Jeżeli interesuję Cię rejestracja spółki Kraków lub Rzeszów to dobry wybór. Oferujemy także wirtualne biuro, księgowość, pomoc w zakładaniu firm i zakup gotowych spółek.

Zapraszamy do naszych Oddziałów. 


Oddział w Krakowie

Założymy i zarejestrujemy dla Ciebie spółkę, a potem poprowadzimy jej księgowość w cenie od 299 zł miesięcznie i wirtualne biuro od 39 zł.

Oddział w Rzeszowie

Załóż i zarejestruj z Nami spółkę w stolicy Podkarpacia czyli Rzeszowie i poznaj naszą ofertę, w zakresie księgowości i wirtualnego biura już od 39 zł miesięcznie. 

Wirtualne biuro dla dostawcy energii

Jak działa rynek dostawy energii elektrycznej w Polsce? 

 W dzisiejszych czasach rynek energetyczny jest do pewnego stopnia zmonopolizowany. Na rynku tym funkcjonuje jednak coraz więcej podmiotów dostarczających energię elektryczną. Najczęściej koszty dostawy energii u poszczególnych dostawców nieznacznie się od siebie różnią, ale przy większej dostawie różnice te są istotne dlatego warto zastanowić się przy wyborze dostawcy prądu. Kiedyś istniał wyłącznie jeden dostawca, dlatego też na ww. rynku panowała bardzo ograniczona konkurencja. Aktualnie konkurencja ta istnieje jednak nie odgrywa decydującego znaczenia. Dostarczaniem energii elektrycznej zajmują się ostatnio również firmy prowadzące działalność w branży telekomunikacyjnej. Firmy te oferują rabaty na prąd dla osób, które korzystają z innych usług tego podmiotu. Firmy te oferują również darmowe załatwienia wszelkich formalności związane ze zmianą operatora sieci elektrycznej.

Podział firm energetycznych 

   Warto również zauważyć, że opłaty za energie obejmuje dwie podstawowe pozycje. Odbiorca musi opłacać tzw. opłatę przesyłową, która jest przeznaczana na konserwację, wymianę oraz modernizację linii wysokiego napięcia, a także wykupywanie działek lub ustanawianie służebności przesyłu na obszarach, na których znajdują się słupy energetyczne, linie wysokiego napięcia oraz inne obiekt infrastruktury. Zakład energetyczny ponosi bardzo duże koszty z tego tytułu dlatego opłata przesyłowa jest dość wysoka. Dodatkowo co oczywiste użytkownik musi również dokonać opłaty za faktycznie zużytą energię elektryczną. Opłaty te są coraz wyższe w związku ze zwiększeniem kosztów pozyskania energii elektrycznej.

Produkcja energii w Polsce

 Energia elektryczna w Polsce produkowana jest głównie poprzez przekształcanie ciepła na prąd. Elektrownie takie są zasilane węglem brunatnym lub kamiennym. Elektrownie takie emitują bardzo dużo szkodliwych substancji dlatego też dąży się do tego, aby zostały one wyeliminowane. W tym przypadku rozwiązaniem jest energia pochodząca z elektrowni atomowych. Takie elektrownie wytwarzają śladowe ilości szkodliwych substancji. Niestety jednak większość ludzi jest przeciwna takim rozwiązaniom, ze względu na fakt, że są one związane również z zagrożeniami.

Pomoc prawna dla zakładów energetycznych 

 Zakłady energetyczne wydają także pokaźne kwoty na pomoc prawników, którzy reprezentują je w postępowaniach sądowych o ustanowienie służebności przesyłu. Zakłady energetyczne to duże przedsiębiorstwa zatrudniające dużą liczbę pracowników. W wirtualnym biurze w Przeworsku, Jarosławiu oraz Rzeszowie. Jeżeli chcesz poznać naszą ofertę zapraszamy do kontaktu z nasza firmą w celu zapoznania się ze szczegółowym warunkami naszej oferty. Staramy się wspierać naszych kontrahentów na każdym etapie prowadzone działalności gospodarczej.

Chcesz z Nami współpracować? Zadzwoń lub napisz.

Formularz  kontaktowy 

Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Skontaktuj się z nami

Znajdź Nas