Jeżeli interesuję Cię rejestracja spółki Kraków lub Rzeszów to dobry wybór. Oferujemy także wirtualne biuro, księgowość, pomoc w zakładaniu firm i zakup gotowych spółek.

Zapraszamy do naszych Oddziałów. 


Oddział w Krakowie

Założymy i zarejestrujemy dla Ciebie spółkę, a potem poprowadzimy jej księgowość w cenie od 299 zł miesięcznie i wirtualne biuro od 39 zł.

Oddział w Rzeszowie

Załóż i zarejestruj z Nami spółkę w stolicy Podkarpacia czyli Rzeszowie i poznaj naszą ofertę, w zakresie księgowości i wirtualnego biura już od 39 zł miesięcznie. 

Rejestracja pojazdu

Obowiązek rejestracyjny 

Rejestracja pojazdu to jedna z procedur administracyjnych. Czynność taka może być dokonana przez samego właściciela samochodu lub działającego w jego imieniu i na jego rachunek pełnomocnika. Pełnomocnikiem takim może być, w szczególności adwokat lub radca prawny. Jest to jednak procedura administracyjne dlatego też może nas reprezentować inna osoba, nawet gdy nie jest prawnikiem. Sprawa ta jest co do zasady załatwiana od ręki tego samego dnia i wydawana są tablice rejestracyjne. Sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana, gdy auto jest sprowadzone zza granicy, gdyż wówczas zachodzi konieczność sprowadzenia większej liczby dokumentów. Dokumentów tych co do zasady nie powinno wysyłać się pocztą, a dokonać czynności osobiście.

Wymagane dokumenty 

  Do rejestracji pojazdu należy przygotować dowód osobisty właściciela pojazdu. Jeżeli osoba ta nie posiada dowodu osobistego dokumentem stwierdzającym tożsamość może być paszport. Dotyczy to przede wszystkim Cudzoziemców. W przypadku gdy samochód ma kilku współwłaścicieli i koniecznym jest udział ich wszystkich. Jednocześnie istnieje zasada, że jeden z właścicieli nie może być pełnomocnikiem drugiego. Należy także przedłożyć dowód zakupu lub otrzymania pojazdu. Dowodem takim może być faktura VAT, umowa kupna-sprzedaży lub też umowa darowizny. Jeżeli dla pojazdu został wydana karta koniecznym jest również zabranie ze sobą również tego dokumentu. W niektórych sytuacjach konieczne jest również wniesieni tzw. opłaty recyklingowej. Dotyczy to pojazdów sprowadzonych na teren Polski przed 2016 r. Opłata ta jest znaczna, gdyż wynosi aż 500 zł. Jeżeli chodzi o koszty to zasadniczo wyższe są one przy sprowadzeniu nowego lub używanego auta z zagranicy. Przy pojazdach sprowadzonych z zagranicy konieczne jest także dołączenie potwierdzenia zapłaty akcyzy. Warto również przed rejestracją pojazdy wykonać przegląd w autoryzowanej stacji kontroli pojazdów. Przy rejestracji używanego pojazdu zazwyczaj konieczne jest również zabranie starych tablic rejestracyjnych. Montaż tablic rejestracyjnych można wykonać samemu lub udać się w tym celu do warsztatu samochodowego. Koszt takiej usługi jest niewielki. Rejestracji pojazdu dokonuje się w Starostwie Powiatowym właściwym ze względu na miejsce zamieszkania właściciela pojazdu. Miejsce to nie musi być tożsame z zameldowaniem i wówczas właściciel pojazdu składa stosowne oświadczenie w tym zakresie. Pracownicy wirtualnego biura mogą skompletować niezbędną dokumentację w tym zakresie i załatwić wszelkie formalności. Jest to istotne, gdyż rejestracja samochodu może trwać nawet cały dzień. Przedsiębiorcy najczęściej są zapracowani dlatego takie czynności zlecają pracownikom lub podmiotowym zewnętrznym. W przypadku powstania sprawy bardziej skomplikowanej można udać po poradę do doświadczonego adwokata. W tym zakresie również możemy pomóc, gdyż współpracujemy z dobrą Kancelaria.

Nasza pomoc

  Nasze wirtualne biuro ma swoje siedziby w trzech miastach na Podkarpaciu. Są to miasta powiatowe, gdzie możliwa jest rejestracja we właściwym urzędzie pojazdu. Koszty takiej usługi są niewielkie zwłaszcza dla Klientów wirtualnego biura. Zapraszamy do kontaktu przez dowolnie wybrany przez potencjalnego Klienta kanał.

Chcesz z Nami współpracować? Zadzwoń lub napisz.

Formularz  kontaktowy 

Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Skontaktuj się z nami

Znajdź Nas