Załóż i zarejestruj z Nami spółkę w stolicy Podkarpacia czyli Rzeszowie i poznaj naszą ofertę, w zakresie księgowości i wirtualnego biura już od 39 zł miesięcznie. 

Założymy i zarejestrujemy dla Ciebie spółkę, a potem poprowadzimy jej księgowość w cenie od 450 zł miesięcznie i wirtualne biuro od 39 zł.


Kontrola z US

Zadania urzędu skarbowego 

 Urząd skarbowy kontroluje prawidłowe wykonywanie przez podatników zobowiązań.W tym celu pracownik Urzędu Skarbowego może przeprowadzić kontrolę. Dotyczy to również firm, które posiadają siedzibę w wirtualnym biurze. W takim przypadku najczęściej kontrolę dotyczą tego, czy dany przedsiębiorca rzeczywiście prowadzi firmę pod wskazanym adresem. Jeżeli bowiem przedsiębiorca nie posiada siedziby zostanie wykreślonego z rejestru podatkowego NIP. W trakcje takiej kontroli firma może być reprezentowana przez pracownika wirtualnego biura, ale konieczny jest zazwyczaj także osobisty udział przedsiębiorcy.

Brak nieprawidłowości 

  W przypadku gdy kontrola nie wykaże nieprawidłowości postępowanie zostaje umorzone, w innej sytuacji podatnika mogą spotkać określone konsekwencję. W sytuacji gdy firma korzysta z usług biura rachunkowego to właśnie w tym biurze będą wykonywane czynności kontrolne. W związku z prowadzeniem zmian, które nakładają obowiązek składania jednolitego pliku kontrolnego Urząd Skarbowy może przeprowadzić kontrolę również na odległość. W takim przypadku podatnik może w ogóle nie mieć wiedzy, że w stosunku do niego jest przeprowadzana kontrola. Jednolity plik kontrolny w sposób istotny ograniczył możliwość dokowania oszustw podatkowych, dlatego wyżej wymienione zmiany należy ocenić pozytywnie. Jest to również wygoda dla samych podatników, gdyż kontrola nie musi być już przeprowadzana w siedzibie przedsiębiorcy paraliżując pracę jego firmy co jest bardzo niekorzystne.

Kiedy można się spodziewać kontroli?

  Najczęściej kontrole przeprowadzane są w dużych zakładach, gdyż to właśnie tam dochodzi do najcięższych i najpoważniejszych nieprawidłowość. Mali przedsiębiorcy również popełniają błędy, jednak ich waga jest niewielka i zwykle wynikają one z braku wiedzy, a nie celowego działania na szkodę fiskusa. W takiej sytuacji również mogą być wyciągnięte konsekwencję, jednak naruszenia te mają co do zasady charakter wykroczenia, a nie przestępstwa. Pracownik US może wyjaśnić przedsiębiorcy na czym polega jego błąd co pozwoli na uniknięcie podobnych sytuacji w przyszłości. Takie wychowańcze działanie kontroli jest w dzisiejszych czasach ze względu na bardzo szybko zmieniający się stan prawny wyjątkowo potrzebne.

Nasze wirtualne biuro 

  Nasza firma posiada biuro w Przeworsku, Jarosławiu oraz Rzeszowie. Jeżeli chcesz nawiązać współpracę z wirtualnym biurem wystarczy się skontaktować pod numerem wskazanym na stronie internetowej. Jesteśmy gotowi pomóc Ci na każdym etapie Twojej działalności tak aby maksymalnie zredukować koszty, jakie generuje prowadzenie firmy na ternie naszego kraju.  


Chcesz z Nami współpracować? Zadzwoń lub napisz.

Formularz  kontaktowy 

Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Skontaktuj się z nami

Poznaj doktora Adama Orłowskiego – eksperta w branży coworkingowej i współautora naszego Bloga

Doktor Adam Orłowski, pełniący rolę Prezesa Zarządu w Conventia sp. z o.o., jest doświadczonym liderem w sektorze usług coworkingowych. Jego bogata, ośmioletnia praktyka w zarządzaniu podmiotami branżowymi zdobyła uznanie na rynku, czego dowodem są liczne innowacyjne projekty i inicjatywy, które miały miejsce pod jego kierownictwem. 

Przed objęciem roli prezesa spółki  Adam Orłowski zdobywał doświadczenie akademickie, prowadząc zajęcia na Uniwersytecie Rzeszowskim. Jego głębokie zrozumienie teorii zarządzania oraz praktyczne podejście do biznesu przyczyniły się do rozwijania kreatywnych i efektywnych przestrzeni pracy wspólnej, które odpowiadają na potrzeby współczesnych przedsiębiorców i freelancerów.


O Firmie

Conventia Sp. z o.o. to firma działająca w sektorze biurowych usług administracyjnych i księgowych. Spółka została założona 30 lipca 2018 roku i od tego czasu oferuje różnorodne usługi związane z administracyjnym wsparciem biura, przetwarzaniem danych, oraz działalnością wspomagającą ubezpieczenia i fundusze emerytalne (Aleo)​.
Conventia jest wpisana na listę Działalności na rzecz spółek i trustów prowadzoną przez Dyrektora Izby Skarbowej pod numer RDST-243 (slaskie.kas.gov.pl).

Firma wykazała stabilny wzrost przychodów netto ze sprzedaży, który w 2022 roku osiągnął 17,96%, a także znaczący wzrost całkowitych aktywów o 48,87%  (EMISdatalinq). 

Conventia Sp. z o.o. zarządzana jest przez  Adama Orłowskiego. 

Wśród oferowanych przez firmę usług znajduje się też szeroka gama działalności związanych z obsługą biura, które obejmują dostarczanie usług wirtualnego biura, księgowości oraz inne specjalistyczne działania wspomagające prowadzenie biura.

Znajdź Nas