Załóż i zarejestruj z Nami spółkę w stolicy Podkarpacia czyli Rzeszowie i poznaj naszą ofertę, w zakresie księgowości i wirtualnego biura już od 39 zł miesięcznie. 

Założymy i zarejestrujemy dla Ciebie spółkę, a potem poprowadzimy jej księgowość w cenie od 450 zł miesięcznie i wirtualne biuro od 39 zł.


Kryteria wyboru biura rachunkowego

Rynek biur rachunkowych i księgowych 

Na rynku biur rachunkowych panuje stosunkowo dużą konkurencja. Rynek ten dynamicznie się rozwija bowiem ciągle przebywa podmiotów zajmujących się usługowym prowadzeniem księgowość firmy. Nie mniej jednak powstaje coraz więcej firm, a już istniejące firmy rozszerzają swoją działalność gospodarczą. Z uwagi na ten fakt ciągle rynek może zaspokoić potrzeby nowych podmiotów.

Kryteria decydujące o wyborze biura rachunkowego 

Na rynku usług w zakresie księgowości oraz obsługi pracowniczej ciągle decydującym kryterium jest cena świadczonych usług. Usługi księgowe mają zwykle charakter powtarzalny dlatego koszty pełnią tu tak wielką rolę. Klienci biorą również pod uwagę kwalifikacje podmiotu świadczącego usługi w zakresie prowadzenia rachunkowości i ewidencji dla celów podatkowych. O ile po likwidacji certyfikatu księgowego nie ma już możliwości uzyskania uprawnień księgowego, który to zawód stanowił najniższy szczebel awansu zawodowego w księgowości pozostały zawody doradcy podatkowego oraz biegłego rewidenta. Te dwa zawodu gwarantują najwyższy standard usług. Doradcy podatkowi mogą ponadto reprezentować podatników przed sądami i organami podatkowymi na takich samych zasadach jak adwokaci i radcy prawni. Nie mniej jednak istnieje wiele biur rachunkowych, które nie korzystają z usług lub nie są prowadzone przez doradców podatkowych lub biegłych rewidentów. W takim jednak przypadku jeżeli zachodzi wątpliwości co do przepisów prawa podatkowego powinny one się konsultować z podmiotami uprawnionymi do doradztwa podatkowego takimi jak adwokaci, radcy prawni, czy też doradcy podatkowi, ewentualnie biegli rewidenci.

Wynagrodzenie biura rachunkowego, a liczna dowodów księgowych 

Ważną kwestią braną pod uwagę przez Klientów biura rachunkowego jest to, czy ryczałt stanowiący wynagrodzenie za prowadzenie księgowości przez tę firmę obejmuje nieograniczoną liczbę dokumentów księgowych, a jeżeli nie to jaka jest liczba graniczna dokumentów księgowych po której przekroczeniu pobierana jest dodatkowa opłata. Podmioty gospodarcze przy wyborze biura rachunkowe zwracają też uwagę na sposób odbioru faktur, dlatego ważne jest aby biura rachunkowego korzystała z usług kuriera, a także posiadało dogodnie usytuowane siedziby, dzięki czemu Klient będzie mógł dostarczyć niezbędne faktury za okres rozliczeniowy z zachowaniem wymaganych terminów.

Jak zacząć współpracę? 

Aby zacząć współpracę z naszym biurem prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Po poznaniu specyfikacji naszej oferty podejmą państwo wspólnie z właścicielem biura decyzję co do tego czy decydują się państwo na współpracę z naszą firmą w zakresie prowadzenia księgowości oraz obsługi kadrowo-płacowej.


Chcesz z Nami współpracować? Zadzwoń lub napisz.

Formularz  kontaktowy 

Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Skontaktuj się z nami

Poznaj doktora Adama Orłowskiego – eksperta w branży coworkingowej i współautora naszego Bloga

Doktor Adam Orłowski, pełniący rolę Prezesa Zarządu w Conventia sp. z o.o., jest doświadczonym liderem w sektorze usług coworkingowych. Jego bogata, ośmioletnia praktyka w zarządzaniu podmiotami branżowymi zdobyła uznanie na rynku, czego dowodem są liczne innowacyjne projekty i inicjatywy, które miały miejsce pod jego kierownictwem. 

Przed objęciem roli prezesa spółki  Adam Orłowski zdobywał doświadczenie akademickie, prowadząc zajęcia na Uniwersytecie Rzeszowskim. Jego głębokie zrozumienie teorii zarządzania oraz praktyczne podejście do biznesu przyczyniły się do rozwijania kreatywnych i efektywnych przestrzeni pracy wspólnej, które odpowiadają na potrzeby współczesnych przedsiębiorców i freelancerów.


O Firmie

Conventia Sp. z o.o. to firma działająca w sektorze biurowych usług administracyjnych i księgowych. Spółka została założona 30 lipca 2018 roku i od tego czasu oferuje różnorodne usługi związane z administracyjnym wsparciem biura, przetwarzaniem danych, oraz działalnością wspomagającą ubezpieczenia i fundusze emerytalne (Aleo)​.
Conventia jest wpisana na listę Działalności na rzecz spółek i trustów prowadzoną przez Dyrektora Izby Skarbowej pod numer RDST-243 (slaskie.kas.gov.pl).

Firma wykazała stabilny wzrost przychodów netto ze sprzedaży, który w 2022 roku osiągnął 17,96%, a także znaczący wzrost całkowitych aktywów o 48,87%  (EMISdatalinq). 

Conventia Sp. z o.o. zarządzana jest przez  Adama Orłowskiego. 

Wśród oferowanych przez firmę usług znajduje się też szeroka gama działalności związanych z obsługą biura, które obejmują dostarczanie usług wirtualnego biura, księgowości oraz inne specjalistyczne działania wspomagające prowadzenie biura.

Znajdź Nas