Kompleksowa obsługa firm

Jakich usług potrzebują zawodowi przedsiębiorcy? 

Zakładając firmę potrzebujemy pomocy także innych przedsiębiorców funkcjonujących na rynku zajmujących się obsługą firm. Przede wszystkim najpierw powinniśmy się udać do prawnika, który określi jakie wymagania musimy spełnić przy wykonywaniu działalności danego rodzaju. Kancelarię Radcy Prawnego znajdziesz, w szczególności w Jarosławiu, Przeworsku oraz Rzeszowie. Adwokat lub radca prawny poinformuje nas jakie musimy posiadać kwalifikację (np. do prowadzenia Kancelarii doradztwa podatkowego musimy tytułować się tytułem doradcy podatkowego), czy musimy obowiązkowo ubezpieczyć się od odpowiedzialności cywilnej oraz inne spełnić inne wymagania (np. te, które wynikają z przepisów o ochronie danych osobowych, przepisów sanitarnych, czy przepisów weterynaryjnych). Wymogów tych jest bardzo dużo, a biznesplan powinien zawierać proces pozytywnego przejście wszelkich procedur.

Wybór biura rachunkowego 

Kolejnym krokiem jest wybór biura rachunkowego i dopełnienie wszelkich formalności związanych z podatkami i innymi należnościami publicznoprawnymi. Obowiązki te można powierzyć księgowemu lub spełnić je samemu, jednak to pierwsze rozwiązania pozwoli nam zaoszczędzić sporo cennego czasu oraz nerwów. Na tym etapie księgowy lub prawnik określi jaką formę prowadzenia księgowości możemy wybrać. W niektórych przypadkach wystarczające jest prowadzenie podatkowej księgi przychodów i rozchodów w innych ze względu na formę prowadzenia działalności gospodarczej lub jej zakres koniecznym jest prowadzenie ksiąg rachunkowych. Warto również pamiętać o tym, aby zgłosić się jako przedsiębiorca do ubezpieczenia społecznego na odpowiednim formularzu ZUS. W przypadku gdy od razu chcesz zatrudnić pracowników musisz spełnić formalności względem ZUS dotyczące pracowników. Należy również zastanowić się nad wynajęciem lokalu, ewentualnie skorzystaniu z usług wirtualnego biura.

Kwestie marketingowe 

Obok wymogów formalnoprawnych oraz księgowych nie można bagatelizować kwestii związanych z marketingiem. Dla nowo powstałej firmy powinniśmy utworzyć stronę internetową oraz zacząć ją pozycjonować. Zadanie takie można powierzyć agencji interaktywnej, w tym naszej firmie. Warto także rozważyć możliwość zakupu ulotek lub plakatów. W dzisiejszych czasach nieodzownym jest również istnienie firmy na portalach społecznościowych takich jak facebook, instagram, czy twitter. Dobrze jest również skorzystanie z usługi wizytówki w mapach Google, co zwiększy widoczność naszej firmy w Internecie. Jeżeli chcesz założyć firmę i nie wiesz od czego zacząć koniecznie zgłoś się do nas. Zapewniamy kompleksową obsługę firmy, a dzięki temu zaoszczędzisz niezbędny czas.