Jeżeli interesuję Cię rejestracja spółki Kraków lub Rzeszów to dobry wybór. Oferujemy także wirtualne biuro, księgowość, pomoc w zakładaniu firm i zakup gotowych spółek.

Zapraszamy do naszych Oddziałów. 


Oddział w Krakowie

Założymy i zarejestrujemy dla Ciebie spółkę, a potem poprowadzimy jej księgowość w cenie od 299 zł miesięcznie i wirtualne biuro od 39 zł.

Oddział w Rzeszowie

Załóż i zarejestruj z Nami spółkę w stolicy Podkarpacia czyli Rzeszowie i poznaj naszą ofertę, w zakresie księgowości i wirtualnego biura już od 39 zł miesięcznie. 

Jak wystawić fakturę?

O czym warto pamiętać? 

Wystawienie faktury nie jest trudnym zadaniem. Trzeba jednak pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Przede wszystkim każda faktura musi zawierać obligatoryjne elementy. Najlepiej jest w tym przypadku skorzystać z pomocy biura rachunkowego, które wystawi wzór faktury VAT dla naszej firmy, która będzie można ręcznie lub komputerowo uzupełniać. Pamiętajmy jednak, że od 2018 r. można prowadzić wyłącznie księgowość w formie elektronicznej, nie będzie już można czynić zadość temu obowiązkowi w formie tradycyjnej, tj. papierowej, dlatego warto też, aby faktury wystawiane były wyłącznie w formie elektronicznej, a potem drukowane i dostarczane usługobiorcy. Faktury wypełniane komputerowo to wygoda, a przede wszystkim taka forma sporządzania faktur stanowi o twoim profesjonalizmie.

Kiedy wystawiamy fakturę? 

Fakturę należy wystawić w przypadku gdy usługobiorcą jest przedsiębiorcą, a gdy usługobiorca jest Konsument wyłącznie na jego żądanie. Faktura VAT powinna zawierać przede wszystkim oznaczenie stron stosunku, a więc imię i nazwisko bądź nazwa, adres zamieszkania lub siedzibę oraz Numer Identyfikacji Podatkowej. Na fakturze musi się również znaleźć data jej wystawienia oraz data wykonania usługi, a także numer porządkowy faktury nie jest natomiast obligatoryjne podpisanie tego dokumentu. W fakturze musimy również określić nazwę towaru bądź usługi, a także jej ilość z podaniem jednostkowych cen. Jeżeli stosujemy upusty lub inne zniżki również ta informacja musi się znaleźć na dokumencie. Na fakturze musimy też oczywiście podać wartość netto ogółem dostarczonych towarów, bądź świadczonych usług (bez podatku VAT) oraz wartość brutto tych towarów lub usług (z podatkiem VAT). Na fakturze powinna się również znaleźć informacja o zastosowanej stawce podatku od towarów i usług. Jeżeli zastosowaliśmy kilka stawkę podatku VAT, musi określić poszczególne wartości netto, z podziałem na kwoty dotyczące poszczególnych stawek VAT. Jeżeli podatnik rozlicza się metodą kasową na fakturze musi się znaleźć odpowiednia adnotacja na tę okoliczność.

Nasza oferta, w zakresie księgowości 

Jeżeli chcesz skupić się na rozwoju Twojego biznesu i nie masz czasu na zajmowaniem się wystawianiem faktur i innych formalności związanych z prowadzeniem biura najlepiej jest powierzyć  sprawy biurze rachunkowemu. Wystawimy dla Ciebie wzór faktury i wprowadzimy ją do systemu ewidencji VAT oraz podatkowej książki przychodów i rozchodów. Posiadamy biura w bardzo przestępnej lokalizacji w centrum trzech miast na Podkarpaciu. Z Nami prowadzenie biznesu może być naprawdę proste. Zapraszamy do naszych Biur w Jarosławiu, Przeworsku oraz Rzeszowie. Zachęcamy również do skorzystania z oferty wirtualnego biura

Chcesz z Nami współpracować? Zadzwoń lub napisz.

Formularz  kontaktowy 

Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Skontaktuj się z nami

Znajdź Nas