Jeżeli interesuję Cię rejestracja spółki Kraków lub Rzeszów to dobry wybór. Oferujemy także wirtualne biuro, księgowość, pomoc w zakładaniu firm i zakup gotowych spółek.

Zapraszamy do naszych Oddziałów. 


Oddział w Krakowie

Założymy i zarejestrujemy dla Ciebie spółkę, a potem poprowadzimy jej księgowość w cenie od 299 zł miesięcznie i wirtualne biuro od 39 zł.

Oddział w Rzeszowie

Załóż i zarejestruj z Nami spółkę w stolicy Podkarpacia czyli Rzeszowie i poznaj naszą ofertę, w zakresie księgowości i wirtualnego biura już od 39 zł miesięcznie. 

Wirtualne biuro dla pomocy kuchennej

Rynek usług gastronomicznych

W dzisiejszych czasach ludzie nie przygotowują samodzielnie posiłków. Wynika to z faktu, ze ludzie mają coraz mniej czasu, gdyż coraz dłuższej pracują. Dodatkowo ludzie są coraz bardziej zamożni dlatego mogą sobie pozwolić na dodatkowe wydatki. Oczywiście najczęściej to domowe jedzenie smakuje najlepiej dlatego coraz częściej ludzie wynajmują pomoc kuchenną, która przygotowuje ich posiłki w domu. W takim przypadku pomoc kuchenna zazwyczaj zajmuje się również sprzątaniem domu. Najczęściej funkcje w tym zakresie wykonują pracownice z zagranicy, głównie z Ukrainy.

Zachowania i nawyki Polaków

W Polsce jednak nawet najbogatsi osoby nie zatrudniają na stałe etatowej pomocy kuchennej oraz sprzątającej, gdyż nie ma takiej tradycji w naszym kraju. Zazwyczaj osoby takie wynajmowane są doraźnie do wykonania określonych czynności. Jest to wygodne rozwiązanie zarówno dla Zleceniobiorcy, jak i dla Zleceniodawcy. W takim przypadku nie ma konieczności udostępniania pokoju pracownikowi, gdyż po pracy wraca on do domu. Oczywiście nie jest to możliwe, gdy pomoc kuchenna mieszka bardzo daleko, gdyż w takim przypadku musi nocować u pracodawcy, a ewentualnie na weekendy wracać do domu.

Kwalifikacje potrzebne do wykonywania tego zawodu

Pomoc kuchenna i osoba sprzątająca nie musi cechować się określonymi kwalifikacjami. Bardzo korzystnie jest jednak w tym przypadku ukończenie zasadniczej szkoły zawodowej lub też specjalnego technikum gastronomicznego. Osoba taka może również prowadzić działalność gospodarczą, a w takich przypadkach rozlicza się z Klientami na podstawie wystawionej faktury. Jest to wygodne rozwiązanie. Alternatywą jest korzystanie z usług agencji pracy tymczasowej. W takim przypadku to właśnie ta firma dokonuje wszelkich formalności związanych z rejestracją pracownika oraz odprowadzaniem składek z tytułu jego zatrudnienia. Agencja pobiera jednak dodatkową prowizje, która może być pokaźna. Najczęściej w takim przypadku pomoc kuchenne lub osoba sprzątająca wykonuje prace w kilku mieszkaniach, dlatego właśnie jej koszt nie jest bardzo duży. Większość Polaków nie korzysta jednak z tego rodzaju usług, gdyż bardziej popularne jest zamawianie jedzenia na telefon, catering lub tez samodzielne gotowanie. Oczywiście to wymaga znacznie więcej czasu, ale jest ekonomicznym rozwiązaniem.

Pomoc przy pozyskiwaniu pracowników

Wirtualne biuro w Rzeszowie, Jarosławiu oraz Przeworsku oferuje bogatą ofertę usług dla osób zajmujących się sprzątaniem czy wykonujących czynności w zakresie pomocy kuchennej. W tym zakresie możemy pomóc w rejestracji działalności gospodarczej oraz udostępnić adres do rejestracji firmy. Staramy się pomagać naszym Kontrahentom na każdym etapie ich długiej drogi zawodowej.

Chcesz z Nami współpracować? Zadzwoń lub napisz.

Formularz  kontaktowy 

Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Skontaktuj się z nami

Znajdź Nas