch form obsługi rachunkowej, które jest korzystne dla większych podmiotów gospodarczych, a jednocześnie łączy się z mniejszymi wydatkami niż zatrudnienie księgowego. Dobrze jest również skorzystać z oferty wirtualnego biura. dzięki czemu wszelka korespondencja, a także faktury będą przychodziły na adres takiego biura. Zapraszamy do skorzystania z usług wirtualnego biura w Przeworsku, wirtualnego biura w Jarosławiu oraz wirtualnego biura w stolicy Podkarpacia czyli mieście Rzeszowie.

Chcesz z Nami współpracować? Zadzwoń lub napisz.

Formularz  kontaktowy 

Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Skontaktuj się z nami

Współautorem bloga jest doktor Adam Orłowski - Prezes Zarządu Conventia sp. z o. o., od 8 lat zarządza podmiotami z branży usług coworkingowych, wcześniej prowadził zajęcia na Uniwersytecie Rzeszowskim, posiada tytuł naukowy doktora.  

O Firmie

Conventia Sp. z o.o. to firma działająca w sektorze biurowych usług administracyjnych i księgowych. Spółka została założona 30 lipca 2018 roku i od tego czasu oferuje różnorodne usługi związane z administracyjnym wsparciem biura, przetwarzaniem danych, oraz działalnością wspomagającą ubezpieczenia i fundusze emerytalne (Aleo)​.

Firma wykazała stabilny wzrost przychodów netto ze sprzedaży, który w 2022 roku osiągnął 17,96%, a także znaczący wzrost całkowitych aktywów o 48,87%  (EMISdatalinq). 

Conventia Sp. z o.o. zarządzana jest przez  Adama Orłowskiego. 

Wśród oferowanych przez firmę usług znajduje się też szeroka gama działalności związanych z obsługą biura, które obejmują dostarczanie usług wirtualnego biura, księgowości oraz inne specjalistyczne działania wspomagające prowadzenie biura.

Znajdź Nas