Jeżeli interesuję Cię rejestracja spółki Kraków lub Rzeszów to dobry wybór. Oferujemy także wirtualne biuro, księgowość, pomoc w zakładaniu firm i zakup gotowych spółek.

Zapraszamy do naszych Oddziałów. 


Oddział w Krakowie

Założymy i zarejestrujemy dla Ciebie spółkę, a potem poprowadzimy jej księgowość w cenie od 299 zł miesięcznie i wirtualne biuro od 39 zł.

Oddział w Rzeszowie

Załóż i zarejestruj z Nami spółkę w stolicy Podkarpacia czyli Rzeszowie i poznaj naszą ofertę, w zakresie księgowości i wirtualnego biura już od 39 zł miesięcznie. 

Wirtualne biuro dla agencji nieruchomości

Czym zajmuje się agent nieruchomości? 

Zawód pośrednika w zakresie obrotu nieruchomościami jest znany od lat, powstał on u nas jak wiele innych, innowacyjnych zawodów po upadku systemu komunistycznego. Zawód ten należał do działalności regulowanych, a co za tym idzie aby prowadzić agencję pośrednictwa nieruchomości należało posiadać stosowna licencję. Aktualnie nie ma już takiego obowiązku, natomiast ochronę interesów osób, które korzystają z usług pośrednictwa w zakresie obrotu nieruchomości zapewnia obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności pośredników nieruchomościami.

Rola agenta nieruchomości w procesie zakupu nieruchomości  

Warto zauważyć, że powszechny dostęp do Internetu  ograniczył ilość Klientów korzystających z usług agencji pośrednictwa w zakresie obrotu nieruchomościami. Jest to spowodowane tym, że wszelkie ogłoszenia dotyczące możliwości zakupu lub wynajmu nieruchomości znajdują się w Internecie, a co za tym idzie osoby zainteresowane mogą dogadać się samodzielnie, bez udziału pośredników. Nie budzi jednak wątpliwości, że agent nieruchomości zajmuje się takimi sprawami na co dzień, więc jest w stanie wybrać najkorzystniejszą spośród dostępnych ofert. Jeżeli chodzi natomiast o usługi skierowane do wynajmujących czy sprzedawców nieruchomości są one nieocenione. Agent nieruchomości po pierwsze jest w stanie wstępnie wycenić wartość nieruchomości, dzięki czemu z jednej strony nie narażamy się na ustalenie ceny zbyt wysokiej, która zniechęci potencjalnych kupców, z drugiej zaś strony zbyt niskiej, która nie będzie odpowiadała uwarunkowaniom rynku. Agent nieruchomości ma również dostęp do wszelkiego rodzaju kanałów pozyskiwania oferentów. Dodatkowo osoba taka zna również procedury zbywania nieruchomości. Agent nieruchomości co do zasady nie jest jednak prawnikiem. Dlatego, niezależnie od tego warto zasięgnąć w tym zakresie opinii adwokata, bądź radcy prawnego. Warto pamiętać, że przy finalizacji zbycia nieruchomości swoją rolę odgrywa również notariusz, który sporządza stosowana umowę w formie aktu notarialnego pobierając w zamian należną taksę, której wysokości określa stosowne rozporządzenie.  

Agencja nieruchomości jako pomysł na biznes

Agencja obrotu nieruchomościami to typowy pomyśl na biznes, który nie wymaga zgromadzenia dużego kapitału początkowego, z uwagi na ten fakt można skorzystać z usług wirtualnego biura, które jeszcze bardziej ograniczy koszty działalności. Z uwagi na ten fakt oferujemy wirtualne biuro w Przeworsku, a także wirtualne biuro w Rzeszowie oraz Jarosławiu.  Dzięki nam rozwiniesz swój biznes polegający na pomocy zainteresowanym w finalizacji transakcji związanym ze zbywaniem i nabywaniem nieruchomości. Serdecznie zapraszamy do współpracy w zakresie rozwijania lokalnego biznesu na terenie naszego kraju. Możliwi jest zarówno kontakt osobisty, jak i za pośrednictwem środków komunikacji na odległość.

Chcesz z Nami współpracować? Zadzwoń lub napisz.

Formularz  kontaktowy 

Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Skontaktuj się z nami

Współautorem bloga jest doktor Adam Orłowski - Prezes Zarządu Conventia sp. z o. o., od 8 lat zarządza podmiotami z branży usług coworkingowych, wcześniej prowadził zajęcia na Uniwersytecie Rzeszowskim, posiada tytuł naukowy doktora.  

O Firmie

Conventia Sp. z o.o. to firma działająca w sektorze biurowych usług administracyjnych i księgowych. Spółka została założona 30 lipca 2018 roku i od tego czasu oferuje różnorodne usługi związane z administracyjnym wsparciem biura, przetwarzaniem danych, oraz działalnością wspomagającą ubezpieczenia i fundusze emerytalne (Aleo)​.

Firma wykazała stabilny wzrost przychodów netto ze sprzedaży, który w 2022 roku osiągnął 17,96%, a także znaczący wzrost całkowitych aktywów o 48,87%  (EMISdatalinq). 

Conventia Sp. z o.o. zarządzana jest przez  Adama Orłowskiego. 

Wśród oferowanych przez firmę usług znajduje się też szeroka gama działalności związanych z obsługą biura, które obejmują dostarczanie usług wirtualnego biura, księgowości oraz inne specjalistyczne działania wspomagające prowadzenie biura.

Znajdź Nas