Oddziały naszej firmy- wybierz miasto i usługę, której potrzebujesz

  1. Kraków - wirtualne biuro - zakładanie spółek (bezpłatna konsultacja + księgowość)
  2. Rzeszów - wirtualne biuro - zakładanie spółek (bezpłatna konsultacja + księgowość)
  3. Warszawa - wirtualne biuro - zakładanie spółek (bezpłatna konsultacja + księgowość)
  4. Jarosław - wirtualne biuro - zakładanie spółek (bezpłatna konsultacja + księgowość)
  5. Przeworsk - wirtualne biuro - zakładanie spółek (bezpłatna konsultacja + księgowość)
Nawet jeżeli nie znalazłeś swojego miasta pamiętaj, że większość usług możemy załatwić online (spółkę można założyć bez wychodzenia z domu, podobnie jak podpisać umowę wirtualnego biura).

Jak wystawić fakturę?

O czym warto pamiętać? 

Wystawienie faktury nie jest trudnym zadaniem. Trzeba jednak pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Przede wszystkim każda faktura musi zawierać obligatoryjne elementy. Najlepiej jest w tym przypadku skorzystać z pomocy biura rachunkowego, które wystawi wzór faktury VAT dla naszej firmy, która będzie można ręcznie lub komputerowo uzupełniać. Pamiętajmy jednak, że od 2018 r. można prowadzić wyłącznie księgowość w formie elektronicznej, nie będzie już można czynić zadość temu obowiązkowi w formie tradycyjnej, tj. papierowej, dlatego warto też, aby faktury wystawiane były wyłącznie w formie elektronicznej, a potem drukowane i dostarczane usługobiorcy. Faktury wypełniane komputerowo to wygoda, a przede wszystkim taka forma sporządzania faktur stanowi o twoim profesjonalizmie.

Kiedy wystawiamy fakturę? 

Fakturę należy wystawić w przypadku gdy usługobiorcą jest przedsiębiorcą, a gdy usługobiorca jest Konsument wyłącznie na jego żądanie. Faktura VAT powinna zawierać przede wszystkim oznaczenie stron stosunku, a więc imię i nazwisko bądź nazwa, adres zamieszkania lub siedzibę oraz Numer Identyfikacji Podatkowej. Na fakturze musi się również znaleźć data jej wystawienia oraz data wykonania usługi, a także numer porządkowy faktury nie jest natomiast obligatoryjne podpisanie tego dokumentu. W fakturze musimy również określić nazwę towaru bądź usługi, a także jej ilość z podaniem jednostkowych cen. Jeżeli stosujemy upusty lub inne zniżki również ta informacja musi się znaleźć na dokumencie. Na fakturze musimy też oczywiście podać wartość netto ogółem dostarczonych towarów, bądź świadczonych usług (bez podatku VAT) oraz wartość brutto tych towarów lub usług (z podatkiem VAT). Na fakturze powinna się również znaleźć informacja o zastosowanej stawce podatku od towarów i usług. Jeżeli zastosowaliśmy kilka stawkę podatku VAT, musi określić poszczególne wartości netto, z podziałem na kwoty dotyczące poszczególnych stawek VAT. Jeżeli podatnik rozlicza się metodą kasową na fakturze musi się znaleźć odpowiednia adnotacja na tę okoliczność.

Nasza oferta, w zakresie księgowości 

Jeżeli chcesz skupić się na rozwoju Twojego biznesu i nie masz czasu na zajmowaniem się wystawianiem faktur i innych formalności związanych z prowadzeniem biura najlepiej jest powierzyć  sprawy biurze rachunkowemu. Wystawimy dla Ciebie wzór faktury i wprowadzimy ją do systemu ewidencji VAT oraz podatkowej książki przychodów i rozchodów. Posiadamy biura w bardzo przestępnej lokalizacji w centrum trzech miast na Podkarpaciu. Z Nami prowadzenie biznesu może być naprawdę proste. Zapraszamy do naszych Biur w Jarosławiu, Przeworsku oraz Rzeszowie. Zachęcamy również do skorzystania z oferty wirtualnego biura


Chcesz z Nami współpracować? Zadzwoń lub napisz.

Formularz  kontaktowy 

Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Skontaktuj się z nami

Poznaj doktora Adama Orłowskiego – eksperta w branży coworkingowej i współautora naszego Bloga

Doktor Adam Orłowski, pełniący rolę Prezesa Zarządu w Conventia sp. z o.o., jest doświadczonym liderem w sektorze usług coworkingowych. Jego bogata, ośmioletnia praktyka w zarządzaniu podmiotami branżowymi zdobyła uznanie na rynku, czego dowodem są liczne innowacyjne projekty i inicjatywy, które miały miejsce pod jego kierownictwem. 

Przed objęciem roli prezesa spółki  Adam Orłowski zdobywał doświadczenie akademickie, prowadząc zajęcia na Uniwersytecie Rzeszowskim. Jego głębokie zrozumienie teorii zarządzania oraz praktyczne podejście do biznesu przyczyniły się do rozwijania kreatywnych i efektywnych przestrzeni pracy wspólnej, które odpowiadają na potrzeby współczesnych przedsiębiorców i freelancerów. Aktualnie pełni funkcję Prezesa zarządu w:
Conventia sp. z o. o.
Wirtualne biuro Kraków sp. z o. o.
Wirtualne biuro Warszawa sp. z o. o.
Biuro zakładania i rejestracji spółek Warszawa sp. z o. o.
Biuro zakładania spółek Warszawa sp. z o. o. 


O Firmie

Conventia Sp. z o.o. to firma działająca w sektorze biurowych usług administracyjnych i księgowych. Spółka została założona 30 lipca 2018 roku i od tego czasu oferuje różnorodne usługi związane z administracyjnym wsparciem biura, przetwarzaniem danych, oraz działalnością wspomagającą ubezpieczenia i fundusze emerytalne (Aleo)​.
Conventia jest wpisana na listę Działalności na rzecz spółek i trustów prowadzoną przez Dyrektora Izby Skarbowej pod numer RDST-243 (slaskie.kas.gov.pl).

Firma wykazała stabilny wzrost przychodów netto ze sprzedaży, który w 2022 roku osiągnął 17,96%, a także znaczący wzrost całkowitych aktywów o 48,87%  (EMISdatalinq). 

Conventia Sp. z o.o. zarządzana jest przez  Adama Orłowskiego. 

Wśród oferowanych przez firmę usług znajduje się też szeroka gama działalności związanych z obsługą biura, które obejmują dostarczanie usług wirtualnego biura, księgowości oraz inne specjalistyczne działania wspomagające prowadzenie biura.
Conventia jest także właścicielem innych spółek z branży coworkingowej i księgowej takich jak:  Wirtualne biuro Kraków sp. z o. o.Wirtualne biuro Warszawa sp. z o. o.Biuro zakładania i rejestracji spółek Warszawa sp. z o. o.Biuro zakładania spółek Warszawa sp. z o. o.

 

Znajdź Nas