Załóż i zarejestruj z Nami spółkę w stolicy Podkarpacia czyli Rzeszowie i poznaj naszą ofertę, w zakresie księgowości i wirtualnego biura już od 39 zł miesięcznie. 

Założymy i zarejestrujemy dla Ciebie spółkę, a potem poprowadzimy jej księgowość w cenie od 450 zł miesięcznie i wirtualne biuro od 39 zł.


Wirtualne biuro dla sprzedawcy kas fiskalnych

Obowiązek posiadania kas fiskalnych 

 Co do zasady każdy przedsiębiorca będący czynnym podatnikiem podatku VAT jest zobowiązany do rejestrowania sprzedaży za pośrednictwem kasy rejestrującego. Kasy rejestrujące służą ewidencjonowaniu sprzedaży. Zakup kasy fiskalnej łączy się ze sporym wydatkiem, który jest w części zwracany przez Urząd Skarbowy przy rozliczeniu kwartalnym lub rocznym. Dotyczy to jednak zwrotu tylko ograniczonej kwoty. Na rynku można kupić najtańsze kasy fiskalne, których koszt zostanie pokryty przez Urząd Skarbowy w 90 %. Droższe rozwiązania obciążają natomiast w większym stopniu przedsiębiorcę.

Jak wybrać najlepszą kasę fiskalną dla firmy? 

  Wart kupić kasę fiskalną w tradycyjnym sklepie z elektroniką, gdyż wówczas w przypadku awarii urządzenia można dostarczyć je do sklepu w celu złożenia reklamacji. W tym przypadku nie istnieje możliwość uzyskanie zastępczego urządzenia, gdyż kasa fiskalna jest zaprogramowania w ten sposób, że może ją użytkować jedynie określony przedsiębiorca. Dlatego właśnie w przypadku awarii kasy fiskalnej konieczna jest jak najszybsza naprawa. Gdy w punkcie sprzedaży nie ma żadnej działającej w sposób prawidłowy kasy fiskalnej to wówczas przedsiębiorca musi czasowo zawiesić sprzedaż w tym punkcie. Nie dotyczy to sprzedaży na rzecz innych podmiotów gospodarczych, gdyż transakcje te są ewidencjonowane na podstawie faktury i nie ma obowiązku wprowadzania ich na kasę fiskalną.

Rynek urządzeń fiskalnych 

  Na rynku oferowany jest bogaty zakres urządzeń w postaci kas fiskalnych. Ostatnio bardzo popularne są kasy mobilne. Kasy takie są bardzo małych rozmiarów porównywalnych do rozmiarów telefonów komórkowych. Takie kasy fiskalne są zaopatrzone w akumulatorki do ładowania, gdyż największą ich zaleta jest mobilność. W przypadku wyczerpania baterii konieczne jest załadowanie takiego urządzenia. Baterie stanowią zazwyczaj moduł wymienialny, dlatego w przypadku zużycia można je wymienić na nowe. Najczęściej istnieje również możliwość użytkowania takich kas po podłączenia do stałego źródła energii. W takim jednak przypadku pobór energii może być znacznie większy, niż w przypadku ładowania. Kasa fiskalna musi również zostać zaprogramowana. Czynność taką może dokonać serwisant kas fiskalnych, który pobiera dodatkowe opłaty. Do kasy musi zostać przypisany indywidualny numer seryjny umożliwiający jej identyfikację. Po zainstalowaniu kasy fiskalnej konieczne jest zgłoszenie tej okoliczności do Urzędu Skarbowego.

Nasza pomoc

  Wirtualne biuro w Przeworsku, Jarosławiu oraz Rzeszowie świadczy szeroki zakres usług w zakresie wspierania przedsiębiorców. Jeżeli jesteś zainteresowany naszą ofertą zapraszamy do kontaktu.


Chcesz z Nami współpracować? Zadzwoń lub napisz.

Formularz  kontaktowy 

Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Skontaktuj się z nami

Poznaj doktora Adama Orłowskiego – eksperta w branży coworkingowej i współautora naszego Bloga

Doktor Adam Orłowski, pełniący rolę Prezesa Zarządu w Conventia sp. z o.o., jest doświadczonym liderem w sektorze usług coworkingowych. Jego bogata, ośmioletnia praktyka w zarządzaniu podmiotami branżowymi zdobyła uznanie na rynku, czego dowodem są liczne innowacyjne projekty i inicjatywy, które miały miejsce pod jego kierownictwem. 

Przed objęciem roli prezesa spółki  Adam Orłowski zdobywał doświadczenie akademickie, prowadząc zajęcia na Uniwersytecie Rzeszowskim. Jego głębokie zrozumienie teorii zarządzania oraz praktyczne podejście do biznesu przyczyniły się do rozwijania kreatywnych i efektywnych przestrzeni pracy wspólnej, które odpowiadają na potrzeby współczesnych przedsiębiorców i freelancerów.


O Firmie

Conventia Sp. z o.o. to firma działająca w sektorze biurowych usług administracyjnych i księgowych. Spółka została założona 30 lipca 2018 roku i od tego czasu oferuje różnorodne usługi związane z administracyjnym wsparciem biura, przetwarzaniem danych, oraz działalnością wspomagającą ubezpieczenia i fundusze emerytalne (Aleo)​.
Conventia jest wpisana na listę Działalności na rzecz spółek i trustów prowadzoną przez Dyrektora Izby Skarbowej pod numer RDST-243 (slaskie.kas.gov.pl).

Firma wykazała stabilny wzrost przychodów netto ze sprzedaży, który w 2022 roku osiągnął 17,96%, a także znaczący wzrost całkowitych aktywów o 48,87%  (EMISdatalinq). 

Conventia Sp. z o.o. zarządzana jest przez  Adama Orłowskiego. 

Wśród oferowanych przez firmę usług znajduje się też szeroka gama działalności związanych z obsługą biura, które obejmują dostarczanie usług wirtualnego biura, księgowości oraz inne specjalistyczne działania wspomagające prowadzenie biura.

Znajdź Nas