Jeżeli interesuję Cię rejestracja spółki Kraków lub Rzeszów to dobry wybór. Oferujemy także wirtualne biuro, księgowość, pomoc w zakładaniu firm i zakup gotowych spółek.

Zapraszamy do naszych Oddziałów. 


Oddział w Krakowie

Założymy i zarejestrujemy dla Ciebie spółkę, a potem poprowadzimy jej księgowość w cenie od 299 zł miesięcznie i wirtualne biuro od 39 zł.

Oddział w Rzeszowie

Załóż i zarejestruj z Nami spółkę w stolicy Podkarpacia czyli Rzeszowie i poznaj naszą ofertę, w zakresie księgowości i wirtualnego biura już od 39 zł miesięcznie. 

Wirtualne biuro dla urzędu

Struktura urzędów w Polsce

Urzędy w dzisiejszych czasach są co do zasady usytuowane w dużych budynkach. W związku z tym faktem nie jest potrzebne, aby korzystały one z usług wirtualnego biura. Nie mniej jednak w niektórych sytuacjach jest to możliwe. Dzieje się tak, w szczególności w małych miejscowościach gdzie nie znajduje się żaden Urząd, a tym samym nie można załatwić żadnej sprawy urzędowej. Jest to zjawisko niepożądane, zwłaszcza dla osób starszych, czy schorowanych. Aby temu zapobiec postuluje się, aby w mniejszych miejscowościach tworzyć małe placówki urzędów, gdzie będzie można załatwić wszelkie niezbędne formalności blisko swojego miejsca zamieszkania. Takie rozwiązanie nie będzie generować dużych kosztów, a zapewni bardzo wysoki standard usług oraz ich dostępność. W takim przypadku nie można jednak dowolnie wybrać oferty firmy zajmującej się świadczeniem usług w zakresie wirtualnych biur. Wręcz przeciwnie proces złożenia zamówienia publicznego jest bardzo długotrwały  i skomplikowany. Jego celem co prawda jest wybór najkorzystniejszej oferty jednak ze względu na formalistyczny charakter nie zawsze jest to możliwe. Tryb przetargowy zapewnia jednak pełen obiektywizm i w znacznym stopniu uniemożliwia wystąpienie zjawisk korupcyjnych niż jest to w sytuacji gdy zamówienia publicznej udzielane są z wolnej ręki.

Rola administracji publicznej

W dzisiejszych czasach administracja publiczna powinna być coraz bliżej obywateli, aby pomagać im w rozwiązywaniu ich problemów. Podobnie jest w przypadku Sądów. Niestety jednak nie ma możliwość, aby Sądy urzędowały również w małych miejscowościach. Ważne jest jednak to, aby Sądy działały chociaż na terenie małych miast, gdyż są one bardzo ważnym elementem lokalnej społeczność mieszkańców. W ostatnich latach ze względów ekonomicznych dużo Sądów zostało zamkniętych lub przekształconych w oddziały, w których ramach których funkcjonują wyłącznie prace związane ze wpisami w księgach wieczystych, które zwykle wykonują referendarze sądowi, a nie sędziowie.  Nie ma jednak możliwość, aby Sąd korzystał z usług wirtualnego biura z uwagi na fakt, doniosłość zadań wykonywanych przez Sąd wymaga stałej, fizycznej siedziby zabezpieczonej przed dostępem przez osoby niepowołane.

Usługi publiczne, a wirtualne biuro 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na temat kwestii związanych z partnerstwem publiczno-prywatnym związanym z udostępnianiem podmiotom publicznym usług w ramach wirtualnego biura w Rzeszowie, Jarosławiu oraz Przeworsku. Różnego rodzaju informacje związane z wirtualnym biurem, rynkiem pracy oraz innym kwestiami związanymi z prowadzeniem działalności gospodarczej w formie indywidualnej lub w formie spółki w tym spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Chcesz z Nami współpracować? Zadzwoń lub napisz.

Formularz  kontaktowy 

Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Skontaktuj się z nami

Współautorem bloga jest doktor Adam Orłowski - Prezes Zarządu Conventia sp. z o. o., od 8 lat zarządza podmiotami z branży usług coworkingowych, wcześniej prowadził zajęcia na Uniwersytecie Rzeszowskim, posiada tytuł naukowy doktora.  

O Firmie

Conventia Sp. z o.o. to firma działająca w sektorze biurowych usług administracyjnych i księgowych. Spółka została założona 30 lipca 2018 roku i od tego czasu oferuje różnorodne usługi związane z administracyjnym wsparciem biura, przetwarzaniem danych, oraz działalnością wspomagającą ubezpieczenia i fundusze emerytalne (Aleo)​.

Firma wykazała stabilny wzrost przychodów netto ze sprzedaży, który w 2022 roku osiągnął 17,96%, a także znaczący wzrost całkowitych aktywów o 48,87%  (EMISdatalinq). 

Conventia Sp. z o.o. zarządzana jest przez  Adama Orłowskiego. 

Wśród oferowanych przez firmę usług znajduje się też szeroka gama działalności związanych z obsługą biura, które obejmują dostarczanie usług wirtualnego biura, księgowości oraz inne specjalistyczne działania wspomagające prowadzenie biura.

Znajdź Nas