Jeżeli interesuję Cię rejestracja spółki Kraków lub Rzeszów to dobry wybór. Oferujemy także wirtualne biuro, księgowość, pomoc w zakładaniu firm i zakup gotowych spółek.

Zapraszamy do naszych Oddziałów. 


Oddział w Krakowie

Założymy i zarejestrujemy dla Ciebie spółkę, a potem poprowadzimy jej księgowość w cenie od 299 zł miesięcznie i wirtualne biuro od 39 zł.

Oddział w Rzeszowie

Załóż i zarejestruj z Nami spółkę w stolicy Podkarpacia czyli Rzeszowie i poznaj naszą ofertę, w zakresie księgowości i wirtualnego biura już od 39 zł miesięcznie. 

Ryzyko gospodarcze

Ryzyko jako element dzialności gospodarczej

Prowadząc interesy przedsiębiorcy bardzo często muszą podejmować ryzyko. Wynika to z faktu, że rozwój gospodarczy wymaga kreatywności. Przy podejmowaniu ryzyka należy brać pod uwagę szansę na osiągnięciu sukcesu i ewentualne straty. Osiągniecie bardzo dużych dochodów wymaga nie tylko wiedzy i nakładu pracy, ale i dużego nakładu finansowego. W przypadku gdy przedsięwzięcie się nie uda kapitał może przepaść. Znacznie bezpieczniejszą formą lokowania kapitału jest konto bankowe. W takim jednak przypadku planowane przychody mogą być znacznie niższe jednak są zazwyczaj gwarantowane. Nawet w przypadku upadku banku środki Klientów są zabezpieczone. Inaczej jest w przypadku funduszy inwestycyjnych. Takie fundusze zajmują się zarządzaniem i pomnażaniem kapitału swoich Zleceniodawców. W zamian za wykonywane czynności pobierają jednak stosunkowo wysoką prowizję, a jednocześnie nie gwarantują osiągnięcia celu gospodarczego.

Czy można ograniczyć ryzyko?

Przy inwestowaniu ważna jest również dywersyfikacja ryzyka. Polega to na tym, że osoba inwestuje w różne gałęzie gospodarki. Najczęściej jest tak, że w przypadku kryzysu w jednym sektorze gospodarki na innym panuje hossa, która pozwala pokryć koszty przedsiębiorcy. Nie mniej jednak nie pozwala to na odpowiednią specjalizację. Bardzo trudno prowadzić działalności gospodarcze o różnym charakterze, gdyż lepiej skupić się na jednej.  Najczęściej jest tak, że działalność gospodarczą danego profilu wykonują osoby posiadające doświadczenie w tym zakresie.

Jak inwestować kapitałem?

W przypadku dysponowaniem kapitałem można również zainwestować lub stworzyć rodzinną firmę. Taka firma nie będzie przynosić wysokich dochodów jednak będą to dochody stałe. Interesy takiego rodzaju buduje się jednak przez lata, gdyż budowanie zaufania Klientów trwa bardzo długo. Wartość firmy nie przejawia się wyłącznie w zgromadzonym kapitale, ale także w wizerunku firmy. Najbardziej znane marki przynoszą ogromne przychody. Najczęściej jednak te firmy ewoluowały z małych rodzinnych firm, które natrafiły na podatny rynek.

Finansowanie inwestycji

Inwestycje można finansować zaciągając kredyt w banku. Banki jednak nie zawsze są chętne udzielać pożyczek na tak niepewne inwestycję jak rozwój działalności gospodarczej. Najczęściej banki w takim przypadku bardzo szczegółową analizują zdolność kredytową pożyczkobiorcy. Bank musi mieć pewność, że w przypadku gdy inwestycja przedsiębiorcy nie osiągnie sukcesu dłużnik będzie miał zabezpieczone środki na spłatę zobowiązania. Ostatnimi czasy banki bardzo obawiają się ogłoszenia przez dłużników tzw. upadłości konsumenckiej. W takim przypadku bank może nie uzyskać zaspokojenia swojej wierzytelności. Korzystnym rozwiązaniem dla banku jest natomiast zabezpieczenie kredytu na nieruchomości dłużnika. Takie rozwiązanie nosi nazwę hipoteki. W takiej sytuacji bank bezie mógł uzyskać zaspokojenie z nieruchomości dłużnika nawet w przypadku jej zbycia lub ogłoszenia upadłości.

Pomoc w wirtualnym biurze

Jeżeli chcesz uzyskać więcej porad w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej lub informacji o ofercie wirtualnego biura w Przeworsku, Jarosławiu lub Rzeszowie zapraszamy do kontaktu. Nasza firma postara Ci się pomóc i zagwarantować usługi pomocnicze o najwyższym standardzie co pozwoli na zwiększenie szans na sukces

Chcesz z Nami współpracować? Zadzwoń lub napisz.

Formularz  kontaktowy 

Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Skontaktuj się z nami

Znajdź Nas