Jeżeli interesuję Cię rejestracja spółki Kraków lub Rzeszów to dobry wybór. Oferujemy także wirtualne biuro, księgowość, pomoc w zakładaniu firm i zakup gotowych spółek.

Zapraszamy do naszych Oddziałów. 


Oddział w Krakowie

Założymy i zarejestrujemy dla Ciebie spółkę, a potem poprowadzimy jej księgowość w cenie od 299 zł miesięcznie i wirtualne biuro od 39 zł.

Oddział w Rzeszowie

Załóż i zarejestruj z Nami spółkę w stolicy Podkarpacia czyli Rzeszowie i poznaj naszą ofertę, w zakresie księgowości i wirtualnego biura już od 39 zł miesięcznie. 

Kopia zapasowa plików

Jak przechowywać dane elektroniczne?

 Urządzenia informatyczne pozwalają na przechowywanie bardzo dużej ilości danych. Przechowywanie dużej ilości danych w formie papierowej jest bardzo trudne, a często nawet fizycznie niemożliwe. Ponadto dane zgromadzone w formie papierowej bardzo trudno skopiować, gdyż wiąże to się z ogromnym nakładem pracy. Poza tym wyzyskiwanie informacji w takim przypadku nie jest proste, gdyż koniecznym jest wykonywanie tych czynności ręcznie. Inaczej jest w przypadku danych cyfrowych, gdzie znalezienie określonej informacji jest niezwykle proste dzięki zastosowaniu rozwiązań informatycznych.

Zagrożenia związane z przechowywaniem  danych na nośnikach cyfrowych 

  Rozwój technologii wiąże się jednak również z zagrożeniami. Do takich niebezpieczeństw można zaliczyć nagłą utratę danych. Dane cyfrowe ulegają bardzo łatwemu zniszczeniu. Co prawda informację takie są najczęściej odporne na ogień lub działanie warunków atmosferycznych, ale za to narażone są na działanie wirusów oraz innego złośliwego oprogramowania. Bardzo często też wykasowanie danych jest spowodowane wadą nośnika informatycznego. W takim przypadku użytkownik może co oczywiste starać się o odszkodowanie, ale odzyskanie danych będzie bardzo trudne.  Możliwość odzyskania danych zależy przede wszystkim od tego, czy na miejscu usuniętych danych zostały zapisane nowe informacje. Jeżeli tak się stało odzyskanie informacji nie jest możliwe, gdyż nie znajdują się już one fizycznie na nośniku.

Metody zapobiegania zagrożeniom 

  Skuteczną metoda na zabezpieczenie danych jest sporządzenie kopii zapasowej. Kopia taka może być wykonywana wielokrotnie, najczęściej na nośnikach niezależnych od podstawowego nośnika, na którym przechowywane są dane. Takie rozwiązanie stanowi przejaw dywersyfikacji ryzyka utraty danych. Warto także przechowywać dane w chmurze, gdyż wówczas za ochronę danych odpowiada podmiot trzeci. Przy wykonywaniu kopi zapasowej należy pamiętać o aktualizacji, gdyż najczęściej jest tak, że użytkownikom zależy zwłaszcza na tym, aby zachować najaktualniejsze pliki. Istnieje oprogramowanie komputerowe, które dokonuje systematycznej oraz automatycznej kopii danych. Takie rozwiązanie zapewnia wygodę dzięki czemu użytkownik nie musi pamiętać o dokonywaniu czynności związanych z bezpieczeństwem plików. W przypadku wątpliwości warto skonsultować się z doświadczonym informatykiem, który udzieli porad w tym zakresie.

Kontakt z Nami

  Wirtualne biuro w Przeworsku, Jarosławiu oraz Rzeszowie wspiera branżę informatyczną w zakresie działalności biurowej i administracyjnej. Jeżeli chcesz rozpocząć z nami współpracę powinieneś jak najszybciej skontaktować się z naszą firmą. Możesz się z nami skontaktować zarówno przez telefon, jak i osobiście.

Chcesz z Nami współpracować? Zadzwoń lub napisz.

Formularz  kontaktowy 

Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Skontaktuj się z nami

Znajdź Nas