Załóż i zarejestruj z Nami spółkę w stolicy Podkarpacia czyli Rzeszowie i poznaj naszą ofertę, w zakresie księgowości i wirtualnego biura już od 39 zł miesięcznie. 

Założymy i zarejestrujemy dla Ciebie spółkę, a potem poprowadzimy jej księgowość w cenie od 450 zł miesięcznie i wirtualne biuro od 39 zł.


Jakie cechy powinien posiadać księgowy?

Specyfika zawodu księgowego

Zawód księgowego jest specyficzny. Nie każdy dysponuje cechami charakteru, które umożliwiają wykonywanie tego zawodu. Oprócz wiedzy w zakresie rachunkowości oraz prawa podatkowego księgowy musi być osobą skrupulatną i odpowiedzialną. Sama wiedza nie wystarczy. O ile w przypadku doradcy podatkowego na pierwszy plan wchodzi wiedza jak stosować prawo podatkowe i rozwiązywać problemy z tym związane księgowy wykonuje czynności powtarzalne, monotonne, a jego najważniejszym celem jest to, aby nie pomylić się we wprowadzeniu danych i prawidłowe kwalifikować każde zdarzenie gospodarcze. W toku przeprowadzonej przez Urząd Skarbowy kontroli to na księgowym ciąży największy ciężar bowiem to on jest w największym stopniu zorientowany na temat księgowości danego podmiotu.

Zakres odpowiedzialności księgowego 

Księgowy to również ogromna odpowiedzialność bowiem błąd w rozliczeniach może skutkować sankcjami. Z uwagi na ten fakt księgowy powinien być osobą dojrzałą i świadomą ważności powierzonych obowiązków służbowych. Księgowy powinien być też systematycznym i punktualnym pracownikiem, bowiem czas w zakresie usług księgowych pełni kluczową rolę. W przypadku choroby lub nieusprawiedliwionej nieobecności księgowego w pracy powinien on być zastąpiony przez inna osobę z kwalifikacjami. Wskazane jest aby księgowy był absolwentem wyższych studiów ekonomicznych lub z zakresu finansów i rachunkowości. To wykształcenie daje księgowemu podstawy teoretyczne, które umożliwiają rozwiązywanie nieszablonowych sytuacji. Jednak kluczowe jest doświadczenie, zwłaszcza z uwagi na fakt, iż powtarzanie pewnych czynności czyni je automatycznymi co w znacznym stopniu wyklucza ryzyko popełnienia błędów. Księgowy powinien być perfekcjonistą, w tym zawodzie nie ma miejsca na nonszalancję czy kreatywność. Księgowy powinien przede wszystkim być służbistą, który podchodzi do każdego szczegółu poważnie, bowiem leży to w interesie podmiotu, którego obsługuje. Perfekcyjne prowadzenie ksiąg rachunkowych oraz ewidencji podatkowych przypadku kontroli podatkowej utwierdza Urząd Skarbowy w przekonaniu, że księgowość jest prowadzona fachowo co skraca czas trwania kontroli, bowiem kontrolerom zależy na wykryciu nieprawidłowości i wyeliminowaniu ich, a dlatego kontrolowanie podmiotów, które są w tym zakresie perfekcyjne jest stratą czasu.

Kontakt z wirtualnym biurem w Rzeszowie 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej zapraszamy do kontaktu. Biuro rachunkowe w Przeworsku, Jarosławiu oraz Rzeszowie zapewni obsługę księgową Twojej firmy świadczoną przez doświadczonych księgowych.


Chcesz z Nami współpracować? Zadzwoń lub napisz.

Formularz  kontaktowy 

Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Skontaktuj się z nami

Poznaj doktora Adama Orłowskiego – eksperta w branży coworkingowej i współautora naszego Bloga

Doktor Adam Orłowski, pełniący rolę Prezesa Zarządu w Conventia sp. z o.o., jest doświadczonym liderem w sektorze usług coworkingowych. Jego bogata, ośmioletnia praktyka w zarządzaniu podmiotami branżowymi zdobyła uznanie na rynku, czego dowodem są liczne innowacyjne projekty i inicjatywy, które miały miejsce pod jego kierownictwem. 

Przed objęciem roli prezesa spółki  Adam Orłowski zdobywał doświadczenie akademickie, prowadząc zajęcia na Uniwersytecie Rzeszowskim. Jego głębokie zrozumienie teorii zarządzania oraz praktyczne podejście do biznesu przyczyniły się do rozwijania kreatywnych i efektywnych przestrzeni pracy wspólnej, które odpowiadają na potrzeby współczesnych przedsiębiorców i freelancerów.


O Firmie

Conventia Sp. z o.o. to firma działająca w sektorze biurowych usług administracyjnych i księgowych. Spółka została założona 30 lipca 2018 roku i od tego czasu oferuje różnorodne usługi związane z administracyjnym wsparciem biura, przetwarzaniem danych, oraz działalnością wspomagającą ubezpieczenia i fundusze emerytalne (Aleo)​.
Conventia jest wpisana na listę Działalności na rzecz spółek i trustów prowadzoną przez Dyrektora Izby Skarbowej pod numer RDST-243 (slaskie.kas.gov.pl).

Firma wykazała stabilny wzrost przychodów netto ze sprzedaży, który w 2022 roku osiągnął 17,96%, a także znaczący wzrost całkowitych aktywów o 48,87%  (EMISdatalinq). 

Conventia Sp. z o.o. zarządzana jest przez  Adama Orłowskiego. 

Wśród oferowanych przez firmę usług znajduje się też szeroka gama działalności związanych z obsługą biura, które obejmują dostarczanie usług wirtualnego biura, księgowości oraz inne specjalistyczne działania wspomagające prowadzenie biura.

Znajdź Nas