Jeżeli interesuję Cię rejestracja spółki Kraków lub Rzeszów to dobry wybór. Oferujemy także wirtualne biuro, księgowość, pomoc w zakładaniu firm i zakup gotowych spółek.

Zapraszamy do naszych Oddziałów. 


Oddział w Krakowie

Założymy i zarejestrujemy dla Ciebie spółkę, a potem poprowadzimy jej księgowość w cenie od 299 zł miesięcznie i wirtualne biuro od 39 zł.

Oddział w Rzeszowie

Załóż i zarejestruj z Nami spółkę w stolicy Podkarpacia czyli Rzeszowie i poznaj naszą ofertę, w zakresie księgowości i wirtualnego biura już od 39 zł miesięcznie. 

Wirtualne biuro dla protetyka

Istota zawodu protetyka stomatologicznego

Protetyk to osoba zajmująca się wykonywaniem protez różnego rodzaju ubytków tkanek. Dla przeciętnego człowieka zawód ten kojarzy się z wykonywaniem protez zębów, i rzeczywiście najpopularniejszą specjalizacją w tym fachu jest właśnie stomatologia. Protetyk musi posiadać podstawową wiedzę medyczną, ale przede wszystkim wiedzę z zakresu fizyki. Zawód ten jest bardzo odpowiedzialny, gdyż wykonane przez taką osobę materiały mają przeznaczenie medyczne. W profesji tej ważna jest również dokładność, gdyż ewentualne błędu mogą rodzić ze sobą wyjątkowo ciężkie skutki. Oczywiście również lekarz jest zobowiązany do sprawdzenia jakości stosowanego przy zabiegu wyrobu medycznego, jednak to protetyk odpowiada za jakość wytwarzanego produktu.

Naprawa protez

Oprócz wytwarzania materiałów protetycznych protetyk zajmuje się również ich naprawą. Drobnych napraw protezy stomatologicznej może również dokonać lekarz dentysta. Dla przykładu w sytuacji wykruszenia części zęba w można go uzupełnić materiałem wypełniającym podobnym do tego, który służy uzupełnianiu ubytków w naturalnych zębach. Stomatolog zazwyczaj współpracuje z określonym protetykiem zębowym, lub też zatrudnia takiego pprotetyka na stałe. Protetyk wykonuje też aparaty na zęby. Najczęściej protetyk musi wykonać określony wyrób medyczny w danym terminie, gdyż wymaga tego zdrowie i prawidłowe przeprowadzenie leczenia pacjenta.

Wymagania do wykonywania zawodu

Zawód protetyka wymaga honorowania się odpowiednimi kwalifikacjami. W obecnym stanie prawnym nie istnieje możliwość kształcenia w tym kierunku na poziomie studiów wyższych. Jest to nie zrozumiałe gdyż praca protetyka wymaga bardzo dużej wiedzy teoretycznej oraz praktycznej. Przygotowanie do wykonywania zawodu protetyka oferują natomiast technika oraz szkoły policealne. W tym przypadku istnieje dodatkowo obowiązek złożenia z wynikiem pozytywnym egzaminu zawodowego. Egzamin ten ma zweryfikować wiedzę kandydata zarówno pod względem teoretycznym  jak i w pewnym zakresie praktycznym. W przypadku nie zaliczenia egzaminu istnieje możliwość jego powtórzenia dowolną ilość razy.

Działalność gospodarcza protetyka

Protetyk to zawód przyszłościowy, który może również prowadzić własną działalność gospodarczą. Protetyk w celu wykonywania pracy musi dysponować stosowanym narzędziami. Protetyk najczęściej otrzymuje zlecenia od lekarza lub lekarza stomatologii dlatego nie ma bezpośredniej styczności z pacjentami. W związku z tym faktem swoją pracę taka osoba może wykonywać w domu, a firmę zarejestrować w wirtualnym biurze w Przeworsku, Jarosławiu lub Rzeszowie. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą w celu omówienia warunków współpracy.

Chcesz z Nami współpracować? Zadzwoń lub napisz.

Formularz  kontaktowy 

Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Skontaktuj się z nami

Znajdź Nas