Jeżeli interesuję Cię rejestracja spółki Kraków lub Rzeszów to dobry wybór. Oferujemy także wirtualne biuro, księgowość, pomoc w zakładaniu firm i zakup gotowych spółek.

Zapraszamy do naszych Oddziałów. 


Oddział w Krakowie

Założymy i zarejestrujemy dla Ciebie spółkę, a potem poprowadzimy jej księgowość w cenie od 299 zł miesięcznie i wirtualne biuro od 39 zł.

Oddział w Rzeszowie

Załóż i zarejestruj z Nami spółkę w stolicy Podkarpacia czyli Rzeszowie i poznaj naszą ofertę, w zakresie księgowości i wirtualnego biura już od 39 zł miesięcznie. 

Zmiany w księgowości

Kiedy wchodzą w życie zmiany? 

Od tego roku ustawodawca wprowadza szereg zamian w zakresie obsługi rachunkowej. Po pierwsze od 2017 r. deklarację VAT mogą być sporządzane wyłącznie w formie elektronicznej i tak też przesyłane do właściwego urzędu skarbowego. Aby wysłać deklarację VAT-7 albo kwartalną VAT-7K nie jest jednak potrzebny podpis elektroniczny weryfikowany za pomocą ważnego, kwalifikowanego certyfikatu, wystarczającym jest uwierzytelnienie deklaracji za pomocą danych uwierzytelniających (kwota przychodu za poprzedni rok).

Koniec z prowadzeniem księgowości w formie papierowej 

Istotniejszą zmianą w zakresie obowiązków podatkowych jest zlikwidowanie począwszy od 2018 r. możliwości prowadzenia księgowości wyłącznie w formie papierowej. Od tego momentu każdy przedsiębiorca będzie zobowiązany prowadzić księgowość, w tym podatkową księgę przychodów i rozchodów w formie elektronicznej za pomocą programu komputerowego. Od tego roku większość przedsiębiorców jest również zobligowana do przesyłania do urzędu skarbowego jednolitego pliku kontrolnego. Póki co obowiązek ten nie dotyczy micro- przedsiębiorców, ale od 2018 r. ulegnie to zmianie i także Ci przedsiębiorcy będą zobligowani do sporządzania oraz wysyłania do US jednolitego pliku kontrolnego. W przypadku przesyłania jednolitego pliku kontrolnego nie istnieje możliwość posłużenia się danymi autoryzującymi, ani też profilem zaufanym, z uwagi na ten fakt wszyscy przedsiębiorcy począwszy od 2018 r. a niektórzy już teraz odpowiednią będą lub są zobligowani to posiadania podpisu elektronicznego, co łączy się z dodatkowym wydatkiem, którego można uniknąć powierzając księgowość biuru rachunkowemu.

Rezygnacja z prowadzenia księgowości na własną rękę

Z uwagi na powstałe zmiany w zakresie obowiązków podatkowych coraz więcej przedsiębiorców rezygnuje z prowadzenia księgowości na własną rękę powierzając te sprawy biuru rachunkowemu. Jest to działanie racjonalne, dzięki niemu przedsiębiorca może się skupić na rozwoju swojego biznesu. Księgowość przedsiębiorcy może być również prowadzona w wirtualnym biurze co jest najlepszym i najkorzystniejszym z punktu widzenia ekonomicznego rozwiązaniem dla Twojej firmy. Jest to również znacznie bardziej opłacalne, aniżeli zatrudnienie księgowego na podstawie umowy o pracę lub umowy zlecenia z uwagi na bardzo wysokie koszty takiego rozwiązania.

Nasza oferta

Zapraszamy do naszych biur w Jarosławiu, a także w Rzeszowie i Przeworsku. Udzielimy niezbędnych informacji dotyczących naszej oferty. Z nami prowadzenie biznesu może okazać się naprawdę proste i ograniczone do minimum formalności. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Jesteśmy do państwa dyspozycji przez całą dobę.

Chcesz z Nami współpracować? Zadzwoń lub napisz.

Formularz  kontaktowy 

Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Skontaktuj się z nami

Współautorem bloga jest doktor Adam Orłowski - Prezes Zarządu Conventia sp. z o. o., od 8 lat zarządza podmiotami z branży usług coworkingowych, wcześniej prowadził zajęcia na Uniwersytecie Rzeszowskim, posiada tytuł naukowy doktora.  

O Firmie

Conventia Sp. z o.o. to firma działająca w sektorze biurowych usług administracyjnych i księgowych. Spółka została założona 30 lipca 2018 roku i od tego czasu oferuje różnorodne usługi związane z administracyjnym wsparciem biura, przetwarzaniem danych, oraz działalnością wspomagającą ubezpieczenia i fundusze emerytalne (Aleo)​.

Firma wykazała stabilny wzrost przychodów netto ze sprzedaży, który w 2022 roku osiągnął 17,96%, a także znaczący wzrost całkowitych aktywów o 48,87%  (EMISdatalinq). 

Conventia Sp. z o.o. zarządzana jest przez  Adama Orłowskiego. 

Wśród oferowanych przez firmę usług znajduje się też szeroka gama działalności związanych z obsługą biura, które obejmują dostarczanie usług wirtualnego biura, księgowości oraz inne specjalistyczne działania wspomagające prowadzenie biura.

Znajdź Nas