Wirtualne biuro dla doradcy podatkowego

Czym zajmuje się doradca podatkowy? 

Doradca podatkowy to osoba, która zawodowo zajmuje się udzielaniem porad w zakresie prawa podatkowego. Doradcy podatkowi zajmują się również profesjonalnym prowadzeniem ksiąg rachunkowych, a także księgowości uproszczonej takiej jak podatkowa książka przychodów i rozchodów. Po zlikwidowaniu certyfikatu księgowego to doradcy podatkowi są jedynymi podmiotami profesjonalnymi ze stwierdzonymi kwalifikacjami w zakresie prowadzenia księgowości.

Siedziba zawodowa dla doradcy podatkowego

Doradca podatkowy powinien mieć swoją siedzibę, którą zgłasza to samorządu zawodowego, jednak swoją pracę może również wykonywać w domu. Ważne jest jednak posiadanie prestiżowego adresu, najlepiej w formie wirtualnego biura. Do takiego biura Klienci doradcy mogą dostarczać dokumenty księgowe, a doradca może je odbierać, jest to idealne rozwiązanie z punktu widzenia osoby prowadzącej rachunkowość

Zakres usług doradców podatkowych

Doradcy podatkowi pomagają głównie przedsiębiorcom, bowiem osoby indywidualne zwykle zasięgają porad z zakresu prawa podatkowego u adwokatów i radców prawnych. Warto jednak pamiętać, że to doradca podatkowy jest specjalistą z zakresu podatków, gdyż wyłącznie tą dziedziną prawa się zajmuje. Doradca podatkowy musi mieć ukończone studia wyższe, zdać stosowany egzamin oraz odbyć praktykę zawodową. Nie jest wymagane, aby doradca podatkowy ukończył studia prawnicze, jednak ze względu na zakres kompetencji jest to wskazane. Firmy wynajmują doradców podatkowych lub ich zatrudniają, zwłaszcza te duże. Doradca podatkowy zawsze musi działać zgodnie z prawem, jego celem nie jest to aby Klient uniknął płacenia podatków, tylko to aby opłacił te podatki we właściwej wysokości określonej przez przepisy prawa.

Lokalizacje naszych biur

Dysponujemy wirtualnymi biurami na terenie centrum miejscowości takich jak Rzeszów, Jarosław lub Przeworsk. Wirtualne biuro dla doradcy podatkowego to w sposób oczywisty korzystna oferta dla osób które specjalizują się w podatkach i mają ku temu stosowane uprawnienia i wpis na listę samorządu zawodowego. Zawód doradcy podatkowego wiąże się z prestiżem i zaufaniem, które powoduje, że jest to zawód powszechnego zaufania publicznego. Na ten wizerunek samorząd zawodowy pracował latami, dlatego doceniamy profesie doradcy prawnego zapewniając osobą wykonującym ten zawód najwyższy standard usług co-workingowych połączonych z udostępnieniem adresu do rejestracji oraz usługą obsługi korespondencji przychodzącej do biura doradcy podatkowego. Serdecznie zapraszamy do podjęcia współpracy przez doradców podatkowych działających na terenie całej Polski z naszą firma.