Jeżeli interesuję Cię rejestracja spółki Kraków lub Rzeszów to dobry wybór. Oferujemy także wirtualne biuro, księgowość, pomoc w zakładaniu firm i zakup gotowych spółek.

Zapraszamy do naszych Oddziałów. 


Oddział w Krakowie

Założymy i zarejestrujemy dla Ciebie spółkę, a potem poprowadzimy jej księgowość w cenie od 299 zł miesięcznie i wirtualne biuro od 39 zł.

Oddział w Rzeszowie

Załóż i zarejestruj z Nami spółkę w stolicy Podkarpacia czyli Rzeszowie i poznaj naszą ofertę, w zakresie księgowości i wirtualnego biura już od 39 zł miesięcznie. 

Lokalizacja wirtualnego biura w Krakowie

Informacje na temat lokalizacji wirtualnego biura w Krakowie

 • cena: od 39 zł netto miesięcznie
 • proces zawarcia umowy: maksymalnie 24 godziny
 • lokalizacja: centrum Krakowa - śródmieście
 • usługi: wirtualne biuro Kraków, adres do rejestracji firmy Kraków, adres do rejestracji spółki Kraków
 • nazwa firmy: Wirtualne Biuro Kraków sp. z o. o.
 • dane rejestrowe:  NIP: 5170428314 KRS: 0000989914 REGON: 522960279
 • adres: ul. Dajwór 14/19, 31-052 Kraków
 • tel. +48 661 725 418
 • e-mail: kontakt@24wirtualne-biuro.pl
 • witryna: https://24wirtualne-biuro.pl/krakow
 • lokalizacja-krakowjpg

  Centrum miasta Krakowa, czy biuro na obrzeżach?

  Wielu początkujących przedsiębiorców z Krakowa marzy o tym, żeby ich firma miała kiedyś siedzibę w wielkim biurowcu w dawnej stolicy naszego kraju i zatrudniała setki pracowników. Jeżeli korzystamy jednak z wirtualnego biura to ważniejsza staje się bardziej nie wielkość lokalu, ale jego położenie. Większość Twoich Klientów obsługujesz zdalnie, a zatem nie będą oni mieli  nawet szans zobaczyć tego jak wygląda Twoje biuro. Skoro korzystasz z tej usługi to nie zatrudniasz również pracowników biurowych, którzy mogliby korzystać na stałe z takiej powierzchni biurowej.


  dzielnice-krakowjpg

  Jakie dzielnicy znajdują się w Krakowie?

  Aktualnie Kraków jest podzielony administracyjne na dzielnice, tak jak miało to miejsce za czasów PRL. Dzielnice mają pewne autonomię i odrębną administrację.

  W Krakowie mamy następujące dzielnice:

  1.     Stare miasto

  2.     Grzegórzki

  3.     Prądnik Czerwony

  4.     Prądnik Biały

  5.     Krowodrza

  6.     Bronowice

  7.     Zwierzyniec

  8.     Dębniki

  9.     Łagiewniki-Borek Fałęcki

  10. Swoszowice

  11. Podgórze Duchackie

  12. Bieżanów-Prokocim

  13. Podgórze

  14. Czyżyny

  15. Mistrzejowice

  16. Bieńczyce

  17. Wzgórza Krzesławickie

  Jak widać Kraków można podzielić, aż na 17 dzielnic.

  Stare miasto

  Stare miasto to dzielnica będąca kolebką Krakowa. To właśnie tutaj bije serce dawnej stolicy naszego pięknego kraju. Stare miasto to miejsce, gdzie znajduje się wiele zabytkowych kamienic, z historią sięgającą nawet kilka stuleciu wstecz. Do niedawna Stare miasto było częścią podzielonej aktualnie dzielnicy Śródmieście. Dzielnica ta ma przede wszystkim turystyczny charakter, ale ze względu na swoją markę stanowi dokonał miejsce na prowadzenie wirtualnego biura, gdyż zapewnia siedzibę do rejestracji firmy lub spółki w miejscu, które jest rozpoznawane nie tylko w całej Polsce, ale nawet w Europie i na świecie. Jedną z głównym ulic dzielnicy jest Rynek, który stanowi obowiązkowy punkt podróży nie tylko turystycznych, ale także biznesowych.

  Grzegórzki

  Grzegórzki to dzielnica Krakowa zlokalizowana w jego centralnej części. Zgodnie z danymi Urzędu Miasta Krakowa dzielnicę tą zamieszkuje prawie 30 tys. osób. Ze względu na swoja lokalizację dzielnica ta uważana jest za obszar ścisłego centrum poprzedniej stolicy naszej ojczyzny Dzielnica ta znana jest zarówno z tradycyjnej, jak i nowoczesnej  zabudowy, dlatego też stanowi optymalne miejsce na założenie firmy. Na obszarze tym znajdują się przede wszystkim obiekty użytkowe, natomiast z roku na rok spada liczba budynków mieszkalnych.

  Prądnik Czerwony

  Prądnik Czerwony jest to gęsto zaludniona dzielnica położona w północnej części Krakowa. Na obszarze tym dominuje zabudowa mieszkalna, znajduje się tutaj jednak także wiele lokali użytkowych. Urząd tej dzielnicy znajduje się przy ul. Naczelnej 12 w Krakowie. Wirtualne biuro we Krakowie w tym miejscu to dobre rozwiązanie dla osób, które cenią sobie ciszę i spokój, a jednocześnie bliskość centrum miasta.

  Prądnik biały

  Prądnik biały to jedna z największych i najliczniejszych dzielnic Krakowa. Obszar dzielnicy jest położony w północnej miasta. Liczba ludności w Prądnik mały z roku na rok wzrasta. Powstaje tutaj dużo nowych budynków wielorodzinnych, a także domów jednorodzinnych wolnostojących  i tych w zabudowie szeregowej. W dzielnicy tej znajduje się dużo parków i innych terenów zielonych. Dzielnica ta jest doskonałym miejscem do zamieszkania, chociaż tutaj również istnieje możliwość założenia wirtualnego biura.

  Krowodrza

  Dzielnica ta znajduje się w północno-zachodniej części Krakowa. Na obszarze dzielnicy znajduje się Sąd Rejonowy oraz wiele innych istotnych z punktu widzenia mieszkańców oraz przedsiębiorców instytucji. W dzielnicy tej doskonale komponuje się połączenie zabudowy mieszkalnej oraz użytkowej.

  Bronowice

  Dzielnica Bronowice jest doskonałym miejscem do zamieszkania dla rodzin z dziećmi. Znajduje się tutaj wiele szkół oraz obiektów sportowych, również dla młodzieży. Jeżeli otwieramy firmy w Krakowie, a naszą grupą docelową są właśnie członkowie takich rodzin dzielnica ta jest doskonałym miejscem na siedzibę przedsiębiorstwa.

  Zwierzyniec

  Nazwa tej dzielnicy pochodzi z dawnych czasów, gdy odbywały się tam polowania. Aktualnie jest to zwykła cześć miasta Krakowa, która wyróżnia się doskonale zachowanymi zabytkami, przede wszystkim wybudowanym jeszcze w średniowieczu klasztorem oraz otaczającym go kompleksem zamkowym. Zabudowa dzielnicy spodoba się każdemu, kto interesuje się historią. Ze względu na zabytkową zabudowę w dzielnicy tej znajduje się mała ilość budynków użytkowych. Siedzibę w tej dzielnicy zwykle rejestrują firmy zajmujące się turystyką.

  Dębniki

  Dębniki to dzielnica Krakowa, w której przeważą zabudowa osiedlowa. Dzielnica ta znajduje się w południowo-zachodniej części Krakowa. Ten obszar budzi zainteresowanie deweloperów, gdyż ze względu na powierzchni i stosunkowo mało gęstość zaludnienia istnieje tutaj możliwość eksploatacji nowych, niewykorzystanych do tej pory, w celach mieszkalnych lub użytkowych terenów.

  Łagiewniki-Borek Fałęcki

  Dzielnica ta jest jedno z najmniejszym i najmniej licznych w Krakowie. Znajduje się tutaj Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, które jest wspaniałą budowlą. Jest to obiekt nowoczesny, który powstał w latach 90 XX wieku. Jeżeli zamierzamy odwiedzić Kraków warto zwiedzić także ten zabytek i ważne miejsce dla katolików.

  Swoszowice

  Siedziba urzędu tej dzielnicy znajduje się przy ul. Inicjatywy Lokalnej 5. Dzielnica ta ma potencjał, gdyż roku na rok liczba jej ludności wzrasta w zawrotnym tempie. Nowi mieszkańcy pochodzą z głównych, centralnych dzielnic Krakowa, a także okolicznych  mniejszych miast i wsi. Jeżeli Twoja firma świadczy usługi dla Konsumentów dzielnica ta to dokonały rynek zbytu dla Twoich produktów i usług.

  Podgórze Duchackie

  Jest to mała, ale bardzo gęsto zaludniona dzielnica Krakowa. W dzielnicy tej znajduje się wiele obiektów komercyjnych służących do zaspokojenia potrzeb jej mieszkańców, takich jak kina galerie handlowe, czy też teatry. Jest to typowa dzielnica, w której obok zabudowy mieszkalnej znajdują się budynki użyteczności publicznej oraz te o charakterze komercyjnym.

  Bieżanów-Prokocim

  Liczba mieszkańców tej dzielnicy utrzymuje się zgodnie z danymi Urzędu Miasta Krakowa na stabilnym poziomie. Na terenie tej dzielnicy działa wiele małych i średnich przedsiębiorców, z których wielu korzysta z usług wirtualnego biura.

  Czyżyny

  Jest to czternasta dzielnica Krakowa, która charakteryzuje się dynamicznym wzrostem zarówno liczy zakładanych firm, jak i mieszkańców. Doskonała lokalizacja i warunki zabudowy w centrum Krakowa sprawia, że jest to obszar doskonały nie tylko do prowadzenia biznesu, ale także zamieszkania.

  Mistrzejowice

  Dawniej dzielnica ta wchodziła w skład dzielnicy Nowa Huta. Jest to obszar wysoce uprzemysłowiony, na terenie którego znajdują się liczne zakłady przemysłowe, w tym fabryki, a także budynki mieszkalne. Obszar ten uległ gwałtownemu uprzemysłowieniu w okresie PRL. Znajdują się tutaj oczywiście również obiekty użyteczności publicznej, szkoły i przedszkola.

  Bieńczyce

  Jest to ciekawa dzielnica pod względem możliwości taniego wynajmu biura lub mieszkania.  Na obszarze tym dominuje zabudowa wielorodzinna, w tym znajduje się wiele bloków z tak zwanej wielkiej płyty. W dzielnicy tej znajduje się również wiele instytucji i obiektów handlowych zaspokajanych potrzeby mieszkańców.

  Wzgórza Krzesławickie

  W dzielnicy tej znajdują się zarówno osiedla mieszkalne, jak i zabytki. Dzielnica ta znajduje się w północnej części Krakowa.


  zmiana-wirtulanego-biurajpg

  Czy można przenieść wirtualne biuro pod inny adres w Krakowie?

  Tak, jeżeli umowa spółki nie zawiera dokładnego adresu, w każdej chwili bez zmiany umowy spółki możesz przenieść jej siedzibę pod inny adres. Pamiętaj jednak, że bardzo często Klienci kojarzą dany adres z Twoją firmą, dlatego lepiej unikać tego rodzaju operacji.

  wirtualne-biuro-krakw-centrumjpg

  Jakie są korzyści rejestracji firmy w centrum Krakowa?

  Wybór wirtualnego biura w centrum Krakowa wiąże się z:

  • prestiżem,
  • większą rozpoznawalnością,
  • dostępem do większej liczny Klientów.

  Prestiż lokalizacji wirtualnego biura w Krakowie

  Jeżeli szukasz jakieś usługi to zapewne sam zauważyłeś, ze firmy, które mają siedzibę centrum miasta cieszą się większym zaufaniem. Konsumenci są przekonani, że wynajem biura w centrum miasta to spory wydatek, dlatego mogą sobie na to pokwilić tylko największe firmy. Dzięki korzystania z wirtualnego biura w centrum miasta masz też dostęp do większej liczby Klientów. Nie każda osoba chce dojeżdżać na drugi koniec miasta, aby kupić jakiś produkt lub usługę . Centrum miasta natomiast to obszar, któremu każdemu jest po drodze. Ponadto przez centrum miasta przewija się największa liczba osób, które mogą nawet przechodząc przez ulicę zainteresować się Twoją ofertę.

  Większa rozpoznawalność

  Mieszkańcy Krakowa, ale także przyjezdni bardzo często kojarzą główne ulice tego miasta, takie jak chociażby Rynek. Jeżeli zdecydujesz się na wirtualne biuro przy znanej arterii miasta to istnieje większa szansa, że Klient zapamięta adres Twojej siedziby.

  Dostęp do większej liczby Klientów

  Centrum Krakowa to serce miasta, tutaj tysiące osób każdego dnia przemyka się do pracy, na siłownie, do galerii handlowych. W centrum swoje biura mają największe firmy. Tak wielka grupa Klientów, w tym zamożnych może być zainteresowana usługami i produktami świadczonym przez Twoją firmę.


  peryferia-miastajpg

  Zalety wirtualnego biura w Krakowie na peryferiach

  Oczywiście Klienci najczęściej szukają wirtualnego biura w centrum, jednak wirtualne biuro na obrzeżach miasta też może mieć swoje zalety. Jeżeli wirtualne biuro znajduje się w cichym i spokojnym miejscu, zdała od miejskiego zgiełku a jednocześnie będzie zlokalizowane niedaleko miejsca zamieszkania Klienta to właśnie wybór takiego miejsca będzie najlepszym rozwiązaniem. Wszystko zależy od indywidualnym preferencji, oczekiwań Klienta oraz specyfiki prowadzonej przez niego firmy.

  wirtualne-biuro-parterjpg

  Wirtualne biuro w Krakowie na parterze, czy piętrze?

  Oczywiście najkorzystniejszym rozwiązaniem jest gdy lokal biurowy znajduje się na parterze i ma witryny. Warto jednak pamiętać, że wirtualne biuro to nie sklep lub punkt usługowy. Klienci wirtualnego biura znajdują firmę, która oferuje tego rodzaju usługę przede wszystkim przez Internet, dlatego też położenie lokalu wirtualnego biura w Krakowie nie powinno być warunkiem wyboru danego usługodawcy.


  wirtualne-biuro-maopolskajpg

  Wirtualne biuro w Małopolsce

  Kraków to bez wątpienia najlepsza lokalizacja na wirtualne biuro w województwie małopolskim, a nawet w całej Polsce. W naszym województwie ciekawymi miejscami na wirtualne biuro jest także Tarnów i Wieliczka. Jeżeli mieszkamy w tych miastach, w niektórych przypadkach lepszym rozwiązaniem jest wybór tych miast na miejsce siedziby swojego biznesu.

  urzad-skarbowy-krakowjpg

  Właściwy Urząd Skarbowy

  W Krakowie jest wiele Urzędów Skarbowym. To z jakiego wirtualnego biura skorzystasz, a precyzyjnej jego lokalizacji decyduje o tym, pod jaki Urząd Skarbowy będzie podlegać Twoja firma. Zakres właściwości miejscowej Urzędów skarbowych w Krakowie znajdziesz w dokumencie przygotowanych przez US. Po pobraniu pliku możesz pod jaki urząd podlega wirtualne biuro w Krakowie, które wybrałeś. Bardzo często przedsiębiorcy chcą podlegać pod konkretny Urząd, gdyż cenią sobie fachowość jego pracowników i standard obsługi podatnika, natomiast unikają urzędów które takich wymogów nie spełniają.

  wirtualne-biuro-krakw-cenajpg

  Lokalizacja wirtualnego biura, a cena

  Przeważnie koszt usługi wirtualnego biura w centrum miasta lub prestiżowej dzielnicy jest wyższy, jednak nie zawsze tak się dzieje. O ile, w przypadku tradycyjnych lokali cena wynajmu jest bezpośrednio uzależniona od jego lokalizacji, to rynek wirtualnych biur w Krakowie kieruje się nieco innymi zasadami. Wirtualne biuro w centrum miasta, przy głównej ulicy w cale nie musi być drogie, wręcz przeciwnie dzięki dużej liczbie Klientów usługodawca może nawet obniżyć cenę.

  wirtualne-biuro-zabytkijpg

  Lokalizacja wirtualnego biura, a ograniczenia architektoniczne w Krakowie

  Jeżeli zdecydujesz się na wirtualne biuro w Krakowie w samym centrum, np. w okolicach starego miasta to musisz liczyć się z tym, że możliwość wywieszania szyldów i innych reklam na elewacjach budynków, czy w przestrzeni publicznej jest surowo wzbroniona. Władze miasta dbają o wygląd przestrzeni publicznej, dlatego nie mogą pozwolić, aby na budynkach znajdowało się zbyt dużo reklam, gdyż niszczy to obraz zabytkowego charakteru miasta. Podobno na każdy remont elewacji konieczne jest uzyskanie zgody Konserwatora Zabytków. Oczywiście nie ogranicza t możliwości umieszczania szyldów w wewnętrznej przestrzeni budynku, np. na drzwiach lokali. Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat wirtualnego biura w Krakowie to zapraszamy do lektury także innych naszych publikacji.

  Chcesz z Nami współpracować? Zadzwoń lub napisz.

  Formularz  kontaktowy 

  Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Szczegóły znajdziesz tutaj.

  Skontaktuj się z nami

  Współautorem bloga jest doktor Adam Orłowski - Prezes Zarządu Conventia sp. z o. o., od 8 lat zarządza podmiotami z branży usług coworkingowych, wcześniej prowadził zajęcia na Uniwersytecie Rzeszowskim, posiada tytuł naukowy doktora.  

  O Firmie

  Conventia Sp. z o.o. to firma działająca w sektorze biurowych usług administracyjnych i księgowych. Spółka została założona 30 lipca 2018 roku i od tego czasu oferuje różnorodne usługi związane z administracyjnym wsparciem biura, przetwarzaniem danych, oraz działalnością wspomagającą ubezpieczenia i fundusze emerytalne (Aleo)​.

  Firma wykazała stabilny wzrost przychodów netto ze sprzedaży, który w 2022 roku osiągnął 17,96%, a także znaczący wzrost całkowitych aktywów o 48,87%  (EMISdatalinq). 

  Conventia Sp. z o.o. zarządzana jest przez  Adama Orłowskiego. 

  Wśród oferowanych przez firmę usług znajduje się też szeroka gama działalności związanych z obsługą biura, które obejmują dostarczanie usług wirtualnego biura, księgowości oraz inne specjalistyczne działania wspomagające prowadzenie biura.

  Znajdź Nas