Jeżeli interesuję Cię rejestracja spółki Kraków lub Rzeszów to dobry wybór. Oferujemy także wirtualne biuro, księgowość, pomoc w zakładaniu firm i zakup gotowych spółek.

Zapraszamy do naszych Oddziałów. 


Oddział w Krakowie

Założymy i zarejestrujemy dla Ciebie spółkę, a potem poprowadzimy jej księgowość w cenie od 299 zł miesięcznie i wirtualne biuro od 39 zł.

Oddział w Rzeszowie

Załóż i zarejestruj z Nami spółkę w stolicy Podkarpacia czyli Rzeszowie i poznaj naszą ofertę, w zakresie księgowości i wirtualnego biura już od 39 zł miesięcznie. 

Wirtualne biuro dla obrońcy

Kto może być obrońcom w sprawie karnej?

Niektórzy adwokaci specjalizują się wyłącznie w pełnieniu funkcji obrońcy w postępowaniu karnym. Sprawy karne są znacznie mniej skomplikowane pod względem prawnym, jednak budzą znacznie więcej wątpliwości w zakresie  kwestii natury  faktycznej. Od niedawna funkcję obrońcy mogą również pełnić radcy prawni. Inne osoby, w tym nawet osoby posiadające wykształcenie prawnicze jeżeli nie posiadają uprawnień adwokata lub radcy prawnego nie mogą podejmować się funkcji obrońcy. Obrońca to bardzo ważny zawód, gdyż bardzo często to właśnie od jego starań zależy to czy oskarżony będzie uniewinniony. Obrońca występuje zarówno w postępowaniach, których przedmiotowej jest odpowiedzialność karna za przestępstwo jak i tych postępowań, które dotyczą wykroczeń.

Obowiązki obrońcy

Obrońca bardzo często wykonuje swoje zadania w terenie. Do zadań wykonywanych w terenie należy udział w przesłuchaniach oskarżonych oraz pokrzywdzonych na policji, w prokuraturze, a także w Sądzie. Obrońca to prawnik, który specjalizuje się w procedurze karnej. Procedura ta kieruje się nieco innymi zasadami niż postępowanie cywilne. Przede wszystkim w postępowaniu karnym co do zasady to Sąd podejmuje czynności takie jak przeprowadzenie dowodu z urzędu. Oczywiście nie wyklucza to aktywności stron postępowania, w tym ich pełnomocników. Obrońca prowadzi działalność gospodarczą w formie Kancelarii adwokackiej lub Kancelarii radcowskiej. Istnieje też możliwość, aby obrońca nie prowadził firmy, a w takim przypadku podejmuje się on obrony zwykle na podstawie umowy zlecenia, rzadziej umowy o dzieło. Nie istnieje natomiast możliwość pełnienia funkcji obrońcy na podstawie umowy o pracę. Jest to zrozumiałe, gdyż Obrońca powinien być osobą niezależną i nie ulegać jakichkolwiek wpływom, które mogłyby w sposób negatywny wpłynąć na efekty jego pracy.

Jak zostać obrońcą?

Aby móc wykonywać zawód obrońcy należy skończyć studia prawnicze oraz obronić tytułu magistra nauk prawnych. Dodatkowo osoba taka musi zdać trudny egzamin adwokacki lub radcowski. Egzamin ten jest poprzedzony pracą w Kancelarii, aplikacją, bądź karierą naukową. Obrońca powinien być osobą odporną na stres i wytrzymałą. Jest to zawód który może przynieść wiele satysfakcji, ale także wymaga ogromnej pracy.

Oferta Kancelarii

Jeżeli chcesz poznać ofertę wirtualnego biura dla prawników pełniących funkcję obrońcy zapraszamy do kontaktu z wirtualnymi biurami w Przeworsku, Jarosławiu oraz Rzeszowie. Nasi konsultacji udzielą wszelkich informacji na temat warunków podpisania umowy z wirtualnym biurem. Serdecznie zapraszamy do współpracy, w szczególności firmy stanowiące formy wykonywania wolnego zawodu.

Chcesz z Nami współpracować? Zadzwoń lub napisz.

Formularz  kontaktowy 

Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Skontaktuj się z nami

Znajdź Nas