Załóż i zarejestruj z Nami spółkę w stolicy Podkarpacia czyli Rzeszowie i poznaj naszą ofertę, w zakresie księgowości i wirtualnego biura już od 39 zł miesięcznie. 

Założymy i zarejestrujemy dla Ciebie spółkę, a potem poprowadzimy jej księgowość w cenie od 450 zł miesięcznie i wirtualne biuro od 39 zł.


Wirtualne biuro dla protetyka

Istota zawodu protetyka stomatologicznego

Protetyk to osoba zajmująca się wykonywaniem protez różnego rodzaju ubytków tkanek. Dla przeciętnego człowieka zawód ten kojarzy się z wykonywaniem protez zębów, i rzeczywiście najpopularniejszą specjalizacją w tym fachu jest właśnie stomatologia. Protetyk musi posiadać podstawową wiedzę medyczną, ale przede wszystkim wiedzę z zakresu fizyki. Zawód ten jest bardzo odpowiedzialny, gdyż wykonane przez taką osobę materiały mają przeznaczenie medyczne. W profesji tej ważna jest również dokładność, gdyż ewentualne błędu mogą rodzić ze sobą wyjątkowo ciężkie skutki. Oczywiście również lekarz jest zobowiązany do sprawdzenia jakości stosowanego przy zabiegu wyrobu medycznego, jednak to protetyk odpowiada za jakość wytwarzanego produktu.

Naprawa protez

Oprócz wytwarzania materiałów protetycznych protetyk zajmuje się również ich naprawą. Drobnych napraw protezy stomatologicznej może również dokonać lekarz dentysta. Dla przykładu w sytuacji wykruszenia części zęba w można go uzupełnić materiałem wypełniającym podobnym do tego, który służy uzupełnianiu ubytków w naturalnych zębach. Stomatolog zazwyczaj współpracuje z określonym protetykiem zębowym, lub też zatrudnia takiego pprotetyka na stałe. Protetyk wykonuje też aparaty na zęby. Najczęściej protetyk musi wykonać określony wyrób medyczny w danym terminie, gdyż wymaga tego zdrowie i prawidłowe przeprowadzenie leczenia pacjenta.

Wymagania do wykonywania zawodu

Zawód protetyka wymaga honorowania się odpowiednimi kwalifikacjami. W obecnym stanie prawnym nie istnieje możliwość kształcenia w tym kierunku na poziomie studiów wyższych. Jest to nie zrozumiałe gdyż praca protetyka wymaga bardzo dużej wiedzy teoretycznej oraz praktycznej. Przygotowanie do wykonywania zawodu protetyka oferują natomiast technika oraz szkoły policealne. W tym przypadku istnieje dodatkowo obowiązek złożenia z wynikiem pozytywnym egzaminu zawodowego. Egzamin ten ma zweryfikować wiedzę kandydata zarówno pod względem teoretycznym  jak i w pewnym zakresie praktycznym. W przypadku nie zaliczenia egzaminu istnieje możliwość jego powtórzenia dowolną ilość razy.

Działalność gospodarcza protetyka

Protetyk to zawód przyszłościowy, który może również prowadzić własną działalność gospodarczą. Protetyk w celu wykonywania pracy musi dysponować stosowanym narzędziami. Protetyk najczęściej otrzymuje zlecenia od lekarza lub lekarza stomatologii dlatego nie ma bezpośredniej styczności z pacjentami. W związku z tym faktem swoją pracę taka osoba może wykonywać w domu, a firmę zarejestrować w wirtualnym biurze w Przeworsku, Jarosławiu lub Rzeszowie. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą w celu omówienia warunków współpracy.


Chcesz z Nami współpracować? Zadzwoń lub napisz.

Formularz  kontaktowy 

Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Skontaktuj się z nami

Poznaj doktora Adama Orłowskiego – eksperta w branży coworkingowej i współautora naszego Bloga

Doktor Adam Orłowski, pełniący rolę Prezesa Zarządu w Conventia sp. z o.o., jest doświadczonym liderem w sektorze usług coworkingowych. Jego bogata, ośmioletnia praktyka w zarządzaniu podmiotami branżowymi zdobyła uznanie na rynku, czego dowodem są liczne innowacyjne projekty i inicjatywy, które miały miejsce pod jego kierownictwem. 

Przed objęciem roli prezesa spółki  Adam Orłowski zdobywał doświadczenie akademickie, prowadząc zajęcia na Uniwersytecie Rzeszowskim. Jego głębokie zrozumienie teorii zarządzania oraz praktyczne podejście do biznesu przyczyniły się do rozwijania kreatywnych i efektywnych przestrzeni pracy wspólnej, które odpowiadają na potrzeby współczesnych przedsiębiorców i freelancerów.


O Firmie

Conventia Sp. z o.o. to firma działająca w sektorze biurowych usług administracyjnych i księgowych. Spółka została założona 30 lipca 2018 roku i od tego czasu oferuje różnorodne usługi związane z administracyjnym wsparciem biura, przetwarzaniem danych, oraz działalnością wspomagającą ubezpieczenia i fundusze emerytalne (Aleo)​.
Conventia jest wpisana na listę Działalności na rzecz spółek i trustów prowadzoną przez Dyrektora Izby Skarbowej pod numer RDST-243 (slaskie.kas.gov.pl).

Firma wykazała stabilny wzrost przychodów netto ze sprzedaży, który w 2022 roku osiągnął 17,96%, a także znaczący wzrost całkowitych aktywów o 48,87%  (EMISdatalinq). 

Conventia Sp. z o.o. zarządzana jest przez  Adama Orłowskiego. 

Wśród oferowanych przez firmę usług znajduje się też szeroka gama działalności związanych z obsługą biura, które obejmują dostarczanie usług wirtualnego biura, księgowości oraz inne specjalistyczne działania wspomagające prowadzenie biura.

Znajdź Nas