Załóż i zarejestruj z Nami spółkę w stolicy Podkarpacia czyli Rzeszowie i poznaj naszą ofertę, w zakresie księgowości i wirtualnego biura już od 39 zł miesięcznie. 

Założymy i zarejestrujemy dla Ciebie spółkę, a potem poprowadzimy jej księgowość w cenie od 450 zł miesięcznie i wirtualne biuro od 39 zł.


Założenie firmy przez telefon

Nowe możliwości dla przyszłych przedsiębiorców 

Od nowego roku istnieje możliwość zarejestrowania przedsiębiorcy w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej przez telefon. Czynności tej można skorzystać za pomocą infolinii punktu kontaktowego pod numerem 801-055-055. Nie jest to infolinia bezpłatna, ale też połączenie nie wiąże się ze zwiększonymi kosztami bowiem zapłacimy za nie jak za zwykłe połączenie lokalne. Infolinia ta jest czynna w godzinach pracy tj. od 8 rano do czwartej popołudniu. Dodatkowo konsultant udzieli przyszłemu przedsiębiorcy wszelkich informacji związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. W celu założenia firmy musimy podać konsultantowi przez telefon wszelkie informację potrzebne do wypełnienia wniosku rejestracyjnego. Po zakończeniu rozmowy z konsultantem otrzymasz wiadomość tekstową na numer, z którego dzwoniłeś, w której treści będzie się znajdować numer wniosku. Należy słusznie zauważyć, że niestety procedura ta nie jest zupełnie telefoniczna, bowiem po rozmowie z konsulatem i otrzymaniu numeru wypełnionego wniosku do CEIDG musisz wysłać wniosek korzystając z dostępu do profilu zaufanego, podpisu elektronicznego lub bankowości elektronicznej. Jeżeli takich możliwości nie posiadasz musisz udać się do dowolnie wybranego Urzędu Gminy (nie musi, ale może to być Gmina twojego zamieszkania). Wówczas podajesz numer wniosku oraz legitymujesz się dowodem osobistym, po czym pracownik Gminy wysyła Twój wniosek do systemu.

Zlecenie założenia firmy prawnikowi

Dobrym rozwiązaniem jest również skorzystanie z usług prawnika, np. radcy prawnego bądź adwokata, który przygotuje za nas wniosek o wpis w CEIDG. Będzie wiązać się to z kosztami, ale zapewni najwyższy standard usług oraz brak oczekiwania na kontakt. Adres Kancelaria Radcy Prawnego, z której usług my korzystamy znajduje się na tej stronie. Trzeba bowiem powiedzieć, że bardzo często za połączenie z konsultantem musimy czekać w kolejce przez co tracimy tak cenny czas. Pomimo tego rozwiązanie pozwalające na uzyskaniu pomocy z agendy rządowej podczas tworzenia firmy należy ocenić bardzo pozytywnie. Jeszcze kilka lat temu formalności związane z prowadzeniem działalności gospodarczej na ternie Polski były znacznie bardziej rygorystyczne, a dzisiaj Polska przoduje w rankingach oceniających łatwość założenia działalności gospodarczej pod względem aspektów formalno-prawnych. Niestety póki co w zakresie rozliczeń podatkowych nie uzyskamy tak kompleksowej pomocy, dlatego powinniśmy zatrudnić księgowego lub zaangażować biuro rachunkowe jeżeli nie jesteśmy w stanie samodzielnie prowadzić rachunkowości. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej chętnie udzielimy Ci informacji w naszych biurach w Przeworsku, Jarosławiu oraz Rzeszowie. Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Tutaj znajdziesz cennik naszych usług.


Chcesz z Nami współpracować? Zadzwoń lub napisz.

Formularz  kontaktowy 

Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Skontaktuj się z nami

Poznaj doktora Adama Orłowskiego – eksperta w branży coworkingowej i współautora naszego Bloga

Doktor Adam Orłowski, pełniący rolę Prezesa Zarządu w Conventia sp. z o.o., jest doświadczonym liderem w sektorze usług coworkingowych. Jego bogata, ośmioletnia praktyka w zarządzaniu podmiotami branżowymi zdobyła uznanie na rynku, czego dowodem są liczne innowacyjne projekty i inicjatywy, które miały miejsce pod jego kierownictwem. 

Przed objęciem roli prezesa spółki  Adam Orłowski zdobywał doświadczenie akademickie, prowadząc zajęcia na Uniwersytecie Rzeszowskim. Jego głębokie zrozumienie teorii zarządzania oraz praktyczne podejście do biznesu przyczyniły się do rozwijania kreatywnych i efektywnych przestrzeni pracy wspólnej, które odpowiadają na potrzeby współczesnych przedsiębiorców i freelancerów.


O Firmie

Conventia Sp. z o.o. to firma działająca w sektorze biurowych usług administracyjnych i księgowych. Spółka została założona 30 lipca 2018 roku i od tego czasu oferuje różnorodne usługi związane z administracyjnym wsparciem biura, przetwarzaniem danych, oraz działalnością wspomagającą ubezpieczenia i fundusze emerytalne (Aleo)​.
Conventia jest wpisana na listę Działalności na rzecz spółek i trustów prowadzoną przez Dyrektora Izby Skarbowej pod numer RDST-243 (slaskie.kas.gov.pl).

Firma wykazała stabilny wzrost przychodów netto ze sprzedaży, który w 2022 roku osiągnął 17,96%, a także znaczący wzrost całkowitych aktywów o 48,87%  (EMISdatalinq). 

Conventia Sp. z o.o. zarządzana jest przez  Adama Orłowskiego. 

Wśród oferowanych przez firmę usług znajduje się też szeroka gama działalności związanych z obsługą biura, które obejmują dostarczanie usług wirtualnego biura, księgowości oraz inne specjalistyczne działania wspomagające prowadzenie biura.

Znajdź Nas