Jak wybrać system CMS?

Czym jest system CMS? 

W dzisiejszych czasach nawet profesjonaliści posługują się systemami CMS w celu tworzenia strony internetowej. Tworzenie strony ręcznie, bez użycia gotowych szablonów jest żmudne i nie pozwala na osiągniecie zadowalających efektów w odpowiednim czasie. Ważny jest jednak wybór właściwego, najodpowiedniejszego narzędzia do stworzenia strony WWW dopasowanego do potrzeb Klienta oraz jego możliwości ekonomicznych. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, czy CMS zapewnia mobilność witryny. O ile w przypadku narzędzi z oceanu jest to normą, wiele polskich narzędzi nie zapewnia dopasowania strony internetowej do urządzeń mobilnych takich jak telefony komórkowe czy też tablety. Jest to niekorzystne rozwiązani zarówno dla użytkowników witryny jak i właściciela strony internetowej, który w ten sposób ogranicza ruch organiczny na stronie zwiększając współczynnik odrzuceń. Niezależnie od tego nie budzi wątpliwości, że responsywaność to jeden z ponad 200 czynników rankingowych Google.

Responsywność strony 

Inna sprawą jest też to, że strony nie dopasowane do urządzeń świadczą o braku profesjonalizmu firmy negatywnie wpływając na jej prestiż. Z uwagi na ten fakt nie zalecamy samodzielnie korzystanie z systemów CMS, zwłaszcza tych bardziej zaawansowanych  jak Wordpress. Lepszym rozwiązaniem jest powierzenie tych spraw agencji internetowej zajmującej się tworzeniem stron internetowych oraz ich pozycjonowanie, której biura znajdują się w Przeworsku, Jarosławiu oraz Rzeszowie.

Bezpłatne CMS-y

Nie warto korzystać również z bezpłatnych CMS-ów oraz bezpłatnych domen (defaktu subdomen bo tylko takie są bezpłatnie rejestrowane). Takie rozwiązanie ekonomiczne ma jedynie uzasadnienie ekonomiczne w przypadku budowy zaplecza, a i w tym przypadku korzystanie z domen własnych pozytywnie wpływa na siłę zaplecza. Ponadto podobnie jak z responsywanością korzystanie z bezpłatnych narzędzi oraz domen negatywnie wpływa na postrzeganie firmy przez Klientów jak i Kontrahentów. Strona WWW firmy powinna być jej wizytówką i świadczyć o tym, że nie korzysta ona z usług amatorów, lecz profesjonalistów.

System CMS jako usługa 

Trzeba również zaznaczyć, że system CMS to nie produkt lecz usługa, dlatego musi być przewidziany jako stały, roczny wydatek dla firmy. Jednak dzięki temu usługobiorca ma zapewniony dostęp do aktualizacji przystosowujących stronę WWW do jakże dynamicznie zmieniającego się środowiska internetowego. Warto jednak zauważyć, że niektóre CMS takiej aktualizacji nie zapewniają co skutecznie zniechęca do skorzystania z nich jako narzędzia do tworzenia profesjonalnych stron internetowych dla firm oraz osób indywidualnych, które tworzą strony internetowe w związku z hobby (blogi tematyczne nie nastawione na zysk).