Jeżeli interesuję Cię rejestracja spółki Kraków lub Rzeszów to dobry wybór. Oferujemy także wirtualne biuro, księgowość, pomoc w zakładaniu firm i zakup gotowych spółek.

Zapraszamy do naszych Oddziałów. 


Oddział w Krakowie

Założymy i zarejestrujemy dla Ciebie spółkę, a potem poprowadzimy jej księgowość w cenie od 299 zł miesięcznie i wirtualne biuro od 39 zł.

Oddział w Rzeszowie

Załóż i zarejestruj z Nami spółkę w stolicy Podkarpacia czyli Rzeszowie i poznaj naszą ofertę, w zakresie księgowości i wirtualnego biura już od 39 zł miesięcznie. 

Wirtualne biuro dla spedytora

Przewóz towarów

 Ostatnimi czasy rynek transportu towarów bardzo dynamicznie się rozwija. Polska należy do krajów, które mają jeden z najbardziej rozwiniętych właśnie ten sektor gospodarki. W tym zakresie Polska jest liderem na skalę europejską. Polskie firmy w tej branży konkurują jednak zwykle nadal niskimi kosztami pracy, tj. wynagrodzenia kierowców. W związku z tym faktem inne kraje próbują zmienić tą sytuację dążąc do wprowadzenia minimalnego wynagrodzenia za pracę dla kierowców przejeżdżających przez ich państwa. Nadal dominującym środkiem transportu towarów jest transport ciężarowy. Taka sytuacja negatywnie wpływa na stan środowiska, gdyż samochody takie są zasilane przede wszystkim benzyną. Znacznie korzystniejszym rozwiązaniem jest korzystanie z transportu kolejowego. Niestety jednak takie rozwiązanie jest znacznie mniej dopasowane do potrzeb rynkowych, gdyż liczba stacji kolejowych oraz ich zasięg jest ograniczona.

Zawód spedytora 

  Zawód spedytora polega na kontrolowaniu trasy kierowców oraz jej wyznaczaniu. Spedytorzy zazwyczaj honorują się wyższym wykształceniem w zakresie logistyki. Organizacja dużego transportu jest zadaniem trudnym i bardzo skomplikowanym dlatego wymaga bardzo dużej wiedzy organizacyjnej oraz kreatywności. Spedytorowi niekiedy pomaga pilot, czyli kierowca, który przez przygotowaniem transportu szczegółowo sprawdza trasę. Kierowca taki zwykle porusza się samochodem osobowym. W dzisiejszych szych czasach gdy dysponujemy satelitarną nawigacją funkcja pilota traci na znaczeniu jednak niekiedy nadal znajduje zastosowanie. Oczywiście wiąże to się dodatkowymi kosztami dla firmy spedycyjnej, jednak pozwala na uniknięcie zagrożeń związanych za niedokładnością map satelitarnych. Jest to istotne zwłaszcza gdy samochody ciężarowe poruszają się kolumnie.

Obowiązki spedytora 

  Praca spedytora jest bardzo odpowiedzialna, gdyż od jego działań planistycznych bardzo często zależy wykonanie danej umowy z kontrahentem. Osoby wykonujące ten zawód powinny także być odporne na stres, gdyż w tym zawodzie bardzo konieczna jest umiejętności wykonywania pracy pod presja czasu oraz rozwiązywanie problemów. Dodatkowo spedytor musi być co do zasady dostępny 24 godziny na dobę pod telefonem. Transport jest zwykle wykonywany także w nocy, dlatego też w przypadku postania problemu na trasie kierowca w pierwszej kolejności kontaktuje się ze spedytorem w celu ustalenia sposobu rozwiązania tego problemu.

Jak się z Nami skontaktować?

  Nasze wirtualne biuro w Rzeszowie pomaga małym przedsiębiorcom działającym w zakresie branży transportowej. Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami w Przeworsku, Jarosławiu oraz Rzeszowie.  

Chcesz z Nami współpracować? Zadzwoń lub napisz.

Formularz  kontaktowy 

Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Skontaktuj się z nami

Znajdź Nas