Załóż i zarejestruj z Nami spółkę w stolicy Podkarpacia czyli Rzeszowie i poznaj naszą ofertę, w zakresie księgowości i wirtualnego biura już od 39 zł miesięcznie. 

Założymy i zarejestrujemy dla Ciebie spółkę, a potem poprowadzimy jej księgowość w cenie od 450 zł miesięcznie i wirtualne biuro od 39 zł.


Kopia zapasowa plików

Jak przechowywać dane elektroniczne?

 Urządzenia informatyczne pozwalają na przechowywanie bardzo dużej ilości danych. Przechowywanie dużej ilości danych w formie papierowej jest bardzo trudne, a często nawet fizycznie niemożliwe. Ponadto dane zgromadzone w formie papierowej bardzo trudno skopiować, gdyż wiąże to się z ogromnym nakładem pracy. Poza tym wyzyskiwanie informacji w takim przypadku nie jest proste, gdyż koniecznym jest wykonywanie tych czynności ręcznie. Inaczej jest w przypadku danych cyfrowych, gdzie znalezienie określonej informacji jest niezwykle proste dzięki zastosowaniu rozwiązań informatycznych.

Zagrożenia związane z przechowywaniem  danych na nośnikach cyfrowych 

  Rozwój technologii wiąże się jednak również z zagrożeniami. Do takich niebezpieczeństw można zaliczyć nagłą utratę danych. Dane cyfrowe ulegają bardzo łatwemu zniszczeniu. Co prawda informację takie są najczęściej odporne na ogień lub działanie warunków atmosferycznych, ale za to narażone są na działanie wirusów oraz innego złośliwego oprogramowania. Bardzo często też wykasowanie danych jest spowodowane wadą nośnika informatycznego. W takim przypadku użytkownik może co oczywiste starać się o odszkodowanie, ale odzyskanie danych będzie bardzo trudne.  Możliwość odzyskania danych zależy przede wszystkim od tego, czy na miejscu usuniętych danych zostały zapisane nowe informacje. Jeżeli tak się stało odzyskanie informacji nie jest możliwe, gdyż nie znajdują się już one fizycznie na nośniku.

Metody zapobiegania zagrożeniom 

  Skuteczną metoda na zabezpieczenie danych jest sporządzenie kopii zapasowej. Kopia taka może być wykonywana wielokrotnie, najczęściej na nośnikach niezależnych od podstawowego nośnika, na którym przechowywane są dane. Takie rozwiązanie stanowi przejaw dywersyfikacji ryzyka utraty danych. Warto także przechowywać dane w chmurze, gdyż wówczas za ochronę danych odpowiada podmiot trzeci. Przy wykonywaniu kopi zapasowej należy pamiętać o aktualizacji, gdyż najczęściej jest tak, że użytkownikom zależy zwłaszcza na tym, aby zachować najaktualniejsze pliki. Istnieje oprogramowanie komputerowe, które dokonuje systematycznej oraz automatycznej kopii danych. Takie rozwiązanie zapewnia wygodę dzięki czemu użytkownik nie musi pamiętać o dokonywaniu czynności związanych z bezpieczeństwem plików. W przypadku wątpliwości warto skonsultować się z doświadczonym informatykiem, który udzieli porad w tym zakresie.

Kontakt z Nami

  Wirtualne biuro w Przeworsku, Jarosławiu oraz Rzeszowie wspiera branżę informatyczną w zakresie działalności biurowej i administracyjnej. Jeżeli chcesz rozpocząć z nami współpracę powinieneś jak najszybciej skontaktować się z naszą firmą. Możesz się z nami skontaktować zarówno przez telefon, jak i osobiście.


Chcesz z Nami współpracować? Zadzwoń lub napisz.

Formularz  kontaktowy 

Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Skontaktuj się z nami

Poznaj doktora Adama Orłowskiego – eksperta w branży coworkingowej i współautora naszego Bloga

Doktor Adam Orłowski, pełniący rolę Prezesa Zarządu w Conventia sp. z o.o., jest doświadczonym liderem w sektorze usług coworkingowych. Jego bogata, ośmioletnia praktyka w zarządzaniu podmiotami branżowymi zdobyła uznanie na rynku, czego dowodem są liczne innowacyjne projekty i inicjatywy, które miały miejsce pod jego kierownictwem. 

Przed objęciem roli prezesa spółki  Adam Orłowski zdobywał doświadczenie akademickie, prowadząc zajęcia na Uniwersytecie Rzeszowskim. Jego głębokie zrozumienie teorii zarządzania oraz praktyczne podejście do biznesu przyczyniły się do rozwijania kreatywnych i efektywnych przestrzeni pracy wspólnej, które odpowiadają na potrzeby współczesnych przedsiębiorców i freelancerów.


O Firmie

Conventia Sp. z o.o. to firma działająca w sektorze biurowych usług administracyjnych i księgowych. Spółka została założona 30 lipca 2018 roku i od tego czasu oferuje różnorodne usługi związane z administracyjnym wsparciem biura, przetwarzaniem danych, oraz działalnością wspomagającą ubezpieczenia i fundusze emerytalne (Aleo)​.
Conventia jest wpisana na listę Działalności na rzecz spółek i trustów prowadzoną przez Dyrektora Izby Skarbowej pod numer RDST-243 (slaskie.kas.gov.pl).

Firma wykazała stabilny wzrost przychodów netto ze sprzedaży, który w 2022 roku osiągnął 17,96%, a także znaczący wzrost całkowitych aktywów o 48,87%  (EMISdatalinq). 

Conventia Sp. z o.o. zarządzana jest przez  Adama Orłowskiego. 

Wśród oferowanych przez firmę usług znajduje się też szeroka gama działalności związanych z obsługą biura, które obejmują dostarczanie usług wirtualnego biura, księgowości oraz inne specjalistyczne działania wspomagające prowadzenie biura.

Znajdź Nas