Jeżeli interesuję Cię rejestracja spółki Kraków lub Rzeszów to dobry wybór. Oferujemy także wirtualne biuro, księgowość, pomoc w zakładaniu firm i zakup gotowych spółek.

Zapraszamy do naszych Oddziałów. 


Oddział w Krakowie

Założymy i zarejestrujemy dla Ciebie spółkę, a potem poprowadzimy jej księgowość w cenie od 299 zł miesięcznie i wirtualne biuro od 39 zł.

Oddział w Rzeszowie

Załóż i zarejestruj z Nami spółkę w stolicy Podkarpacia czyli Rzeszowie i poznaj naszą ofertę, w zakresie księgowości i wirtualnego biura już od 39 zł miesięcznie. 

Wirtualne biuro w Rzeszowie, a Urząd Skarbowy

Czy korzystając z wirtualnego biura musisz się obawiać urzędu skarbowego?

Nie. Jeżeli jesteś uczciwym przedsiębiorcą nie musisz obawiać się urzędu skarbowego. Fakt, że korzystasz z wirtualnego biura nie ma w tym przypadku żadnego znaczenia.

Czy Urząd Skarbowy może odmówić rejestracji do VAT?

Nie. Jeżeli Twoja działalność jest wykonywaną w terenie lub zdalnie, a Twoje biuro znajduje się w wirtualnym biurze Urząd Skarbowy nie może odmówić Ci nadania numeru VAT.

Wirtualne biuro, a siedziba firmy

Wirtualne biuro to nie tylko udostępnianie adresu do rejestracji spółki, ale przede wszystkim usługa administracyjną. Wirtualne biuro stanowi dla mikro i małych przedsiębiorców własny sekretariat. To w wirtualnym biurze wykonywane są czynności administracyjne związane z zarządzaniem firmą. Ponadto to w wirtualnym biurze odbywają się posiedzenia zarządu, gdyż istnieje możliwość korzystania z sali konferencyjnej, oczywiście pod nadzorem pracownika wirtualnego biura.

Wirtualne biuro, czy prywatne mieszkanie?

Tutaj wybór jest oczywisty. Przede wszystkim prowadzenia działalności gospodarczej w mieszkaniu, jeżeli dana osoba korzystają z niego na podstawie umowy najmu wymaga zgody wynajmującego. Ponadto korzystanie z mieszkania na potrzeby prowadzenia firmy negatywnie wpływa na prestiż przedsiębiorcy, gdyż takie zachowanie jest uważane jako nieprofesjonalne.

Czy Urząd Skarbowy może skontrolować firmę zarejestrowaną w wirtualnym biurze?

Tak, ale nie ma tutaj znaczenia rejestracja w wirtualnym biurze. Urząd Skarbowy może skontrolować każdego przedsiębiorcę. Dzieje się tak najczęściej, w przypadku gdy spółka lub firma wnosi o duży zwrot podatku VAT.

Czy w wirtualnym biurze rejestrują firmy oszuści?

Oszuści przeważnie korzystają z tradycyjnego najmu, gdyż wirtualne biuro musi stosować procedurę AML, która zapobiega nawiązywaniu stosunków gospodarczych z nieuczciwymi przedsiębiorcami

Na co zwracać uwagę?

Warto sprawdzić czy wirtualne biuro jest wpisane na listę przedsiębiorców uprawnionych do świadczenia usług na rzecz spółek i trustów. Listę taką prowadzi Dyrektor Izby Skarbowej. W razie wątpliwości należy żądać okazania zaświadczenia o wpisie. Wpis na ww. listę daje gwarancję, że wirtualne biuro działa zgodnie z prawem. Takiego zaświadczenia może też żądać Urząd Skarbowy

Skąd wzięły się mity temat problemów z urzędem skarbowym w przypadku wirtualnego biura?

Kilkanaście lat temu rzeczywiście dochodziło do sytuacji, że organy skarbowe nie rozumiały specyfiki wirtualnego biura, gdyż była to usługa wchodzącą na rynek. Aktualnie korzystanie z wirtualne biura jest zupełnie legalne co potwierdzały Sądy administracyjne w licznych prawomocnych orzeczeniach. Obecnie pracownicy urzędów skarbowych doskonale zdają sobie sprawę na czym polega specyfika wirtualnego biura.

Czy nawiązanie stosunków z Kontrahentem zarejestrowanym w wirtualnym biurze jest bezpieczne?

Tak, oczywiście jeżeli wirtualne biuro działa legalnie, tj. posiada wpis do właściwego rejestru. W takim przypadku istnieje wyższy poziom bezpieczeństwa niż, w sytuacji gdy firma jest zarejestrowaną w tradycyjnym lokalu, gdyż została zweryfikowana przez pracowników wirtualnego biura zgodnie z procedurą AML. Obowiązek wdrożenia tej procedury istnieje od 2018 r., dlatego wcześniej sytuacja kształtowała się nieco inaczej dlatego zapewne stąd mity na temat funkcjonowania wirtualnych biur. 

Zalety wirtualnego biura w Rzeszowie?

Zaletą wirtualnego biura w Rzeszowie jest to, że nie musisz szukać odpowiedniego lokalu i płacić za niego kilkuset złotych, ani zatrudniać sektratki do obsługi administracyjnej. Ponadto Rzeszów to atrakcyjne miasto ze względu na bliskość granicy. Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji zapraszamy do kontaktu.

Chcesz z Nami współpracować? Zadzwoń lub napisz.

Formularz  kontaktowy 

Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Skontaktuj się z nami

Znajdź Nas