Jeżeli interesuję Cię rejestracja spółki Kraków lub Rzeszów to dobry wybór. Oferujemy także wirtualne biuro, księgowość, pomoc w zakładaniu firm i zakup gotowych spółek.

Zapraszamy do naszych Oddziałów. 


Oddział w Krakowie

Założymy i zarejestrujemy dla Ciebie spółkę, a potem poprowadzimy jej księgowość w cenie od 299 zł miesięcznie i wirtualne biuro od 39 zł.

Oddział w Rzeszowie

Załóż i zarejestruj z Nami spółkę w stolicy Podkarpacia czyli Rzeszowie i poznaj naszą ofertę, w zakresie księgowości i wirtualnego biura już od 39 zł miesięcznie. 

Wirtualne biuro dla aplikanta

Kim jest aplikant?

Aplikant jest to osoba przygotowująca się do wykonywania zawodu prawniczego. Wyróżniamy zarówno aplikantów uczęszczających na aplikację adwokacką, radcowską, sędziowską, prokuratorską, czy notarialną. Nie należy mylić aplikanta z praktykantem. Aplikant jest już prawnikiem jednak nie posiada jeszcze uprawnień do wykonywania zawodu adwokata, radcy prawnego lub notariusza. Aby posiadać uprawnienia do wykonywania tych zawodów należy skończyć aplikację lub skorzystać z innych form dojścia do tych zawodów. Nie każdy adwokat, radca prawny lub notariusz skończył aplikację, gdyż istnieją również pozaaplikacyjne ścieżki kariery zawodowej. Większość jednak prawników posiadających uprawnienia korporacyjne ukończyło aplikację. Po zakończeniu aplikacji lub nabycia uprawnień do zwolnienia z aplikacji prawnik musi zdać jeszcze egzamin (w pewnych sytuacjach w przypadku trybu pozaaplikacyjnego jest również zwolniony z egzaminu).

Świadczenie usług przez aplikanta

Co prawda aplikant może świadczyć usługi prawne dla Klientów Indywidualnych, jednak jego uprawnienia w tym zakresie są ograniczone, gdyż nie może samodzielnie reprezentować stron przed Sądem. Jest to istotne ograniczenie które powoduje że samodzielna działalność aplikanta jest nieopłacalna ekonomicznie. W związku z tym faktem aplikanci najczęściej podejmują zatrudnienie w Kancelarii radcowskiej lub adwokackiej. W takim przypadku reprezentują strony przed Sądem z upoważnienia radcy prawnego lub adwokata na jego rachunek oraz odpowiedzialności. Nie zmienia to faktu, że bardzo często współpraca ta polega na świadczeniu usług na tzw. samozatrudnienie. W takim przypadku aplikant jest samodzielnym przedsiębiorcą zarejestrowanym w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Umożliwia to wygodne rozliczanie się na podstawie wystawionych faktur VAT. Warto bowiem pamiętać, że w przypadku usług prawnych obligatoryjnym wymogiem jest zarejestrowanie jako płatnik VAT czynny. Jednocześnie należy zaznaczyć, że aplikant wykonuje właśnie usługi prawne co nie budzi wątpliwości. Aplikant nie może wpisać jako swoje PKD działalności biurowej jeżeli z upoważnienia adwokata lub radcy prawnego udziela porad prawych i zastępuje go w sądzie.

Praca aplikanta w wirtualnym biurze w Rzeszowie 

Aplikant może wykonywać swoje czynności w Kancelarii swojego patrona lub wynająć własne biuro. W takim przypadku będzie w pewnym zakresie niezależny co pozytywnie wpłynie na wyniki jego pracy. Jeżeli jesteś zainteresowany wynajmem wirtualnego biura w Rzeszowie, Jarosławiu lub Przeworsku serdecznie zapraszamy do współpracy. Nasza firma współpracuje z Kancelariami adwokackimi i radcowskimi dlatego też kierujemy ofertę także do aplikantów tych zawodów.

Chcesz z Nami współpracować? Zadzwoń lub napisz.

Formularz  kontaktowy 

Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Skontaktuj się z nami

Współautorem bloga jest doktor Adam Orłowski - Prezes Zarządu Conventia sp. z o. o., od 8 lat zarządza podmiotami z branży usług coworkingowych, wcześniej prowadził zajęcia na Uniwersytecie Rzeszowskim, posiada tytuł naukowy doktora.  

O Firmie

Conventia Sp. z o.o. to firma działająca w sektorze biurowych usług administracyjnych i księgowych. Spółka została założona 30 lipca 2018 roku i od tego czasu oferuje różnorodne usługi związane z administracyjnym wsparciem biura, przetwarzaniem danych, oraz działalnością wspomagającą ubezpieczenia i fundusze emerytalne (Aleo)​.

Firma wykazała stabilny wzrost przychodów netto ze sprzedaży, który w 2022 roku osiągnął 17,96%, a także znaczący wzrost całkowitych aktywów o 48,87%  (EMISdatalinq). 

Conventia Sp. z o.o. zarządzana jest przez  Adama Orłowskiego. 

Wśród oferowanych przez firmę usług znajduje się też szeroka gama działalności związanych z obsługą biura, które obejmują dostarczanie usług wirtualnego biura, księgowości oraz inne specjalistyczne działania wspomagające prowadzenie biura.

Znajdź Nas