Prosta spółka akcyjna

Od kiedy prosta spółka akcyjna zacznie funkcjonować?

Już niebawem wejdą w życie przepisy wprowadzające do obrotu nowy rodzaj struktury gospodarczej w zakresie spółek kapitałowych. Chodzi o prostą spółkę akcyjną.

Jakie są zalety prostej spółki akcyjnej?

Prosta spółka akcyjna nie będzie musiała mieć realnego kapitału zakładowego, do jej założenia wystarczy kapitał zakładowy w kwocie 1 zł. Dodatkowo obrót akcjami będzie możliwy w formie dokumentowej, np. umowa sprzedaży akcji będzie mogła być zawarta mailem.

Jakie są wady prostej spółki akcyjnej?

Niestety prosta spółka akcyjna będzie podlegała tym samym obowiązkom podatkowym co spółka zoo, co oznacza konieczność prowadzenia pełnej księgowości. Ponadto w przypadku PPSA koniecznym będzie powierzenie prowadzenia rejestru akcji upoważnionemu do tego podmiotowi, co łączy się z kosztami.

Dla kogo jest prosta spółka akcyjna?

PSA to rozwiązanie głównie dla przedsiębiorców szukających kapitału, ale też dla takich, dla których wniesienie kapitału w wysokości 5 000, 00 zł to zbyt duży wydatek.

Jak założyć prostą spółkę akcyjną?

Prostą spółkę akcyjną będzie można założyć tradycyjnie lub przez Internet w systemie s-24. Oczywiście my również takie spółki zakładamy. 

P.S.A. a wirtualne biuro w Rzeszowie?

Siedziba prostej spółki akcyjnej może znajdować się w wirtualnym biurze. Zapraszamy do kontaktu.