Jeżeli interesuję Cię rejestracja spółki Kraków lub Rzeszów to dobry wybór. Oferujemy także wirtualne biuro, księgowość, pomoc w zakładaniu firm i zakup gotowych spółek.

Zapraszamy do naszych Oddziałów. 


Oddział w Krakowie

Założymy i zarejestrujemy dla Ciebie spółkę, a potem poprowadzimy jej księgowość w cenie od 299 zł miesięcznie i wirtualne biuro od 39 zł.

Oddział w Rzeszowie

Załóż i zarejestruj z Nami spółkę w stolicy Podkarpacia czyli Rzeszowie i poznaj naszą ofertę, w zakresie księgowości i wirtualnego biura już od 39 zł miesięcznie. 

Agencja pośrednictwa pracy

Agencja pośrednictwa jako pomysł na biznes 

Agencja pośrednictwa pracy to dobry pomysł na biznes, zwłaszcza w czasach gdy niektórzy pracownicy są poszukiwani na rynku pracy, na którym istnieje znaczny ich deficyt. Ponadto dobrym perspektywą dla takiego rodzaju działalności gospodarczej jest fakt, że do Polski napływa dużo cudzoziemców, zwłaszcza obywateli Republiki Ukraińskiej. Polscy pracodawcy cenią ich pracę, jednak ich znalezienie jest takie łatwe, tym właśnie powinna zająć się agencja pośrednictwa pracy. Również Polacy znajdują zatrudnienie na zachodzie korzystając z polskich lub zagranicznych firm zajmujących się pośrednictwem w zatrudnieniu lub też leasingiem pracowników.

Formalności związane z założeniem agencji pośrednictwa pracy 

Zakładając agencje pośrednictwa pracy musimy najpierw zdecydować się na formę prowadzenia tej działalność gospodarczej. Zwykle firmy takie działają nie jako indywidualni przedsiębiorcy, ale jako spółki prawa handlowego. Agencję pośrednictwa pracy zajmują się głównie pośrednictwem pracy, ale mogą zajmować się także doradztwem personalnym, pracą tymczasową czy też zamieszczaniem ofert zatrudnienia i ich rozpowszechnianiem. Agencja pośrednictwa pracy działa na podstawie ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Dodatkową ten podmiot gospodarczy musi uzyskać wpis w rejestrze instytucji zatrudnienia. Wpisu tego dokonuje Marszałek Województwa na wniosek zainteresowanego podmiotu. Rejestr podmiotów prowadzących agencje zatrudnienia jest uregulowany ustawą o promocji zatrudnienia i instytucjach runku pracy. Po wpisaniu we właściwym rejestrze przedsiębiorca uzyskuje certyfikat potwierdzający ten fakt. Opłata za dokonanie wpisu wynosi 200 zł. Wpis nie ma charakteru decyzji dyskrecjonalnej, uznaniowej, po spełnieniu przesłanek każdy przedsiębiorca ma prawo do jego uzyskania. Jednocześnie należy zaznaczyć, iż nie powinno się utożsamiać tego rejestru (do którego wpis ma charakter obligatoryjny) z prywatnymi rejestrami agencji zatrudnienia (przedsiębiorcy otrzymują pisma z wezwaniem do zapłaty za wpis ich firmy do prywatnego rejestru). W przypadku wątpliwości należy skonsultować się z adwokatem lub radca prawnych. Prawnik w swojej kancelarii udzieli wyczerpującej odpowiedzi na wszelkie powstałe wątpliwości.

Nasze biuro rachunkowe 

Jako biuro rachunkowe doradzamy naszym Klientom w zakresie spraw biznesowych, takich jak reklama czy minimalizacja kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Oferujemy tworzenie stron WWW oraz pozycjonowanie w Internecie również agencjom pośrednictwa pracy. Obsługujemy kompleksowo podmioty gospodarcze starając się, aby odniosły sukces co daje nam wielką satysfakcje. Zapraszamy do oddziałów zlokalizowanych w Jarosławiu, Rzeszowie oraz Przeworsku. Wspieramy również formy działające na terenie Przemyśla.

Chcesz z Nami współpracować? Zadzwoń lub napisz.

Formularz  kontaktowy 

Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Skontaktuj się z nami

Współautorem bloga jest doktor Adam Orłowski - Prezes Zarządu Conventia sp. z o. o., od 8 lat zarządza podmiotami z branży usług coworkingowych, wcześniej prowadził zajęcia na Uniwersytecie Rzeszowskim, posiada tytuł naukowy doktora.  

O Firmie

Conventia Sp. z o.o. to firma działająca w sektorze biurowych usług administracyjnych i księgowych. Spółka została założona 30 lipca 2018 roku i od tego czasu oferuje różnorodne usługi związane z administracyjnym wsparciem biura, przetwarzaniem danych, oraz działalnością wspomagającą ubezpieczenia i fundusze emerytalne (Aleo)​.

Firma wykazała stabilny wzrost przychodów netto ze sprzedaży, który w 2022 roku osiągnął 17,96%, a także znaczący wzrost całkowitych aktywów o 48,87%  (EMISdatalinq). 

Conventia Sp. z o.o. zarządzana jest przez  Adama Orłowskiego. 

Wśród oferowanych przez firmę usług znajduje się też szeroka gama działalności związanych z obsługą biura, które obejmują dostarczanie usług wirtualnego biura, księgowości oraz inne specjalistyczne działania wspomagające prowadzenie biura.

Znajdź Nas