Załóż i zarejestruj z Nami spółkę w stolicy Podkarpacia czyli Rzeszowie i poznaj naszą ofertę, w zakresie księgowości i wirtualnego biura już od 39 zł miesięcznie. 

Założymy i zarejestrujemy dla Ciebie spółkę, a potem poprowadzimy jej księgowość w cenie od 450 zł miesięcznie i wirtualne biuro od 39 zł.


Wirtualne biuro dla lasu

Struktura własnościowa polskich lasów

W dzisiejszych czasach większość lasów pozostaje w dyspozycji lasów państwowych. Nie zawsze jednak w takim przypadku lasy są dobrze zarządzane. Postuluje się, aby sprywatyzować lasy państwowe. Pomimo faktu, że lasy są w większości państwowe prowadzona jest w nich wycinka na bardzo szeroką skalę co pozbawia obywateli naszego kraju bezcennych zasobów środowiska naturalnego. Jednocześnie dostęp do lasów państwowych również jest ograniczony dla obywateli. Lasy prywatne są natomiast bardzo dobrze zarządzane, gdyż właściciele dbają o swoją własność. Przedsiębiorstwa państwowe są źle zarządzane, gdyż bardzo często w sposób niegospodarny gospodarują środkami. Lasy zyski jakie generują ze sprzedaży drewna przeznaczają przede wszystkim na opłacenie pracowników nadleśnictwa. Wynagrodzenie takich pracowników jest bardzo wysokie, gdyż są to pracownicy sektora publicznego.

Prywatne lasy

Prywatne lasy zarabiają również na wycince drzewa, ale także na turystyce. Lasy te generują bardzo małe koszty utrzymania, a dodatkowo nie są eksploatowane w taki sposób jak lasy państwowe. Lasy te stanowią doskonałą inwestycję, gdyż ich wartość z roku na rok wzrasta. Lasy do doskonała wizytówka naszego kraju. Nie zrozumiałym jest również to, że w prywatnych lasach ograniczona jest możliwość wycinki drzew, natomiast w lasach państwowych w zastraszającym tępię prowadzona jest wycinka drzew. Co prawda polski rząd zmienił prawo tak, aby wycinka lasów na prywatnych posesjach i lasach nie była tak ograniczona. Prawo własności nie powinno być ograniczone, gdyż jest to prawo naturalne przysługuje każdemu człowiekowi. Ograniczenie w zakresie wycinki drzew powinno natomiast dotyczyć lasów państwowych, gdyż stanowią one własność wszystkich Polaków. Środowisko naturalne jest bardzo ważne, zwłaszcza lasy, gdyż lasy produkują ogromną  ilość tlenu potrzebnego do życia.

Dzialność gospodarcza osób posiadających zasoby leśne

Właściciele lasów bardzo często prowadzą działalność gospodarczą w postaci tartaku. Zakład taki zajmuje się pozyskiwaniem oraz obróbką drzewa. Przedsiębiorcy ci sprzedają drzewo zarówno osobą ogrzewającym mieszkanie, a także firmą zajmującym się produkcją przedmiotów wykonanych z drzewa, w szczególności mebli. Tartak nie musi posiadać biura, gdyż czynności w zakresie prowadzenia takiej działalności są prowadzone w terenie albo w zamkniętych halach zimą. Czynności nie należące do przedmiotu merytorycznej działalności gospodarczej mogą być wykonywane w wirtualnym biurze w Przeworsku, Jarosławiu oraz Rzeszowie. Jeżeli chcesz poznać więcej informacji na temat działalności w przemyśle drzewnym oraz oferty wirtualnego biura zapraszam do kontaktu.


Chcesz z Nami współpracować? Zadzwoń lub napisz.

Formularz  kontaktowy 

Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Skontaktuj się z nami

Poznaj doktora Adama Orłowskiego – eksperta w branży coworkingowej i współautora naszego Bloga

Doktor Adam Orłowski, pełniący rolę Prezesa Zarządu w Conventia sp. z o.o., jest doświadczonym liderem w sektorze usług coworkingowych. Jego bogata, ośmioletnia praktyka w zarządzaniu podmiotami branżowymi zdobyła uznanie na rynku, czego dowodem są liczne innowacyjne projekty i inicjatywy, które miały miejsce pod jego kierownictwem. 

Przed objęciem roli prezesa spółki  Adam Orłowski zdobywał doświadczenie akademickie, prowadząc zajęcia na Uniwersytecie Rzeszowskim. Jego głębokie zrozumienie teorii zarządzania oraz praktyczne podejście do biznesu przyczyniły się do rozwijania kreatywnych i efektywnych przestrzeni pracy wspólnej, które odpowiadają na potrzeby współczesnych przedsiębiorców i freelancerów.


O Firmie

Conventia Sp. z o.o. to firma działająca w sektorze biurowych usług administracyjnych i księgowych. Spółka została założona 30 lipca 2018 roku i od tego czasu oferuje różnorodne usługi związane z administracyjnym wsparciem biura, przetwarzaniem danych, oraz działalnością wspomagającą ubezpieczenia i fundusze emerytalne (Aleo)​.
Conventia jest wpisana na listę Działalności na rzecz spółek i trustów prowadzoną przez Dyrektora Izby Skarbowej pod numer RDST-243 (slaskie.kas.gov.pl).

Firma wykazała stabilny wzrost przychodów netto ze sprzedaży, który w 2022 roku osiągnął 17,96%, a także znaczący wzrost całkowitych aktywów o 48,87%  (EMISdatalinq). 

Conventia Sp. z o.o. zarządzana jest przez  Adama Orłowskiego. 

Wśród oferowanych przez firmę usług znajduje się też szeroka gama działalności związanych z obsługą biura, które obejmują dostarczanie usług wirtualnego biura, księgowości oraz inne specjalistyczne działania wspomagające prowadzenie biura.

Znajdź Nas