Jeżeli interesuję Cię rejestracja spółki Kraków lub Rzeszów to dobry wybór. Oferujemy także wirtualne biuro, księgowość, pomoc w zakładaniu firm i zakup gotowych spółek.

Zapraszamy do naszych Oddziałów. 


Oddział w Krakowie

Założymy i zarejestrujemy dla Ciebie spółkę, a potem poprowadzimy jej księgowość w cenie od 299 zł miesięcznie i wirtualne biuro od 39 zł.

Oddział w Rzeszowie

Załóż i zarejestruj z Nami spółkę w stolicy Podkarpacia czyli Rzeszowie i poznaj naszą ofertę, w zakresie księgowości i wirtualnego biura już od 39 zł miesięcznie. 

Wirtualne biuro dla sprzedawcy kas fiskalnych

Obowiązek posiadania kas fiskalnych 

 Co do zasady każdy przedsiębiorca będący czynnym podatnikiem podatku VAT jest zobowiązany do rejestrowania sprzedaży za pośrednictwem kasy rejestrującego. Kasy rejestrujące służą ewidencjonowaniu sprzedaży. Zakup kasy fiskalnej łączy się ze sporym wydatkiem, który jest w części zwracany przez Urząd Skarbowy przy rozliczeniu kwartalnym lub rocznym. Dotyczy to jednak zwrotu tylko ograniczonej kwoty. Na rynku można kupić najtańsze kasy fiskalne, których koszt zostanie pokryty przez Urząd Skarbowy w 90 %. Droższe rozwiązania obciążają natomiast w większym stopniu przedsiębiorcę.

Jak wybrać najlepszą kasę fiskalną dla firmy? 

  Wart kupić kasę fiskalną w tradycyjnym sklepie z elektroniką, gdyż wówczas w przypadku awarii urządzenia można dostarczyć je do sklepu w celu złożenia reklamacji. W tym przypadku nie istnieje możliwość uzyskanie zastępczego urządzenia, gdyż kasa fiskalna jest zaprogramowania w ten sposób, że może ją użytkować jedynie określony przedsiębiorca. Dlatego właśnie w przypadku awarii kasy fiskalnej konieczna jest jak najszybsza naprawa. Gdy w punkcie sprzedaży nie ma żadnej działającej w sposób prawidłowy kasy fiskalnej to wówczas przedsiębiorca musi czasowo zawiesić sprzedaż w tym punkcie. Nie dotyczy to sprzedaży na rzecz innych podmiotów gospodarczych, gdyż transakcje te są ewidencjonowane na podstawie faktury i nie ma obowiązku wprowadzania ich na kasę fiskalną.

Rynek urządzeń fiskalnych 

  Na rynku oferowany jest bogaty zakres urządzeń w postaci kas fiskalnych. Ostatnio bardzo popularne są kasy mobilne. Kasy takie są bardzo małych rozmiarów porównywalnych do rozmiarów telefonów komórkowych. Takie kasy fiskalne są zaopatrzone w akumulatorki do ładowania, gdyż największą ich zaleta jest mobilność. W przypadku wyczerpania baterii konieczne jest załadowanie takiego urządzenia. Baterie stanowią zazwyczaj moduł wymienialny, dlatego w przypadku zużycia można je wymienić na nowe. Najczęściej istnieje również możliwość użytkowania takich kas po podłączenia do stałego źródła energii. W takim jednak przypadku pobór energii może być znacznie większy, niż w przypadku ładowania. Kasa fiskalna musi również zostać zaprogramowana. Czynność taką może dokonać serwisant kas fiskalnych, który pobiera dodatkowe opłaty. Do kasy musi zostać przypisany indywidualny numer seryjny umożliwiający jej identyfikację. Po zainstalowaniu kasy fiskalnej konieczne jest zgłoszenie tej okoliczności do Urzędu Skarbowego.

Nasza pomoc

  Wirtualne biuro w Przeworsku, Jarosławiu oraz Rzeszowie świadczy szeroki zakres usług w zakresie wspierania przedsiębiorców. Jeżeli jesteś zainteresowany naszą ofertą zapraszamy do kontaktu.

Chcesz z Nami współpracować? Zadzwoń lub napisz.

Formularz  kontaktowy 

Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Skontaktuj się z nami

Znajdź Nas