Jeżeli interesuję Cię rejestracja spółki Kraków lub Rzeszów to dobry wybór. Oferujemy także wirtualne biuro, księgowość, pomoc w zakładaniu firm i zakup gotowych spółek.

Zapraszamy do naszych Oddziałów. 


Oddział w Krakowie

Założymy i zarejestrujemy dla Ciebie spółkę, a potem poprowadzimy jej księgowość w cenie od 299 zł miesięcznie i wirtualne biuro od 39 zł.

Oddział w Rzeszowie

Załóż i zarejestruj z Nami spółkę w stolicy Podkarpacia czyli Rzeszowie i poznaj naszą ofertę, w zakresie księgowości i wirtualnego biura już od 39 zł miesięcznie. 

Biuro rachunkowe czy księgowy

Z usług jakich firm korzystają mali przedsiębiorcy? 

Przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalności gospodarcze na małą skalę najczęściej korzystają z usług biura rachunkowego lub rzadziej samodzielnie zajmują się księgowością swojej firmy. Większe podmioty w dzisiejszych czasach również korzystają z usług biura rachunkowych, niekiedy jednak zatrudniani są na podstawie umowy o pracę. Ma to swoje plusy, bowiem wówczas mają pełną kontrolę i dostęp do prowadzonej rachunkowości. Nie jest to jednak rozwiązanie optymalne po pierwsze dlatego, że w przypadku gdy taki księgowy popełni błąd jest za niego odpowiedzialny finansowo tylko do kwoty trzymiesięcznego wynagrodzenia. Odpowiedzialność księgowego za błędy w sztuce jest zatem ograniczona. Chodzi tutaj oczywiście o odpowiedzialność regresową. W przypadku korzystania z biura rachunkowego odpowiedzialność regresowa jest nieograniczona. Ponadto biura takie co do zasady są ubezpieczone od odpowiedzialności cywilnej. A zatem w przypadku powstania szkody podatnik ma gwarancję wypłaty odszkodowania przez firmę Ubezpieczeniową. Zakład Ubezpieczeń jest podmiotem zawsze wypłacalnym, w przeciwieństwie do innych podmiotów, dlatego nie ma obaw, że poszkodowany nie wyegzekwuje odszkodowania.

Zalety korzystania z biura rachunkowego? 

Dodatkowym atutem skorzystania z usług biura rachunkowego jest to, że zwykle pracuje tam sztab ludzi specjalizujących się w różnych dziedzinach prawa i rachunkowości, w związku z tym co do zasady jest zagwarantowany wyższy standard usług niż w przypadku zatrudnienia księgowego. Ponadto w przypadku biura rachunkowego Klient może liczyć na instytucjonalna obsługę, która przejawia się między innymi w tym, że w przypadku czasowej nieobecności pracownika w pracy jest on zastępowany przez innego pracownika, a dla Zleceniodawcy nie jest to żądana niedogodność. Warto wspomnieć też o tym, że istnieje możliwość oddelegowania pracownika biura rachunkowego to wykonywania czynności w siedzibie Klienta. W takim przypadku Zleceniodawca korzysta zarówno z zalet biura rachunkowego jak i księgowego zatrudnionego na miejscu.  W takim przypadku za prowadzenie rachunkowości podmiotu jest odpowiedzialne biuro rachunkowe z wszystkimi tego konsekwencjami przy tym przedsiębiorca może liczyć na pomoc i konsultację pracownika tego biura na miejscu, w swoim zakładzie co niewątpliwie jest lepszym  rozwiązaniem dla dużych podmiotów gospodarczych.

Współpraca z wirtualnym biurem w Rzeszowie 

Jeżeli chcesz rozpocząć współpracę z biurem rachunkowym w Przeworsku, Jarosławiu oraz Rzeszowie zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego. Zaproponujemy Ci ofertę dopasowaną do Twoich oczekiwań finansowych oraz organizacyjnych.  Jeżeli chcesz wiedzieć więcej zapraszamy do lektury innych artykułów znajdujących się tutaj.

Chcesz z Nami współpracować? Zadzwoń lub napisz.

Formularz  kontaktowy 

Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Skontaktuj się z nami

Współautorem bloga jest doktor Adam Orłowski - Prezes Zarządu Conventia sp. z o. o., od 8 lat zarządza podmiotami z branży usług coworkingowych, wcześniej prowadził zajęcia na Uniwersytecie Rzeszowskim, posiada tytuł naukowy doktora.  

O Firmie

Conventia Sp. z o.o. to firma działająca w sektorze biurowych usług administracyjnych i księgowych. Spółka została założona 30 lipca 2018 roku i od tego czasu oferuje różnorodne usługi związane z administracyjnym wsparciem biura, przetwarzaniem danych, oraz działalnością wspomagającą ubezpieczenia i fundusze emerytalne (Aleo)​.

Firma wykazała stabilny wzrost przychodów netto ze sprzedaży, który w 2022 roku osiągnął 17,96%, a także znaczący wzrost całkowitych aktywów o 48,87%  (EMISdatalinq). 

Conventia Sp. z o.o. zarządzana jest przez  Adama Orłowskiego. 

Wśród oferowanych przez firmę usług znajduje się też szeroka gama działalności związanych z obsługą biura, które obejmują dostarczanie usług wirtualnego biura, księgowości oraz inne specjalistyczne działania wspomagające prowadzenie biura.

Znajdź Nas