Załóż i zarejestruj z Nami spółkę w stolicy Podkarpacia czyli Rzeszowie i poznaj naszą ofertę, w zakresie księgowości i wirtualnego biura już od 39 zł miesięcznie. 

Założymy i zarejestrujemy dla Ciebie spółkę, a potem poprowadzimy jej księgowość w cenie od 450 zł miesięcznie i wirtualne biuro od 39 zł.


W jakich zawodach zarabia się najwięcej?

Kwalifikacje, a wynagrodzenie 

 Wynagrodzenie za pracę jest zróżnicowane ze względu na zajmowane stanowisko. Zasadą jest to, że osoby wysoko wykwalifikowane i wykształcone zarabiają więcej niż osoby bez specjalnych kwalifikacji. Na rynku pracy w sektorze prywatnych przedsiębiorstw panują co do zasady reguły wolnego rynku dlatego wysokość wynagrodzenia jest określona wartością pracy. Inaczej jest w sektorze publicznym, gdyż tam wysokość wynagrodzenia jest ustalana w drodze ustawy. Ponadto w sektorze publicznym pracodawcy są znacznie skłonni do ulegania naciskom w zakresie polepszenia warunków płacy pracowników. Z uwagi na ten fakt co do zasady wynagrodzenia w tym sektorze są znacznie wyższe. Kiedyś zarobki w budżetówce kształtowały się na stosunkowo niskim poziomie jednak po serii podwyżek sytuacja to uległa zmianie. W przedsiębiorstwach prywatnych wielu pracowników zarabia minimalną  pensję, czyli niespełna 1 500 zł na rękę. W państwowych firmach wynagrodzenie pracowników jest znacznie wyższe już na starcie. Nie dotyczy to różnego rodzaju stażystów, których wynagrodzenie nie przekracza 1 000 zł.

Zatrudnienie w sektorze prywatnym 

  W sektorze prywatnym coraz częściej zatrudniani są obcokrajowcy, ze względy na mało opłacalne na obywateli naszego kraju zarobki. Obcokrajowcy nie mogę być natomiast zatrudniani w sektorze publicznym, gdyż tam zasadą jest to, że pracownik musi się wykazać polskim obywatelstwem i biegłą znajomością języka polskiego. Obcokrajowcy większość pensji wysyłają za granicę, gdyż w mniej rozwinięto gospodarczo krajach minimalne wynagrodzenie obowiązujące w Polsce wydaje się wysokie. Wynagrodzenie w Polsce jest również uzależnione od wykonywanego zawodu. Na najwyższe wynagrodzenie mogą liczyć w szczególności lekarze. Jest to zrozumiałe, gdyż zawód ten wiąże ze sobą ogromną odpowiedzialność i wymaga wielu lat nauki. Stosunkowo wysokie wynagrodzenie pomimo nadpodaży osób posiadających kwalifikację w tym kierunku otrzymują nauczyciele. Dotyczy to jednak wyłącznie szkół państwowych, gdyż w sektorze prywatnym wynagrodzenie to jest regulowane przez rynek. Na pokaźne wynagrodzenie mogą również liczyć osoby wykonujące zawody techniczne takie jak sprawach, czy budowlaniec po studiach. W niektórych zawodach natomiast wynagrodzenie jest skrajnie zróżnicowane, np. w przypadku prawników. Dobrze prosperujący adwokat może zarabiać nawet kilkaset tysięcy złotych miesięcznie, ale zarobki niektórych adwokatów są znacznie niższe niż średnia krajowa.

Wirtualne biuro dla Twojego zawodu 

  Wirtualne biuro w Rzeszowie, Jarosławiu oraz Przeworsku współpracuje z osobami wykonującymi różne zawody. Nasza firma gwarantuje poufność w zakresie wysokości zarobków osiąganych przez naszych Klientów.  


Chcesz z Nami współpracować? Zadzwoń lub napisz.

Formularz  kontaktowy 

Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Skontaktuj się z nami

Poznaj doktora Adama Orłowskiego – eksperta w branży coworkingowej i współautora naszego Bloga

Doktor Adam Orłowski, pełniący rolę Prezesa Zarządu w Conventia sp. z o.o., jest doświadczonym liderem w sektorze usług coworkingowych. Jego bogata, ośmioletnia praktyka w zarządzaniu podmiotami branżowymi zdobyła uznanie na rynku, czego dowodem są liczne innowacyjne projekty i inicjatywy, które miały miejsce pod jego kierownictwem. 

Przed objęciem roli prezesa spółki  Adam Orłowski zdobywał doświadczenie akademickie, prowadząc zajęcia na Uniwersytecie Rzeszowskim. Jego głębokie zrozumienie teorii zarządzania oraz praktyczne podejście do biznesu przyczyniły się do rozwijania kreatywnych i efektywnych przestrzeni pracy wspólnej, które odpowiadają na potrzeby współczesnych przedsiębiorców i freelancerów.


O Firmie

Conventia Sp. z o.o. to firma działająca w sektorze biurowych usług administracyjnych i księgowych. Spółka została założona 30 lipca 2018 roku i od tego czasu oferuje różnorodne usługi związane z administracyjnym wsparciem biura, przetwarzaniem danych, oraz działalnością wspomagającą ubezpieczenia i fundusze emerytalne (Aleo)​.
Conventia jest wpisana na listę Działalności na rzecz spółek i trustów prowadzoną przez Dyrektora Izby Skarbowej pod numer RDST-243 (slaskie.kas.gov.pl).

Firma wykazała stabilny wzrost przychodów netto ze sprzedaży, który w 2022 roku osiągnął 17,96%, a także znaczący wzrost całkowitych aktywów o 48,87%  (EMISdatalinq). 

Conventia Sp. z o.o. zarządzana jest przez  Adama Orłowskiego. 

Wśród oferowanych przez firmę usług znajduje się też szeroka gama działalności związanych z obsługą biura, które obejmują dostarczanie usług wirtualnego biura, księgowości oraz inne specjalistyczne działania wspomagające prowadzenie biura.

Znajdź Nas