Jeżeli interesuję Cię rejestracja spółki Kraków lub Rzeszów to dobry wybór. Oferujemy także wirtualne biuro, księgowość, pomoc w zakładaniu firm i zakup gotowych spółek.

Zapraszamy do naszych Oddziałów. 


Oddział w Krakowie

Założymy i zarejestrujemy dla Ciebie spółkę, a potem poprowadzimy jej księgowość w cenie od 299 zł miesięcznie i wirtualne biuro od 39 zł.

Oddział w Rzeszowie

Załóż i zarejestruj z Nami spółkę w stolicy Podkarpacia czyli Rzeszowie i poznaj naszą ofertę, w zakresie księgowości i wirtualnego biura już od 39 zł miesięcznie. 

Ile kosztuje Prawnik?

Obsługa prawna przedsiębiorców 

W dzisiejszych czasach korzystanie z usług prawych, zwłaszcza w przypadku przedsiębiorców to konieczność. W polskim społeczeństwie istnieje przeświadczenie, że usługi takie muszą być drogie. Nie jest to pogląd do końca zgodny z prawdą. Ceny za usługi prawne są przede wszystkim uzależnione od tego kto je świadczy i jaki jest to rodzaj usługi. W przypadku doradztwa prawnego ceny te nie są uregulowane bez względu na to czy usługi takie świadczy adwokat, radca prawny, czy też prawnik nie wykonujący zawodu zaufania publicznego. Podobnie jest w przypadku doradców podatkowych. Inaczej sytuacja kształtuje się natomiast w przypadku prowadzenia postępowania w oparciu o udzielone pełnomocnictwo, bowiem tutaj zawodowych zastępców procesowych (prawników wykonujących zawód zaufania publicznego), a także doradców podatkowych (specjalistów z zakresu prawa podatkowego, najczęściej z wykształceniem prawniczym lub ekonomicznym) obowiązują stawki minimalne, co prawda mogą one zostać obniżone w szczególnie uzasadnionych przypadkach, jednak jest to wyjątkiem, a nie zasadą. W szczególnie uzasadnionych przypadkach prawnik może zupełnie zrezygnować z wynagrodzenia i prowadzić sprawę pro-bono. Taka sytuacja powinna jednak być należycie uzasadniona i nie naruszać zasad konkurencji obowiązującej na rynku prawnym. Przepisy nie regulują natomiast maksymalnej stawki za czynności adwokatów i radców prawnych. Oznacza to, że cena poprowadzenia konkretnej sprawy jest uzależniona od stopnia jej zawiłości, doświadczenia i prestiżu prawnika, a także miejscowości w której prowadzi swoją praktykę. Minimalne stawki nie obowiązują natomiast w przypadkach gdy sprawę prowadzi prawnik nie wykonujący zawodu zaufania publicznego. Minimalne stawki radców prawnych znajdziesz na stronie tej Kancelarii Radcy Prawnego mającej siedzibę w Przeworsku, Jarosławiu oraz Rzeszowie. Prawnik bez uprawnień adwokata lub radcy prawnego nie może w każdej sprawie reprezentować nas przed sądem, a w przypadku gdy sprawę wygra strona przeciwna nie będzie miała obowiązku zwrotu kosztów jego wynagrodzenia. Podobnie nie istnieją ceny ustawowe jeżeli chodzi o wynagrodzenie doradców podatkowych za prowadzenie księgowości. Nie budzi bowiem wątpliwości, że takie osoby często trudnią się prowadzeniem biura rachunkowego i są oczywiście w tym zakresie w pełni kompetentne.

Usługi notariuszy 

Usługami prawnymi są także usługi świadczone przez notariuszy. W tym przypadku obowiązują taksy maksymalne ustalone przez rozporządzenie. Taksa notarialna jest uzależniona najczęściej od wartości przedmiotu sprawy, podobnie jak wynagrodzenie zawodowych zastępców procesowych. Natomiast w niektórych sprawach taksa ta ustalona jest kwotowo np. za sporządzenie pełnomocnictwa w formie aktu notarialnego, czy też sporządzenie umowy majątkowej małżeńskiej. Notariusz może zatem obniżyć wysokość taksy w danym konkretnym przypadku, nie możliwe jest jednak jej podwyższenie. W praktyce ze względu na fakt, iż w dzisiejszych czas nadal nie praktykuje wystarczająca liczba notariuszy taksy te kształtują się na maksymalnie dopuszczalnym poziomie.

Chcesz z Nami współpracować? Zadzwoń lub napisz.

Formularz  kontaktowy 

Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Skontaktuj się z nami

Współautorem bloga jest doktor Adam Orłowski - Prezes Zarządu Conventia sp. z o. o., od 8 lat zarządza podmiotami z branży usług coworkingowych, wcześniej prowadził zajęcia na Uniwersytecie Rzeszowskim, posiada tytuł naukowy doktora.  

O Firmie

Conventia Sp. z o.o. to firma działająca w sektorze biurowych usług administracyjnych i księgowych. Spółka została założona 30 lipca 2018 roku i od tego czasu oferuje różnorodne usługi związane z administracyjnym wsparciem biura, przetwarzaniem danych, oraz działalnością wspomagającą ubezpieczenia i fundusze emerytalne (Aleo)​.

Firma wykazała stabilny wzrost przychodów netto ze sprzedaży, który w 2022 roku osiągnął 17,96%, a także znaczący wzrost całkowitych aktywów o 48,87%  (EMISdatalinq). 

Conventia Sp. z o.o. zarządzana jest przez  Adama Orłowskiego. 

Wśród oferowanych przez firmę usług znajduje się też szeroka gama działalności związanych z obsługą biura, które obejmują dostarczanie usług wirtualnego biura, księgowości oraz inne specjalistyczne działania wspomagające prowadzenie biura.

Znajdź Nas