Jeżeli interesuję Cię rejestracja spółki Kraków lub Rzeszów to dobry wybór. Oferujemy także wirtualne biuro, księgowość, pomoc w zakładaniu firm i zakup gotowych spółek.

Zapraszamy do naszych Oddziałów. 


Oddział w Krakowie

Założymy i zarejestrujemy dla Ciebie spółkę, a potem poprowadzimy jej księgowość w cenie od 299 zł miesięcznie i wirtualne biuro od 39 zł.

Oddział w Rzeszowie

Załóż i zarejestruj z Nami spółkę w stolicy Podkarpacia czyli Rzeszowie i poznaj naszą ofertę, w zakresie księgowości i wirtualnego biura już od 39 zł miesięcznie. 

Wirtualne biuro dla technika weterynaryjnego

Istota zawodu technika weterynarii

Zawód technika weterynaryjnego nie jest tak popularny jak kiedyś. Wynika to z faktu, że technicy weterynaryjni utracili szereg uprawnień. Dodatkowo coraz więcej osób studiuje weterynarię. Lekarze weterynarii są poszukiwani na rynku pracy w przeciwieństwie do techników, którym coraz trudniej znaleźć zatrudnienie w swoim zawodzie. Technicy są zatrudnieni zwłaszcza w przypadku gdy lecznica zajmuje się leczeniem dużych zwierząt gdyż tam bardzo często potrzebna jest siła fizyczna. Zawód technika weterynaryjnego wykonują niemal wyłącznie mężczyźni. Jest tak dlatego, że praca ta, zwłaszcza przy dużych zwierząt wymaga bardzo dużej siły fizycznej. Kwalifikacje do wykonywania zawodu technika medycznego można nabyć po ukończeniu odpowiedniego technikum lub szkoły policealnej. Wynika z tego, że osoba taka musi się honorować się średnim wykształceniem, dodatkowo koniecznie jest także zdanie egzaminu kwalifikacyjnego. Egzamin ten jest stosunkowo trudny i przeprowadzony przez Państwową Komisję egzaminacyjną. Zasadniczo technik weterynarii nie może prowadzić działalność gospodarczą na własny rachunek. Wynika to z faktu, że większość czynności w zakresie leczenia zwierząt może wykonywać wyłącznie lekarz weterynarii.

Sklep z artykułami przeznaczonymi dla zwierząt

W przypadku gdy weterynarz prowadzi również sklep z artykułami dla zwierząt zdecydowanie lepiej jest zatrudnić w nim technika weterynarii, niż osobę bez przygotowania. W takiej sytuacji bowiem osoba ta może w razie potrzeby udzielić pomocy weterynarzowi przy wykonywaniu zabiegów medycznych dotyczących zwierząt. Technika weterynarii można w pewnym zakresie porównać z pielęgniarką, gdyż podobnie jak ona wykonuje on zadania pomocnicze na rzecz lekarza. Postuluje się, aby wprowadzić kształcenie w zakresie technika weterynarii na poziomie studiów magisterskich lub licencjackich. Ze względu jednak na spadek zainteresowania w zakresie kształcenia przyszłych techników weterynarii na rzecz studiów medycyny weterynaryjnej najprawdopodobniej kierunek taki nie zostanie otworzony.

Zajęcia na kierunku technik weterynarii

W technikach weterynaryjnych zajęcia ze słuchaczami prowadzą głównie lekarze weterynarii oraz inni technicy weterynarii. Niektóre szkoły kształcące na kierunku technik weterynarii w materiałach reklamowych sugerują, że po tym kierunki absolwent może zostać weterynarzem. Jest to nie prawda, gdyż lekarz weterynarii musi ukończyć wyższe studia.  W naszym wirtualnym biurze często udzielamy bezpłatnych porad w zakresie rynku pracy. Wynika to z faktu, że dążymy do kreowania pozytywnego wizerunku naszej firmy. Nasze wirtualne biura znajdują się na terenie województwa Podkarpackiego w następujących miastach: Przeworsk, Jarosław, Rzeszów

Chcesz z Nami współpracować? Zadzwoń lub napisz.

Formularz  kontaktowy 

Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Skontaktuj się z nami

Znajdź Nas