Załóż i zarejestruj z Nami spółkę w stolicy Podkarpacia czyli Rzeszowie i poznaj naszą ofertę, w zakresie księgowości i wirtualnego biura już od 39 zł miesięcznie. 

Założymy i zarejestrujemy dla Ciebie spółkę, a potem poprowadzimy jej księgowość w cenie od 450 zł miesięcznie i wirtualne biuro od 39 zł.


Wirtualne biuro, a rejestracja VAT

Wirtualne biuro, a orzecznictwo NSA

Niektórzy przedsiębiorcy mają wątpliwości co do tego, czy można zarejestrować firmę w wirtualnym biurze na potrzeby podatku VAT. Na pytanie to należy odpowiedzieć twierdząco. Obowiązujące przepisy nie zakazują aby siedziba płatnika znajdowała się pod wirtualnym adresem. Podobnie jest w przypadku rejestracji dla celów podatku dochodowego. Tezę tę potwierdził wielokrotnie Naczelny Sąd Administracyjny.

Faktyczna siedziba firmy 

Kluczowym przy rejestracji firmy na potrzeby podatku VAT jest to, aby adres podany jako siedzibą był rzeczywiście faktyczną siedzibą firmy. Oznacza to, że pod tym adresem muszą odbywać się spotkania. Przede wszystkim takie biuro musi rzeczywiście być lokalem, a nie np. tylko działką na której nie znajdują się budynki. Do VAT swoja firmę w wirtualnym biurze może zarejestrować zarówno jednoosobowy przedsiębiorca jak i spółka prawa handlowego. Można więc bez przeszkód skorzystać z usługi wirtualnego biura w celu rejestracji jako czynny podatnik VAT. Organy skarbowe nie kwestionują takiego stanowiska bowiem jest ono całkowicie zgodne z obowiązującymi przepisami. Co więcej przedsiębiorcy dokonują rejestracji firmy w wirtualnym biurze również ze względu na fakt, iż chcą aby była tam odbierana korespondencja. Z uwagi na to już sama ta przesłanka świadczy o tym, że działalność gospodarcza jest prowadzona w wirtualnym biurze. W takim przypadku najczęściej to właśnie wirtualne biuro stanowi centrum interesów zawodowych podmiotu gospodarczego. To w wirtualnym biurze przedsiębiorca, organy lub pracownicy spółki spotykają się w celach biznesowych. Lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług wirtualnego biura niż rejestracja firma gdzieś na obrzeżach w lokalu nie spełniającym podstawowych standardów użytkowych. W lokalu takim co oczywiste przedsiębiorca zwykle nie będzie przyjmował korespondencji, ani wykonywał żadnych operacji gospodarczych. Jest to rozwiązanie niepotrzebne, nieco sztuczne, tym bardziej lepiej skorzystać z usług co-workingowych, które za małe pieniądze zapewniają wysoki standard usług.

Szczegóły naszej oferty 

Jeżeli chcesz poznać szczegóły oferty zapraszamy do kontaktu lub zapoznania się z informacjami znajdującymi się na niniejszej stronie, a także na blogu. Możemy załatwić również dla Ciebie formalności związane z założeniem firmy. Dysponujemy także specjalistami z każdej dziedziny, takimi jak księgowi, prawnicy, informatycy, specjaliści od marketingu i pozycjonowania stron WWW. Po co szukać różnych usług jeżeli wszystko można mieć w jednym miejscu. Zapraszamy do naszego biura w Przeworsku, Jarosławiu, a także Rzeszowie. Planujemy również ekspansje na rynek miasta Przemyśl, niezależnie od tego wspieramy przedsiębiorców z całej Polski.


Chcesz z Nami współpracować? Zadzwoń lub napisz.

Formularz  kontaktowy 

Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Skontaktuj się z nami

Poznaj doktora Adama Orłowskiego – eksperta w branży coworkingowej i współautora naszego Bloga

Doktor Adam Orłowski, pełniący rolę Prezesa Zarządu w Conventia sp. z o.o., jest doświadczonym liderem w sektorze usług coworkingowych. Jego bogata, ośmioletnia praktyka w zarządzaniu podmiotami branżowymi zdobyła uznanie na rynku, czego dowodem są liczne innowacyjne projekty i inicjatywy, które miały miejsce pod jego kierownictwem. 

Przed objęciem roli prezesa spółki  Adam Orłowski zdobywał doświadczenie akademickie, prowadząc zajęcia na Uniwersytecie Rzeszowskim. Jego głębokie zrozumienie teorii zarządzania oraz praktyczne podejście do biznesu przyczyniły się do rozwijania kreatywnych i efektywnych przestrzeni pracy wspólnej, które odpowiadają na potrzeby współczesnych przedsiębiorców i freelancerów.


O Firmie

Conventia Sp. z o.o. to firma działająca w sektorze biurowych usług administracyjnych i księgowych. Spółka została założona 30 lipca 2018 roku i od tego czasu oferuje różnorodne usługi związane z administracyjnym wsparciem biura, przetwarzaniem danych, oraz działalnością wspomagającą ubezpieczenia i fundusze emerytalne (Aleo)​.
Conventia jest wpisana na listę Działalności na rzecz spółek i trustów prowadzoną przez Dyrektora Izby Skarbowej pod numer RDST-243 (slaskie.kas.gov.pl).

Firma wykazała stabilny wzrost przychodów netto ze sprzedaży, który w 2022 roku osiągnął 17,96%, a także znaczący wzrost całkowitych aktywów o 48,87%  (EMISdatalinq). 

Conventia Sp. z o.o. zarządzana jest przez  Adama Orłowskiego. 

Wśród oferowanych przez firmę usług znajduje się też szeroka gama działalności związanych z obsługą biura, które obejmują dostarczanie usług wirtualnego biura, księgowości oraz inne specjalistyczne działania wspomagające prowadzenie biura.

Znajdź Nas