Załóż i zarejestruj z Nami spółkę w stolicy Podkarpacia czyli Rzeszowie i poznaj naszą ofertę, w zakresie księgowości i wirtualnego biura już od 39 zł miesięcznie. 

Założymy i zarejestrujemy dla Ciebie spółkę, a potem poprowadzimy jej księgowość w cenie od 450 zł miesięcznie i wirtualne biuro od 39 zł.


Studia dla księgowego

Jakie osoby wykonują zawód księgowego? 

W dzisiejszych czasach zawód księgowego wykonują głównie osoby z wyższym wykształceniem. W dzisiejszych czasach oferta szkół wyższych jest bardzo bogata dlatego wśród księgowych mamy specjalistów z wielu dziedzin bardziej lub mniej powiązanych z prawem podatkowym lub księgowością. Tradycyjnie najbardziej adekwatnym kierunkiem studiów dla przyszłego księgowego jest ekonomia. W takim przypadku księgowy oprócz wiedzy związanych  z prowadzeniem rachunkowości posiada też wiedzę teoretyczną na temat funkcjonowania ekonomii co pozwala mu również na wykonywanie czynności merytorycznych. Kolejnym bardzo popularnym wśród księgowych kierunkiem studiów jest prawo. W takim przypadku co prawda księgowy musi dopiero nauczyć się spraw związanych z rachunkowością, jednak taka osoba posiada dodatkowo wiedzę z różnych gałęzi prawa, nie tylko prawa podatkowego dlatego może w imieniu pracodawcy sporządzać pozwy czy reprezentować pracodawcę w Sądzie. Ostatnio popularnych kierunkiem studiów wyższych wśród osób aspirujących, aby otrzymać stanowisko w zakresie księgowości są finanse i rachunkowość. Jest to typowy kierunek studiów adresowany do przyszłych księgowych.

Studia podyplomowe dla profesjonalnego księgowego

Szkoły wyższe, w tym Uniwersytety oferują również kształcenie na studiach podyplomowych. Warunkiem przystąpienia do takich studiów jest posiadanie wyższego wykształcenia o określonym lub dowolnym kierunku i specjalności. Należy podnieść, że co do zasady studia prowadzone na uczelniach publicznych prezentują znacznie wyższy poziom kształcenia w tym sensie, że stawiają kandydatom i studentom wyższe wymagania egzaminacyjne. Natomiast uczelnie prywatne stawiają niższe wymagania. Przeważnie jednak to na uczelniach prywatnych jakość kształcenia jest wyższa. Jeżeli zatem danej osobie zależy na tym, aby kształcenie odbywało się w komfortowych warunkach, a poziom wymagań egzaminacyjnych był stosunkowo niski lepiej wybrać uczelnie prywatną. Należy jednak pamiętać, że o ile w przypadku sektora publicznego ukończenie prywatnej uczelni jest równoznaczne z ukończeniem uczelni państwowej to w sektorze prywatnym pracodawcy niechętnie zatrudniają osoby, które ukończyły uczelnie prywatne. Wynika ta z faktu, że pomimo niejednokrotnie wysokiej jakości kształcenia szkoły te nie weryfikują w wystarczający sposób wiedzy kandydatów tak jak robią to uczelnie publiczne.

Oferta wirtualnego biura w Rzeszowie 

Nasza firma zajmuje się zarówno wirtualnymi biurami jak i obsługą rachunkowo-księgową oraz pracowniczą podmiotów gospodarczych. Jeżeli jesteś zainteresowany naszymi usługami to zapraszamy. Oferujemy wirtualne biuro zarówno dla księgowych, biur rachunkowych, jak i doradców podatkowych. Zadzwoń do wirtualnego biura w Rzeszowie i zyskaj szczegółowe warunki współpracy. 


Chcesz z Nami współpracować? Zadzwoń lub napisz.

Formularz  kontaktowy 

Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Skontaktuj się z nami

Poznaj doktora Adama Orłowskiego – eksperta w branży coworkingowej i współautora naszego Bloga

Doktor Adam Orłowski, pełniący rolę Prezesa Zarządu w Conventia sp. z o.o., jest doświadczonym liderem w sektorze usług coworkingowych. Jego bogata, ośmioletnia praktyka w zarządzaniu podmiotami branżowymi zdobyła uznanie na rynku, czego dowodem są liczne innowacyjne projekty i inicjatywy, które miały miejsce pod jego kierownictwem. 

Przed objęciem roli prezesa spółki  Adam Orłowski zdobywał doświadczenie akademickie, prowadząc zajęcia na Uniwersytecie Rzeszowskim. Jego głębokie zrozumienie teorii zarządzania oraz praktyczne podejście do biznesu przyczyniły się do rozwijania kreatywnych i efektywnych przestrzeni pracy wspólnej, które odpowiadają na potrzeby współczesnych przedsiębiorców i freelancerów.


O Firmie

Conventia Sp. z o.o. to firma działająca w sektorze biurowych usług administracyjnych i księgowych. Spółka została założona 30 lipca 2018 roku i od tego czasu oferuje różnorodne usługi związane z administracyjnym wsparciem biura, przetwarzaniem danych, oraz działalnością wspomagającą ubezpieczenia i fundusze emerytalne (Aleo)​.
Conventia jest wpisana na listę Działalności na rzecz spółek i trustów prowadzoną przez Dyrektora Izby Skarbowej pod numer RDST-243 (slaskie.kas.gov.pl).

Firma wykazała stabilny wzrost przychodów netto ze sprzedaży, który w 2022 roku osiągnął 17,96%, a także znaczący wzrost całkowitych aktywów o 48,87%  (EMISdatalinq). 

Conventia Sp. z o.o. zarządzana jest przez  Adama Orłowskiego. 

Wśród oferowanych przez firmę usług znajduje się też szeroka gama działalności związanych z obsługą biura, które obejmują dostarczanie usług wirtualnego biura, księgowości oraz inne specjalistyczne działania wspomagające prowadzenie biura.

Znajdź Nas