Załóż i zarejestruj z Nami spółkę w stolicy Podkarpacia czyli Rzeszowie i poznaj naszą ofertę, w zakresie księgowości i wirtualnego biura już od 39 zł miesięcznie. 

Założymy i zarejestrujemy dla Ciebie spółkę, a potem poprowadzimy jej księgowość w cenie od 450 zł miesięcznie i wirtualne biuro od 39 zł.


Import sprzętu elektronicznego

Ceny sprzętu elektronicznego w Polsce i na świecie 

Ceny większości artykułów w Polsce są niższe niż na zachodzie Europy. Inaczej jest jednak w przypadku cen sprzętu elektronicznego oraz informatycznego. W krajach zamożniejszych i bardziej rozwiniętych gospodarczo sprzęt ten jest bardziej powszechny, dlatego również jego ceny kształtują się na niższym poziomie. Wielu polskich przedsiębiorców sprowadza takiego rodzaju sprzęt w celu jego odsprzedaży na terenie Polski z zyskiem. Nie mniej jednak najbardziej popularnym krajem z którego importuje się towary elektroniczne są Chiny. Bardzo duża cześć światowego przemysłu znajduje się właśnie w tym kraju. Wynika to z faktu, iż dysponuje on bardzo tanią siłą roboczą i zamieszkuje tam bardzo duża ilość ludzi. Chiny w wielu dziedzinach są monopolistą. Najczęściej jednak jest tak, że to nie rodzime chińskie firmy inwestują na terenie kraju środka lecz właśnie kapitał zagraniczny. Wielkie światowe marki zwłaszcza w ostatnich czasach przenoszą swoje fabryki do Chin.

Jakość produktów importowanych z Chin

Towary wyprodukowane w Chinach cieszą się najczęściej opinią, że są bardzo słabej jakości. Nie jest to prawdą, gdyż przedmioty produkowane w Chinach cechują się bardzo dużym zróżnicowaniem w tym również pod względem jakości. W Chinach produkowane są również przedmioty o bardzo wysokiej jakości oznaczone znanymi i cenionym i markami. W każdym przypadku jednak na produkcie powinna znajdować się informacja o kraju, w którym ten produkt została wyprodukowany. Błędnie oznaczenie produktu stanowi czyn nieuczciwej konkurencji uderzający również w zbiorowe interesy Konsumentów.

Jak sprowadzać produktu z Chin?

Sprowadzanie towarów z Chin bardzo często nie wymaga osobistej obecności w tym kraju. Bardzo dużo portali w języku angielskim, które oferują sprzedaż wysyłkową zarówno Klientom indywidualnym jak i hurtowym. W przypadku wysyłki z Chin należy jednak uczynić zadość wszelkim formalnościom z zakresu obowiązków celnych. W tym celu można upoważnić agenta celnego do reprezentowania naszych interesów i załatwiania wszelkich formalności. Pomimo opłat celnych oraz wysokich kosztowa dostawy przesyłki zagranicznej zakupy w Chinach są bardzo opłacalne i pozwalają zaoszczędzić bardzo dużo pieniędzy. Najczęściej jest tak, że przedsiębiorcy stawiają na ilość sprowadzonych towarów z Chin, gdyż marża na jednym produkcje jest niewielka. Większość różnicy w cenie produktu pochłaniają koszty dostawy towary i należności podatkowe.

Pomoc wirtualnego biura dla importerów z Chin

Jeżeli chcesz założyć firmę zajmującą się importem towarów zapraszamy do skorzystania z usług naszego wirtualnego biura w Rzeszowie, Jarosławiu lub Przeworsku. Udzielimy Ci wszelkich niezbędnych informacji, aby rozpoczęcie Twojego własnego biznesu było znacznie prostsze.  


Chcesz z Nami współpracować? Zadzwoń lub napisz.

Formularz  kontaktowy 

Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Skontaktuj się z nami

Poznaj doktora Adama Orłowskiego – eksperta w branży coworkingowej i współautora naszego Bloga

Doktor Adam Orłowski, pełniący rolę Prezesa Zarządu w Conventia sp. z o.o., jest doświadczonym liderem w sektorze usług coworkingowych. Jego bogata, ośmioletnia praktyka w zarządzaniu podmiotami branżowymi zdobyła uznanie na rynku, czego dowodem są liczne innowacyjne projekty i inicjatywy, które miały miejsce pod jego kierownictwem. 

Przed objęciem roli prezesa spółki  Adam Orłowski zdobywał doświadczenie akademickie, prowadząc zajęcia na Uniwersytecie Rzeszowskim. Jego głębokie zrozumienie teorii zarządzania oraz praktyczne podejście do biznesu przyczyniły się do rozwijania kreatywnych i efektywnych przestrzeni pracy wspólnej, które odpowiadają na potrzeby współczesnych przedsiębiorców i freelancerów.


O Firmie

Conventia Sp. z o.o. to firma działająca w sektorze biurowych usług administracyjnych i księgowych. Spółka została założona 30 lipca 2018 roku i od tego czasu oferuje różnorodne usługi związane z administracyjnym wsparciem biura, przetwarzaniem danych, oraz działalnością wspomagającą ubezpieczenia i fundusze emerytalne (Aleo)​.
Conventia jest wpisana na listę Działalności na rzecz spółek i trustów prowadzoną przez Dyrektora Izby Skarbowej pod numer RDST-243 (slaskie.kas.gov.pl).

Firma wykazała stabilny wzrost przychodów netto ze sprzedaży, który w 2022 roku osiągnął 17,96%, a także znaczący wzrost całkowitych aktywów o 48,87%  (EMISdatalinq). 

Conventia Sp. z o.o. zarządzana jest przez  Adama Orłowskiego. 

Wśród oferowanych przez firmę usług znajduje się też szeroka gama działalności związanych z obsługą biura, które obejmują dostarczanie usług wirtualnego biura, księgowości oraz inne specjalistyczne działania wspomagające prowadzenie biura.

Znajdź Nas