Załóż i zarejestruj z Nami spółkę w stolicy Podkarpacia czyli Rzeszowie i poznaj naszą ofertę, w zakresie księgowości i wirtualnego biura już od 39 zł miesięcznie. 

Założymy i zarejestrujemy dla Ciebie spółkę, a potem poprowadzimy jej księgowość w cenie od 450 zł miesięcznie i wirtualne biuro od 39 zł.


Ryzyko gospodarcze

Ryzyko jako element dzialności gospodarczej

Prowadząc interesy przedsiębiorcy bardzo często muszą podejmować ryzyko. Wynika to z faktu, że rozwój gospodarczy wymaga kreatywności. Przy podejmowaniu ryzyka należy brać pod uwagę szansę na osiągnięciu sukcesu i ewentualne straty. Osiągniecie bardzo dużych dochodów wymaga nie tylko wiedzy i nakładu pracy, ale i dużego nakładu finansowego. W przypadku gdy przedsięwzięcie się nie uda kapitał może przepaść. Znacznie bezpieczniejszą formą lokowania kapitału jest konto bankowe. W takim jednak przypadku planowane przychody mogą być znacznie niższe jednak są zazwyczaj gwarantowane. Nawet w przypadku upadku banku środki Klientów są zabezpieczone. Inaczej jest w przypadku funduszy inwestycyjnych. Takie fundusze zajmują się zarządzaniem i pomnażaniem kapitału swoich Zleceniodawców. W zamian za wykonywane czynności pobierają jednak stosunkowo wysoką prowizję, a jednocześnie nie gwarantują osiągnięcia celu gospodarczego.

Czy można ograniczyć ryzyko?

Przy inwestowaniu ważna jest również dywersyfikacja ryzyka. Polega to na tym, że osoba inwestuje w różne gałęzie gospodarki. Najczęściej jest tak, że w przypadku kryzysu w jednym sektorze gospodarki na innym panuje hossa, która pozwala pokryć koszty przedsiębiorcy. Nie mniej jednak nie pozwala to na odpowiednią specjalizację. Bardzo trudno prowadzić działalności gospodarcze o różnym charakterze, gdyż lepiej skupić się na jednej.  Najczęściej jest tak, że działalność gospodarczą danego profilu wykonują osoby posiadające doświadczenie w tym zakresie.

Jak inwestować kapitałem?

W przypadku dysponowaniem kapitałem można również zainwestować lub stworzyć rodzinną firmę. Taka firma nie będzie przynosić wysokich dochodów jednak będą to dochody stałe. Interesy takiego rodzaju buduje się jednak przez lata, gdyż budowanie zaufania Klientów trwa bardzo długo. Wartość firmy nie przejawia się wyłącznie w zgromadzonym kapitale, ale także w wizerunku firmy. Najbardziej znane marki przynoszą ogromne przychody. Najczęściej jednak te firmy ewoluowały z małych rodzinnych firm, które natrafiły na podatny rynek.

Finansowanie inwestycji

Inwestycje można finansować zaciągając kredyt w banku. Banki jednak nie zawsze są chętne udzielać pożyczek na tak niepewne inwestycję jak rozwój działalności gospodarczej. Najczęściej banki w takim przypadku bardzo szczegółową analizują zdolność kredytową pożyczkobiorcy. Bank musi mieć pewność, że w przypadku gdy inwestycja przedsiębiorcy nie osiągnie sukcesu dłużnik będzie miał zabezpieczone środki na spłatę zobowiązania. Ostatnimi czasy banki bardzo obawiają się ogłoszenia przez dłużników tzw. upadłości konsumenckiej. W takim przypadku bank może nie uzyskać zaspokojenia swojej wierzytelności. Korzystnym rozwiązaniem dla banku jest natomiast zabezpieczenie kredytu na nieruchomości dłużnika. Takie rozwiązanie nosi nazwę hipoteki. W takiej sytuacji bank bezie mógł uzyskać zaspokojenie z nieruchomości dłużnika nawet w przypadku jej zbycia lub ogłoszenia upadłości.

Pomoc w wirtualnym biurze

Jeżeli chcesz uzyskać więcej porad w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej lub informacji o ofercie wirtualnego biura w Przeworsku, Jarosławiu lub Rzeszowie zapraszamy do kontaktu. Nasza firma postara Ci się pomóc i zagwarantować usługi pomocnicze o najwyższym standardzie co pozwoli na zwiększenie szans na sukces


Chcesz z Nami współpracować? Zadzwoń lub napisz.

Formularz  kontaktowy 

Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Skontaktuj się z nami

Poznaj doktora Adama Orłowskiego – eksperta w branży coworkingowej i współautora naszego Bloga

Doktor Adam Orłowski, pełniący rolę Prezesa Zarządu w Conventia sp. z o.o., jest doświadczonym liderem w sektorze usług coworkingowych. Jego bogata, ośmioletnia praktyka w zarządzaniu podmiotami branżowymi zdobyła uznanie na rynku, czego dowodem są liczne innowacyjne projekty i inicjatywy, które miały miejsce pod jego kierownictwem. 

Przed objęciem roli prezesa spółki  Adam Orłowski zdobywał doświadczenie akademickie, prowadząc zajęcia na Uniwersytecie Rzeszowskim. Jego głębokie zrozumienie teorii zarządzania oraz praktyczne podejście do biznesu przyczyniły się do rozwijania kreatywnych i efektywnych przestrzeni pracy wspólnej, które odpowiadają na potrzeby współczesnych przedsiębiorców i freelancerów.


O Firmie

Conventia Sp. z o.o. to firma działająca w sektorze biurowych usług administracyjnych i księgowych. Spółka została założona 30 lipca 2018 roku i od tego czasu oferuje różnorodne usługi związane z administracyjnym wsparciem biura, przetwarzaniem danych, oraz działalnością wspomagającą ubezpieczenia i fundusze emerytalne (Aleo)​.
Conventia jest wpisana na listę Działalności na rzecz spółek i trustów prowadzoną przez Dyrektora Izby Skarbowej pod numer RDST-243 (slaskie.kas.gov.pl).

Firma wykazała stabilny wzrost przychodów netto ze sprzedaży, który w 2022 roku osiągnął 17,96%, a także znaczący wzrost całkowitych aktywów o 48,87%  (EMISdatalinq). 

Conventia Sp. z o.o. zarządzana jest przez  Adama Orłowskiego. 

Wśród oferowanych przez firmę usług znajduje się też szeroka gama działalności związanych z obsługą biura, które obejmują dostarczanie usług wirtualnego biura, księgowości oraz inne specjalistyczne działania wspomagające prowadzenie biura.

Znajdź Nas