Załóż i zarejestruj z Nami spółkę w stolicy Podkarpacia czyli Rzeszowie i poznaj naszą ofertę, w zakresie księgowości i wirtualnego biura już od 39 zł miesięcznie. 

Założymy i zarejestrujemy dla Ciebie spółkę, a potem poprowadzimy jej księgowość w cenie od 450 zł miesięcznie i wirtualne biuro od 39 zł.


Wirtualne biuro dla kuratora sądowego

Istota zawodu kuratora sądowego 

Zawód kuratora sądowego jest bardzo trudny. Zawód ten nie wymaga specjalnych kwalifikacji. Żeby wykonywać ten zawód konieczne jest ukończenie studiów wyższych oraz ukończenie tzw. aplikacji kuratorskiej. W niektórych przypadkach, aby wykonywać zawód kuratora koniecznie jest także wykazanie się stosownym wykształceniem kierunkowym. Dla przykładu kuratorzy w sprawach karnych zwykle honorują się wyższym wykształceniem prawniczym, a kuratorzy zajmujący się sprawami nieletnich honorują się wykształceniem psychologicznym, bądź pedagogicznym. Kurator co oczywiste wykonuje swoje obowiązku głównie w Sądzie. Właśnie w Sądzie osoba taka najczęściej spotyka się ze swoimi podopiecznymi. Nie mniej jednak praca kuratora bardzo często wymaga podejmowanie czynności w terenie. Czynności takie są stosunkowo męczące i niejednokrotnie musza być wykonywane poza normalnymi godzinami pracy.

Wady pracy kuratora sądowego

Jednocześnie zawód kuratora wymaga dużej odporności na stres. Kurator nie powinien być osobą ustępliwą za każdym razem. Dlatego właśnie na szkoleniu kuratorów uczy się asertywności. Kurator powinien zawsze działać na podstawie i w granicach prawa, zarówno jeżeli jego czynności są korzystne jak i niekorzystne dla podopiecznego. Nie zmienia to faktu, że kurator powinien budzić zaufanie i autorytet u swoich podopiecznych. Kurator powinien rozumieć życiowe problemy, dlatego właśnie w tym zawodzie tak ważne jest doświadczenie  życiowe. Kurator nie musi być prawnikiem, dlatego w przypadku wątpliwości co do treści prawa powinien zawrócić się o poradę prawną do adwokata lub radcy prawnego. Osoby takie nie mogą jednak sugerować kuratorowi, aby podjął określone czynności procesów, a jedynie wyjaśnić treść i znaczenie aktualnie obowiązujących przepisów z danej materii.

Zarobki kuratorów sądowych

Kurator to jeden z najlepiej opłacanych zawodów w sądownictwie spośród tych, które nie wymagają posiadania wykształcenia prawniczego. Niezależnie od tego kuratorzy zarabiają również więcej niż asystenci sędziów, którzy muszą być prawnikami. Z uwagi na ten fakt bardzo trudno zostać kuratorem zawodowych, gdyż jest ogromna ilość chętnych na takie stanowiska. Gdy jest to konieczne kurator może spotykać się ze swoimi podopiecznym w wirtualnym biurze. Sytuację takie mogą wystąpić, w szczególności wówczas gdy podopieczny nie może dojechać do kuratora i nie ma możliwości odbycia spotkania w miejscu zamieszkania podopiecznego.

Pomoc wirtualnego biura dla kuratorów

Pomoc wirtualnego biura w Przeworsku, Jarosławiu oraz Rzeszowie współpracuje także z podmiotami sektora publicznego. Możemy zaoferować, ze nasze usługi spełniają najwyższe standardy, a jednocześnie pozwalają na redukcję wydatków przeznaczonych na realizację zadań publicznych.


Chcesz z Nami współpracować? Zadzwoń lub napisz.

Formularz  kontaktowy 

Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Skontaktuj się z nami

Poznaj doktora Adama Orłowskiego – eksperta w branży coworkingowej i współautora naszego Bloga

Doktor Adam Orłowski, pełniący rolę Prezesa Zarządu w Conventia sp. z o.o., jest doświadczonym liderem w sektorze usług coworkingowych. Jego bogata, ośmioletnia praktyka w zarządzaniu podmiotami branżowymi zdobyła uznanie na rynku, czego dowodem są liczne innowacyjne projekty i inicjatywy, które miały miejsce pod jego kierownictwem. 

Przed objęciem roli prezesa spółki  Adam Orłowski zdobywał doświadczenie akademickie, prowadząc zajęcia na Uniwersytecie Rzeszowskim. Jego głębokie zrozumienie teorii zarządzania oraz praktyczne podejście do biznesu przyczyniły się do rozwijania kreatywnych i efektywnych przestrzeni pracy wspólnej, które odpowiadają na potrzeby współczesnych przedsiębiorców i freelancerów.


O Firmie

Conventia Sp. z o.o. to firma działająca w sektorze biurowych usług administracyjnych i księgowych. Spółka została założona 30 lipca 2018 roku i od tego czasu oferuje różnorodne usługi związane z administracyjnym wsparciem biura, przetwarzaniem danych, oraz działalnością wspomagającą ubezpieczenia i fundusze emerytalne (Aleo)​.
Conventia jest wpisana na listę Działalności na rzecz spółek i trustów prowadzoną przez Dyrektora Izby Skarbowej pod numer RDST-243 (slaskie.kas.gov.pl).

Firma wykazała stabilny wzrost przychodów netto ze sprzedaży, który w 2022 roku osiągnął 17,96%, a także znaczący wzrost całkowitych aktywów o 48,87%  (EMISdatalinq). 

Conventia Sp. z o.o. zarządzana jest przez  Adama Orłowskiego. 

Wśród oferowanych przez firmę usług znajduje się też szeroka gama działalności związanych z obsługą biura, które obejmują dostarczanie usług wirtualnego biura, księgowości oraz inne specjalistyczne działania wspomagające prowadzenie biura.

Znajdź Nas