Jeżeli interesuję Cię rejestracja spółki Kraków lub Rzeszów to dobry wybór. Oferujemy także wirtualne biuro, księgowość, pomoc w zakładaniu firm i zakup gotowych spółek.

Zapraszamy do naszych Oddziałów. 


Oddział w Krakowie

Założymy i zarejestrujemy dla Ciebie spółkę, a potem poprowadzimy jej księgowość w cenie od 299 zł miesięcznie i wirtualne biuro od 39 zł.

Oddział w Rzeszowie

Załóż i zarejestruj z Nami spółkę w stolicy Podkarpacia czyli Rzeszowie i poznaj naszą ofertę, w zakresie księgowości i wirtualnego biura już od 39 zł miesięcznie. 

Wirtualne biuro dla legislatora

Na czym polega zawód legislatora? 

Legislator to osoba zajmująca się tworzeniem projektów ustaw. Legislator musi spełniać określone wymagania merytoryczne. Przede wszystkim osoba taka musi legitymować się ukończeniem wyższych studiów prawniczych. Dodatkowo konieczne jest obronienie pracy magisterskiej z dziedziny prawa. Zasadniczo wymagane jest także ukończenie aplikacja legislacyjna. Aplikacja tak jest stosunkowo krótka bowiem trwa jedynie rok. Na aplikacji takiej prawnik przygotowuje się do wykonywania pracy legislatora, w szczególności zaznajamia się z prawidłowymi zasadami legislacji. Również na studiach prawniczych najczęściej oferowany jest w ramach zajęć fakultatywnych lub obligatoryjnych przedmiot - zasady legislacji. Nie mniej jednak należy podnieść, że na każdym przedmiocie prawniczym poruszane są kwestię związane z prawidłowymi zasadami legislacji.

Ile zarabia legislator?

Legislator to zazwyczaj bardzo dobrze opłacany z uwagi na fakt. że osoby takie zatrudnione są w jednostkach sektora finansów publicznych. Na aplikację legislacyjną kierowani są głównie absolwenci wyższych studiów prawnych pracujący w jednostkach samorządu terytorialnego oraz agendach rządowych. Legislator zajmuje się sporządzaniem tekstów aktów prawnych. Osoba taka może jednak również pomagać przy redagowania tekstów uchwał. Z racji na to, że legislator jest również prawnikiem może zajmować się rozstrzyganiem problemów prawnych powstałych w wyniku spraw prowadzonych przez Urząd. W tym zakresie legislator udziela pomocy radcy prawnego usługującego daną jednostkę. Obowiązki legislatora najczęściej wykonuje radca prawny.

Działalność gospodarcza legislatora 

Legislator może również prowadzić prywatną działalność gospodarczą. W takiej sytuacji osoba taka może wynająć biuro lub skorzystać z usług wirtualnego biura w Przeworsku, Jarosławiu lub Rzeszowie. Legislatora zatrudnić można, w szczególności partia polityczna, dla której będzie on redagował teksty aktów prawnych. W takim przypadku legislator projektuje ustawy zgodnie z wytycznymi udzielonymi przez swojego mocodawcę. Legislator powinien być jednak obiektywny i tworzyć akty prawne zgodnie z zasadami prawidłowej legislacji. Wynika to z obowiązku przestrzegania zasad należytej staranności przez osoby wykonujące zawody zaufania publicznego. Legislator to bardzo ważny zawód, gdyż od jego pracy zależy treść obowiązującego prawa.

Oferta wirtualnego biura dla legislatora

Jeżeli jesteś zainteresowany ofertą naszego wirtualnego biura zapraszamy do skorzystania z usług naszego wirtualnego biura w Rzeszowie. Pracownicy naszego wirtualnego biura udzielają wszelkich niezbędnych informacji oraz odbierają telefony skierowane do naszych Klientów.

Chcesz z Nami współpracować? Zadzwoń lub napisz.

Formularz  kontaktowy 

Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Skontaktuj się z nami

Współautorem bloga jest doktor Adam Orłowski - Prezes Zarządu Conventia sp. z o. o., od 8 lat zarządza podmiotami z branży usług coworkingowych, wcześniej prowadził zajęcia na Uniwersytecie Rzeszowskim, posiada tytuł naukowy doktora.  

O Firmie

Conventia Sp. z o.o. to firma działająca w sektorze biurowych usług administracyjnych i księgowych. Spółka została założona 30 lipca 2018 roku i od tego czasu oferuje różnorodne usługi związane z administracyjnym wsparciem biura, przetwarzaniem danych, oraz działalnością wspomagającą ubezpieczenia i fundusze emerytalne (Aleo)​.

Firma wykazała stabilny wzrost przychodów netto ze sprzedaży, który w 2022 roku osiągnął 17,96%, a także znaczący wzrost całkowitych aktywów o 48,87%  (EMISdatalinq). 

Conventia Sp. z o.o. zarządzana jest przez  Adama Orłowskiego. 

Wśród oferowanych przez firmę usług znajduje się też szeroka gama działalności związanych z obsługą biura, które obejmują dostarczanie usług wirtualnego biura, księgowości oraz inne specjalistyczne działania wspomagające prowadzenie biura.

Znajdź Nas