Jeżeli interesuję Cię rejestracja spółki Kraków lub Rzeszów to dobry wybór. Oferujemy także wirtualne biuro, księgowość, pomoc w zakładaniu firm i zakup gotowych spółek.

Zapraszamy do naszych Oddziałów. 


Oddział w Krakowie

Założymy i zarejestrujemy dla Ciebie spółkę, a potem poprowadzimy jej księgowość w cenie od 299 zł miesięcznie i wirtualne biuro od 39 zł.

Oddział w Rzeszowie

Załóż i zarejestruj z Nami spółkę w stolicy Podkarpacia czyli Rzeszowie i poznaj naszą ofertę, w zakresie księgowości i wirtualnego biura już od 39 zł miesięcznie. 

Kontrola z US

Zadania urzędu skarbowego 

 Urząd skarbowy kontroluje prawidłowe wykonywanie przez podatników zobowiązań.W tym celu pracownik Urzędu Skarbowego może przeprowadzić kontrolę. Dotyczy to również firm, które posiadają siedzibę w wirtualnym biurze. W takim przypadku najczęściej kontrolę dotyczą tego, czy dany przedsiębiorca rzeczywiście prowadzi firmę pod wskazanym adresem. Jeżeli bowiem przedsiębiorca nie posiada siedziby zostanie wykreślonego z rejestru podatkowego NIP. W trakcje takiej kontroli firma może być reprezentowana przez pracownika wirtualnego biura, ale konieczny jest zazwyczaj także osobisty udział przedsiębiorcy.

Brak nieprawidłowości 

  W przypadku gdy kontrola nie wykaże nieprawidłowości postępowanie zostaje umorzone, w innej sytuacji podatnika mogą spotkać określone konsekwencję. W sytuacji gdy firma korzysta z usług biura rachunkowego to właśnie w tym biurze będą wykonywane czynności kontrolne. W związku z prowadzeniem zmian, które nakładają obowiązek składania jednolitego pliku kontrolnego Urząd Skarbowy może przeprowadzić kontrolę również na odległość. W takim przypadku podatnik może w ogóle nie mieć wiedzy, że w stosunku do niego jest przeprowadzana kontrola. Jednolity plik kontrolny w sposób istotny ograniczył możliwość dokowania oszustw podatkowych, dlatego wyżej wymienione zmiany należy ocenić pozytywnie. Jest to również wygoda dla samych podatników, gdyż kontrola nie musi być już przeprowadzana w siedzibie przedsiębiorcy paraliżując pracę jego firmy co jest bardzo niekorzystne.

Kiedy można się spodziewać kontroli?

  Najczęściej kontrole przeprowadzane są w dużych zakładach, gdyż to właśnie tam dochodzi do najcięższych i najpoważniejszych nieprawidłowość. Mali przedsiębiorcy również popełniają błędy, jednak ich waga jest niewielka i zwykle wynikają one z braku wiedzy, a nie celowego działania na szkodę fiskusa. W takiej sytuacji również mogą być wyciągnięte konsekwencję, jednak naruszenia te mają co do zasady charakter wykroczenia, a nie przestępstwa. Pracownik US może wyjaśnić przedsiębiorcy na czym polega jego błąd co pozwoli na uniknięcie podobnych sytuacji w przyszłości. Takie wychowańcze działanie kontroli jest w dzisiejszych czasach ze względu na bardzo szybko zmieniający się stan prawny wyjątkowo potrzebne.

Nasze wirtualne biuro 

  Nasza firma posiada biuro w Przeworsku, Jarosławiu oraz Rzeszowie. Jeżeli chcesz nawiązać współpracę z wirtualnym biurem wystarczy się skontaktować pod numerem wskazanym na stronie internetowej. Jesteśmy gotowi pomóc Ci na każdym etapie Twojej działalności tak aby maksymalnie zredukować koszty, jakie generuje prowadzenie firmy na ternie naszego kraju.  

Chcesz z Nami współpracować? Zadzwoń lub napisz.

Formularz  kontaktowy 

Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Skontaktuj się z nami

Znajdź Nas