Załóż i zarejestruj z Nami spółkę w stolicy Podkarpacia czyli Rzeszowie i poznaj naszą ofertę, w zakresie księgowości i wirtualnego biura już od 39 zł miesięcznie. 

Założymy i zarejestrujemy dla Ciebie spółkę, a potem poprowadzimy jej księgowość w cenie od 450 zł miesięcznie i wirtualne biuro od 39 zł.


Ogrzewanie w wirtualnym biurze

Jak w biurze powinna być temperatura? 

 Temperatura powietrza wpływa w bardzo dużym zakresie na wydajność pracy. Pracownik nie może wykonywać swoich zadań zarówno w zbyt wysokiej, jak i zbyt niskiej temperaturze. Optymalna temperatura w biurze to. ok. 22 stopni C. Poniżej 18 stopni C. temperatura nie pozwala na normalne wykonywanie pracy, podobnie jak temperatura powyżej 24 stopni C. Z uwagi na ten fakt biuro powinno być wyposażone w system ogrzewania, a także klimatyzacji. Jeżeli chodzi o to pierwsze rozwiązanie to w polskich warunkach jest ono normą. W naszym kraju w okresie zimowych na zewnątrz panują tak niskie temperatury, że brak ogrzewania mógłby grozić nawet zamarznięciem. Jeżeli chodzi natomiast o klimatyzację to ciągle nie jest ona standardem. Najczęściej funkcję w tym zakresie pełni wiatrak stojący lub zlokalizowany na biurku. Takie urządzenie wpływa na zmniejszenie temperatury, jednak nie w sposób znaczący. W krajach położonych na południu klimatyzacja jest konieczna, gdyż tam notowane są znacznie wyższe temperatury niż w Polsce. Użytkowanie klimatyzacji jest znacznie tańsze niż użytkowanie ogrzewania, pomimo iż jest ona zazwyczaj zasilana energią elektryczną. Warto również zauważyć, że organizm ludzki jest tak skonstruowany, że znacznie bardziej odczuwa zimno niż gorąco. Wynika to z faktu, ze na powierzchni ciała człowieka znajduje się kilkukrotnie więcej receptorów odpowiedzialnych za odczuwania zimna, niż za odczuwanie ciepła. Istotne jest również to, że niska temperatura może prowadzić do zmarznięcia. Wysoka temperatura również jest szkodliwa i może prowadzić do przegrzania, lecz takie przypadki są znacznie rzadsze.

Formy ogrzewania przestrzeni biurowych 

  W biurach najczęściej korzysta się z ogrzewania gazowego. W takim przypadku warto zainstalować osobny licznik w każdym wynajmowanym lokalu co umożliwia kontrolę wydatków. W celu redukcji wydatków można również zamontować na kaloryferach lub grzejnikach elektroniczne regulatory temperatury, tak aby w godzinach w których biuro nie jest użytkowane utrzymywana była niższa temperatura. W okresie zimowym nie ma możliwości zupełnego wyłączenia ogrzewania, gdyż w przypadku gdy w biurze temperatura spadnie poniżej zera grozi to zarznięciem rur centralnego ogrzewania, a w konsekwencji  ich popękaniem. Wynika to z faktu, że woda po zmarznięciu zwiększa swoja objętość co powoduje rozsadzenie naczyń, w których się znajduje. W takim przypadku zajdzie konieczność wymienienia instalacji grzewczych co wiąże się z ogromnymi wydatkami. Ponadto po uszkodzeniu rur zachodzi duże ryzyko zalania budynku, jeżeli w odpowiednim momencie nie dojdzie do reakcji.

Kontakt z Nami 

  Wirtualne biuro w Rzeszowie, Jarosławiu oraz Przeworsku zapewnia dogodne warunki pracy. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.


Chcesz z Nami współpracować? Zadzwoń lub napisz.

Formularz  kontaktowy 

Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Skontaktuj się z nami

Poznaj doktora Adama Orłowskiego – eksperta w branży coworkingowej i współautora naszego Bloga

Doktor Adam Orłowski, pełniący rolę Prezesa Zarządu w Conventia sp. z o.o., jest doświadczonym liderem w sektorze usług coworkingowych. Jego bogata, ośmioletnia praktyka w zarządzaniu podmiotami branżowymi zdobyła uznanie na rynku, czego dowodem są liczne innowacyjne projekty i inicjatywy, które miały miejsce pod jego kierownictwem. 

Przed objęciem roli prezesa spółki  Adam Orłowski zdobywał doświadczenie akademickie, prowadząc zajęcia na Uniwersytecie Rzeszowskim. Jego głębokie zrozumienie teorii zarządzania oraz praktyczne podejście do biznesu przyczyniły się do rozwijania kreatywnych i efektywnych przestrzeni pracy wspólnej, które odpowiadają na potrzeby współczesnych przedsiębiorców i freelancerów.


O Firmie

Conventia Sp. z o.o. to firma działająca w sektorze biurowych usług administracyjnych i księgowych. Spółka została założona 30 lipca 2018 roku i od tego czasu oferuje różnorodne usługi związane z administracyjnym wsparciem biura, przetwarzaniem danych, oraz działalnością wspomagającą ubezpieczenia i fundusze emerytalne (Aleo)​.
Conventia jest wpisana na listę Działalności na rzecz spółek i trustów prowadzoną przez Dyrektora Izby Skarbowej pod numer RDST-243 (slaskie.kas.gov.pl).

Firma wykazała stabilny wzrost przychodów netto ze sprzedaży, który w 2022 roku osiągnął 17,96%, a także znaczący wzrost całkowitych aktywów o 48,87%  (EMISdatalinq). 

Conventia Sp. z o.o. zarządzana jest przez  Adama Orłowskiego. 

Wśród oferowanych przez firmę usług znajduje się też szeroka gama działalności związanych z obsługą biura, które obejmują dostarczanie usług wirtualnego biura, księgowości oraz inne specjalistyczne działania wspomagające prowadzenie biura.

Znajdź Nas