Jeżeli interesuję Cię rejestracja spółki Kraków lub Rzeszów to dobry wybór. Oferujemy także wirtualne biuro, księgowość, pomoc w zakładaniu firm i zakup gotowych spółek.

Zapraszamy do naszych Oddziałów. 


Oddział w Krakowie

Założymy i zarejestrujemy dla Ciebie spółkę, a potem poprowadzimy jej księgowość w cenie od 299 zł miesięcznie i wirtualne biuro od 39 zł.

Oddział w Rzeszowie

Załóż i zarejestruj z Nami spółkę w stolicy Podkarpacia czyli Rzeszowie i poznaj naszą ofertę, w zakresie księgowości i wirtualnego biura już od 39 zł miesięcznie. 

Wirtualne biuro dla ankietera

Badania opinii publicznej

W dzisiejszych czasach badania opinii publicznej mają duże znaczenie. Badania takie przeprowadzane są zarówno na potrzeby określenia preferencji wyborczych jak i w celu badania rynku. Przedsiębiorcy również korzystają z badań opinii publicznej w celu określenia zapotrzebowania Konsumentów oraz przedsiębiorców na określony produkt.  Przedsiębiorca przed wprowadzeniem określonego produktu na rynek musi ocenić, czy będzie to opłacalne przedsięwzięcia, tj. czy towar ten znajdzie nabywców. Oczywiście można wprowadzić małą partie produktów na rynek i właśnie w taki sposób to określić. Niestety jednak w niektórych sytuacjach jest to niemożliwe, gdyż ze względu na uwarunkowania rynku oraz konkurencję konieczne jest wprowadzenie masowej ilości produktów oraz zakup bardzo kosztownego sprzętu takiego jak np. linie i hale produkcyjne. Przeprowadzenie anonimowych ankiet jest bez wątpienia mniejszym wydatkiem niż tzw. prowadzenie działalności gospodarczej na dużą skalę na próbę. Oczywistym jest jednak to, że badania opinii publicznej nie zawsze odzwierciedlają rzeczywisty stan. Wynika to z faktu, że większość ludzi zapracowanych odmawia udziału w ankietach z uwagi na brak czasu. Można więc powiedzieć, że osoby takie nie są reprezentowane w toku badań, a ich poglądy i preferencje nie są uwzględniane w tym przypadku.

Firmy zajmujące się ankietami

Firmy zajmujące się przeprowadzaniem badań opinii publicznej zatrudniają ankieterów. Osoby takie przeprowadzają rozmowy telefoniczne z reprezentatywnymi grupami ludzi. Sondaże mogą być także przeprowadzane za pośrednictwem różnego rodzaju formularzy zamieszczanych na stronie Internetowej. Najczęściej jednak użytkownicy Internetu nie mają czasu bądź ochoty odpowiadać na określone pytania. Zdarzają się jednak osoby, które chętnie biorą udział w ankiecie. Dobrym rozwiązaniem jest tutaj również stosowanie określonych form gratyfikacji finansowych dla uczestników ankiet. W takim przypadku w ankietach brać będą udział będą głównie osoby niezamożne, studenci lub osoby bezrobotne.

Sondaże polityczne 

W przypadku sondaży poparcie politycznego usługi sondażowe zamawia najczęściej stacja telewizyjna, aby potem móc opublikować jej wyniki. Sondaże takie nie zawsze w pełni się sprawdzają jednak stanowią istotny wskaźnik poparcia politycznego, który daje możliwość opracowania kierunku dalszych działań, czy eliminację zjawisk niepożądanych, których co widać po sondażach nie są popierane społecznie.

Formy zatrudnienia ankietera 

Ankieter może być zatrudniony na podstawie umowy o pracę, umowę zlecenia, ale także prowadzić własny biznes świadcząc usługi dla sondażowi. Jeżeli ankieter prowadzi własną firmę warto ją zarejestrować w wirtualnym biurze w Rzeszowie.

Chcesz z Nami współpracować? Zadzwoń lub napisz.

Formularz  kontaktowy 

Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Skontaktuj się z nami

Znajdź Nas