Wirtualne biuro dla bazy firm

Rynek portali internetowych

Na rynku internetowym funkcjonuje wiele portali, które zajmują się udostępnianiem danych różnych firm. Portale takie pozyskują dane o firmach najczęściej z dostępnej elektronicznie Centralnej ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej oraz Krajowego Rejestru Sądowego. Najczęściej jednak Klienci wyszukują informacji w sieci, w tym informacji o firmach, których usługami są zainteresowani korzystając z wyszukiwarek internetowych takich jak Google. Jest to najpopularniejsza wyszukiwarka na świecie. Bazy firm najczęściej są natomiast przydatne dla różnego rodzaju telemarketerów, którzy bardzo często w sposób natarczywy narzucają zakup oferowanych usług. Dane zawarte w takich bazach są danymi publicznymi, do których każdy może mieć dostęp gdyż są one ujawnione w państwowych rejestrach i ewidencjach. W związku z tym podmiot prowadzący bazę firm nie musi uzyskać zgody na zamieszczenie w tej bazie określonego przedsiębiorcy. Jeżeli jednak dany przedsiębiorca w sposób jednoznaczny sprzeciwi się publikacji treści o jego działalności gospodarczej dane te powinny zostać usunięty z bazy firm.

Reklama w Internecie

Bazy firm prowadzą również reklamę w Internecie. Polega to w szczególności na wypozycjonowaniu strony internetowej bazy, lub poszczególnych podstron na których znajdują się informację o poszczególnych firmach zarejestrowanych w bazie. Takie rozwiązanie łączy się zwykle z koniecznością wykupienia dodatkowego pakietu premiom. Oczywiście w pewnym zakresie zwiększa to widoczność firmy, jednak naszym zdaniem nie jest to atrakcyjne rozwiązanie, gdyż bazy firm nie generują dużego ruchu. Oczywiście w przypadku gdy na danym rynku panuje bardzo mała konkurencja to wówczas zamieszczenie w takiej bazie powoduje zwiększenie liczby Klientów, jednak w przypadku gdy konkurencja pozycjonuje się w wyszukiwarce korzystanie z oferty baz firm jest mało opłacalne.

Koszty funkcjonowania bazy firm

Utrzymanie bazy firm wiąże się  wbrew pozorom z dużymi wydatkami. Jest to związane z tym, że baza taka składa się z bardzo dużej liczby informacji, które znajdują się na serwerze. Niektóre bazy firm oferują też zakładanie kont dla użytkowników, co powoduje że bazy takie mają charakter interaktywny. W takim przypadku jednak zachodzi konieczność zainwestowania w bardzo nowoczesne i stabilne oprogramowanie. Dodatkowo bazy takie zatrudniają ogromną ilość przedstawicieli handlowych, gdyż to właśnie dzięki ich działalności firmy pozyskują nowych Klientów. 

Nasza pomoc 

Nasze wirtualne biuro znajduje się w Przeworsku, Jarosławiu oraz Rzeszowie. Oferujemy pomoc dla przedsiębiorców działających w branży internetowej oraz w dziedzinie programowania.