Załóż i zarejestruj z Nami spółkę w stolicy Podkarpacia czyli Rzeszowie i poznaj naszą ofertę, w zakresie księgowości i wirtualnego biura już od 39 zł miesięcznie. 

Założymy i zarejestrujemy dla Ciebie spółkę, a potem poprowadzimy jej księgowość w cenie od 450 zł miesięcznie i wirtualne biuro od 39 zł.


Wirtualne biuro dla historyka

Zalety i wady zawodu historyka

Zawód historyka jest w dzisiejszych czasach mało popularny. Osoby takie mają zwykle bardzo duże trudności ze znalezieniem pracy w swoim zawodzie. Wynika to z faktu, że wiedza historyczna nie ma bezpośredniego zastosowania praktycznego. Nie jest to jednak do końca prawdą, gdyż wiedza ta może w niektórych sytuacjach posiadać także wartość komercyjną. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku gdy wiedza ta jest przekazywana na papier i wydawana w formie książki. Dotyczy to oczywiście wyłącznie nowatorskich treści. Nowatorstwo w tym zakresie może polegać albo na opisywaniu nowych faktów historycznych w oparciu o własne badania naukowe, jak i opisywaniu faktów już omawianych, ale w bardzo interesujący sposób. Ludzie zawsze fascynowało to jak żyło się przed wiekami albo tysiącami lat. Najwięcej informacji badacze posiadają na temat życia sławnych ludzi, historycznych postaci, które odgrywały w tamtym świecie istotną rolę. Zadaniem historyka jest zgromadzenie tych informacji sposób wystarczająco precyzyjny i obiektywny. Historyk powinien unikać używania określeń ocennych, wartościujących. Jego praca powinna się bowiem ograniczać do zimnego opisywania faktów. Najczęściej jednak się tak nie dzieje. Z uwagi na ten fakt w przekazach historycznych bardzo często fakty są zniekształcone przez opinie. Zazwyczaj to wygrani piszą historię świata i to ich przedstawia się w pracach historycznych w korzystnym świetle.

Szanse i zagrożenia w pracy historyka

Historyk również może przebić się na rynku literackim lub filmowym. Historia to dziedzina którą łatwo ulega komercji. Nie jest jednocześnie zjawisko negatywne, bowiem dzięki temu coraz szersze rzesze ludzi zapoznają się z wiedzą dostępną przez wiele stulecie tylko dla nielicznych, wybranych. Cała gospodarka i pomyślność człowieka zrodziła się wiele lat temu, a wiedza zdobyta przez naszych przodków teraz procentuje. Bardzo często również pomysły na biznes zrodziły się jeszcze w starożytności podobnie jak sam pieniądz gotówkowy. Wymiana handlowa sprawiła, że świat zaczął się integrować wokół wspólnej idei społecznej i gospodarczej.

Pomoc wirtualnego biura

Jeżeli jesteś historykiem prowadzącym badania na uczelni zapraszamy do skorzystania z usług naszych wirtualnych biur na Podkarpaciu. Miasta takie jak Przeworsk, Jarosław oraz Rzeszów mają bardzo bogatą tradycje i znajduje się tutaj wiele pomników historii przypominających nam skąd pochodzimy. W wirtualnym biurze historyk może powielać swoje materiały korzystając ze sprzętu poligraficznego oraz w miłej i spokojnej atmosferze skupić się na swojej pracy. Nasza firma świadczy również usługi administracyjne, które mogą polegać na załatwianiu i umawiania spotkań z wydawcami czy wykonywaniu innych czynności o charakterze technicznym.


Chcesz z Nami współpracować? Zadzwoń lub napisz.

Formularz  kontaktowy 

Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Skontaktuj się z nami

Poznaj doktora Adama Orłowskiego – eksperta w branży coworkingowej i współautora naszego Bloga

Doktor Adam Orłowski, pełniący rolę Prezesa Zarządu w Conventia sp. z o.o., jest doświadczonym liderem w sektorze usług coworkingowych. Jego bogata, ośmioletnia praktyka w zarządzaniu podmiotami branżowymi zdobyła uznanie na rynku, czego dowodem są liczne innowacyjne projekty i inicjatywy, które miały miejsce pod jego kierownictwem. 

Przed objęciem roli prezesa spółki  Adam Orłowski zdobywał doświadczenie akademickie, prowadząc zajęcia na Uniwersytecie Rzeszowskim. Jego głębokie zrozumienie teorii zarządzania oraz praktyczne podejście do biznesu przyczyniły się do rozwijania kreatywnych i efektywnych przestrzeni pracy wspólnej, które odpowiadają na potrzeby współczesnych przedsiębiorców i freelancerów.


O Firmie

Conventia Sp. z o.o. to firma działająca w sektorze biurowych usług administracyjnych i księgowych. Spółka została założona 30 lipca 2018 roku i od tego czasu oferuje różnorodne usługi związane z administracyjnym wsparciem biura, przetwarzaniem danych, oraz działalnością wspomagającą ubezpieczenia i fundusze emerytalne (Aleo)​.
Conventia jest wpisana na listę Działalności na rzecz spółek i trustów prowadzoną przez Dyrektora Izby Skarbowej pod numer RDST-243 (slaskie.kas.gov.pl).

Firma wykazała stabilny wzrost przychodów netto ze sprzedaży, który w 2022 roku osiągnął 17,96%, a także znaczący wzrost całkowitych aktywów o 48,87%  (EMISdatalinq). 

Conventia Sp. z o.o. zarządzana jest przez  Adama Orłowskiego. 

Wśród oferowanych przez firmę usług znajduje się też szeroka gama działalności związanych z obsługą biura, które obejmują dostarczanie usług wirtualnego biura, księgowości oraz inne specjalistyczne działania wspomagające prowadzenie biura.

Znajdź Nas