Załóż i zarejestruj z Nami spółkę w stolicy Podkarpacia czyli Rzeszowie i poznaj naszą ofertę, w zakresie księgowości i wirtualnego biura już od 39 zł miesięcznie. 

Założymy i zarejestrujemy dla Ciebie spółkę, a potem poprowadzimy jej księgowość w cenie od 450 zł miesięcznie i wirtualne biuro od 39 zł.


Wypełnianie PIT w biurze rachunkowym

Samodzielne wypełnianie zeznań podatkowych 

W dzisiejszych czasach większość podatników wypełnia roczne zeznania podatkowego samemu. Nie mniej wygodnym i pozwalającym na zaoszczędzenie czasu i nerwów jest powierzenie wykonana tej czynności biuru rachunkowemu. W tym celu konieczne jest udanie się do biura rachunkowego z deklaracją pit-11 (w przypadku gdy w roku rozliczeniowym wykonywaliśmy pracę na podstawie umowy o pracę lub wykonywaliśmy czynności na podstawie umowy zlecenia). Dane zawarte na tym dokumencie będą potrzebne do wypełnienia rocznej deklaracji podatkowej. Oprócz tego podatnik musi podać inne dane, w zależności od tego z jakich źródeł osiągał przychód i jakie koszty poniósł. Jeżeli nie może stawić się osobiście niezbędne informację można przekazać również drogą telefoniczną bądź mailową. Do ważnych danych należą także informacje na temat przysługujących podatnikowi ulg i zwolnień podatkowych (w szczególności ulga podatkowa na dziecko). Biura rachunkowe wypełniają pity korzystając z oprogramowania komputerowego, a przy ich wysyłce do właściwego organu skarbowego korzystają z danych uwierzytelniających (kwoty przychodu za rok poprzedzający rok rozliczeniowy).

Kolejki w biurze rachunkowym

Zazwyczaj biura rachunkowe załatwiają sprawy związane z wypełnianiem rocznych deklaracji podatkowych od ręki, wystarczy poczekać pół godziny i zeznanie będzie gotowe. Jeżeli zbliża się termin na złożenie rocznego pita musimy się jednak liczyć z kolejkami, bowiem większość osób odkłada te sprawy na ostatnią chwilę. Nie warto jednak tego zrobić, bowiem im prędzej złożymy deklaracji tym szybciej otrzymamy ewentualny zwrot podatku. W celu wypełnienie deklaracji podatkowych zapraszamy również do naszego biura rachunkowego w Przeworsku, Jarosławiu oraz Rzeszowie. Natomiast za przedsiębiorców sporządzaniem rocznego zeznania podatkowego zajmuje się biuro rachunkowe, które na co dzień prowadzi księgowość jego firmy. W biurze rachunkowym otrzymamy Urzędowe Poświadczeniu odbioru deklaracji. 

Zalety korzystania z usług biura rachunkowego? 

Korzystanie z usług biura rachunkowego to duża wygoda i komfort. W dzisiejszych czasach formalności związane z rozliczeniem podatków są dość skomplikowane, a co za tym idzie osobie, która nie zajmuje się zawodowo prowadzeniem księgowości zabiera to dużo czasu. Usługa polegająca na wypełnieniu rocznych deklaracji podatkowych nie kosztuje dużo, bowiem nie wymaga od pracownika biura rachunkowego dużego nakładu pracy, w związku z tym, że osoba taka jako wprawiona w sporządzaniu rozliczeń wykonuje te czynności w sposób skrupulatny a jednocześnie szybki i automatyczny. Podsumowując pamiętajmy, aby nie odkładać obowiązków związanych z rozliczeniem z fiskusem na ostatnią chwile, lepiej to załatwić wcześniej i mieć spokój z uciążliwymi formalnościami.


Chcesz z Nami współpracować? Zadzwoń lub napisz.

Formularz  kontaktowy 

Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Skontaktuj się z nami

Poznaj doktora Adama Orłowskiego – eksperta w branży coworkingowej i współautora naszego Bloga

Doktor Adam Orłowski, pełniący rolę Prezesa Zarządu w Conventia sp. z o.o., jest doświadczonym liderem w sektorze usług coworkingowych. Jego bogata, ośmioletnia praktyka w zarządzaniu podmiotami branżowymi zdobyła uznanie na rynku, czego dowodem są liczne innowacyjne projekty i inicjatywy, które miały miejsce pod jego kierownictwem. 

Przed objęciem roli prezesa spółki  Adam Orłowski zdobywał doświadczenie akademickie, prowadząc zajęcia na Uniwersytecie Rzeszowskim. Jego głębokie zrozumienie teorii zarządzania oraz praktyczne podejście do biznesu przyczyniły się do rozwijania kreatywnych i efektywnych przestrzeni pracy wspólnej, które odpowiadają na potrzeby współczesnych przedsiębiorców i freelancerów.


O Firmie

Conventia Sp. z o.o. to firma działająca w sektorze biurowych usług administracyjnych i księgowych. Spółka została założona 30 lipca 2018 roku i od tego czasu oferuje różnorodne usługi związane z administracyjnym wsparciem biura, przetwarzaniem danych, oraz działalnością wspomagającą ubezpieczenia i fundusze emerytalne (Aleo)​.
Conventia jest wpisana na listę Działalności na rzecz spółek i trustów prowadzoną przez Dyrektora Izby Skarbowej pod numer RDST-243 (slaskie.kas.gov.pl).

Firma wykazała stabilny wzrost przychodów netto ze sprzedaży, który w 2022 roku osiągnął 17,96%, a także znaczący wzrost całkowitych aktywów o 48,87%  (EMISdatalinq). 

Conventia Sp. z o.o. zarządzana jest przez  Adama Orłowskiego. 

Wśród oferowanych przez firmę usług znajduje się też szeroka gama działalności związanych z obsługą biura, które obejmują dostarczanie usług wirtualnego biura, księgowości oraz inne specjalistyczne działania wspomagające prowadzenie biura.

Znajdź Nas