Załóż i zarejestruj z Nami spółkę w stolicy Podkarpacia czyli Rzeszowie i poznaj naszą ofertę, w zakresie księgowości i wirtualnego biura już od 39 zł miesięcznie. 

Założymy i zarejestrujemy dla Ciebie spółkę, a potem poprowadzimy jej księgowość w cenie od 450 zł miesięcznie i wirtualne biuro od 39 zł.


Najczęstsze problemy i pytania związane z założeniem Profilu Zaufanego oraz odpowiedzi

1. Nie mogę zalogować się do swojego konta bankowego. Co zrobić?

Odpowiedź: Upewnij się, że używasz poprawnych danych logowania. Jeśli nadal masz problem, skontaktuj się z obsługą klienta swojego banku, aby uzyskać pomoc w odzyskaniu dostępu do konta.

2. Nie widzę opcji Profilu Zaufanego w moim banku. Co zrobić?

Odpowiedź: Sprawdź, czy Twój bank oferuje usługę założenia Profilu Zaufanego. Jeśli tak, upewnij się, że jesteś zalogowany do właściwej sekcji bankowości internetowej (np. e-Urząd, Usługi e-administracji). Jeśli nadal masz problem, skontaktuj się z obsługą klienta banku.

3. Moje dane nie są poprawnie wyświetlane w formularzu. Co zrobić?

Odpowiedź: Upewnij się, że dane wprowadzone w banku są aktualne i zgodne z danymi osobowymi. W razie potrzeby zaktualizuj swoje dane w banku przed przystąpieniem do zakładania Profilu Zaufanego.

4. Czy mogę założyć Profil Zaufany, jeśli nie mam konta w żadnym z tych banków?

Odpowiedź: Tak, istnieją inne metody założenia Profilu Zaufanego, takie jak rozmowa video z urzędnikiem, użycie e-dowodu lub wizyta w placówce urzędu. Wybierz metodę, która najbardziej Ci odpowiada.

5. Jak długo trwa proces potwierdzenia tożsamości i założenia Profilu Zaufanego?

Odpowiedź: Proces potwierdzenia tożsamości i założenia Profilu Zaufanego przez bank jest zazwyczaj szybki i może zająć kilka minut. Czas ten może się różnić w zależności od banku i obciążenia systemu.

6. Czy założenie Profilu Zaufanego jest bezpłatne?

Odpowiedź: Tak, założenie Profilu Zaufanego jest bezpłatne. Banki nie pobierają opłat za tę usługę.

7. Co zrobić, jeśli mój Profil Zaufany wygasł?

Odpowiedź: Jeśli Twój Profil Zaufany wygasł, możesz go przedłużyć, logując się na swoje konto bankowe i przechodząc przez proces potwierdzenia tożsamości ponownie. Alternatywnie, możesz przedłużyć Profil Zaufany przez inne dostępne metody.

8. Czy mogę założyć Profil Zaufany dla osoby niepełnoletniej?

Odpowiedź: Profil Zaufany mogą założyć jedynie osoby pełnoletnie posiadające pełną zdolność do czynności prawnych. Osoby niepełnoletnie nie mogą założyć Profilu Zaufanego.

9. Czy mogę używać Profilu Zaufanego za granicą?

Odpowiedź: Tak, Profil Zaufany można używać za granicą do załatwiania spraw urzędowych online w Polsce. Wymaga to jednak dostępu do Internetu.

10. Czy mogę posiadać więcej niż jeden Profil Zaufany?

Odpowiedź: Nie, każdy użytkownik może posiadać tylko jeden aktywny Profil Zaufany. W przypadku posiadania kilku kont bankowych, możesz wybrać, przez który bank chcesz potwierdzić swoją tożsamość.

11. Nie otrzymuję kodu SMS do potwierdzenia tożsamości. Co zrobić?

Odpowiedź: Upewnij się, że numer telefonu zarejestrowany w banku jest aktualny i że masz wystarczający zasięg sieci. Spróbuj ponownie wysłać kod. Jeśli problem nadal występuje, skontaktuj się z obsługą klienta banku.

12. Jak zaktualizować dane w Profilu Zaufanym?

Odpowiedź: Aby zaktualizować dane w Profilu Zaufanym, zaloguj się na swoje konto bankowe i przejdź do sekcji Profilu Zaufanego. Tam powinieneś mieć możliwość edycji swoich danych. Jeśli nie możesz znaleźć tej opcji, skontaktuj się z obsługą klienta banku.

13. Czy mogę założyć Profil Zaufany na urządzeniu mobilnym?

Odpowiedź: Tak, większość banków umożliwia założenie Profilu Zaufanego przez aplikację mobilną. Upewnij się, że masz zainstalowaną najnowszą wersję aplikacji swojego banku.

14. Co zrobić, jeśli pojawia się błąd techniczny podczas zakładania Profilu Zaufanego?

Odpowiedź: Spróbuj ponownie uruchomić przeglądarkę lub aplikację mobilną. Upewnij się, że masz stabilne połączenie internetowe. Jeśli problem nadal występuje, skontaktuj się z obsługą klienta banku lub wsparciem technicznym.

15. Czy mogę używać Profilu Zaufanego na różnych urządzeniach?

Odpowiedź: Tak, Profil Zaufany jest powiązany z Twoją tożsamością, a nie z konkretnym urządzeniem. Możesz używać Profilu Zaufanego na dowolnym urządzeniu z dostępem do internetu.

16. Czy mogę założyć Profil Zaufany, jeśli jestem obcokrajowcem mieszkającym w Polsce?

Odpowiedź: Tak, obcokrajowcy posiadający numer PESEL mogą założyć Profil Zaufany, korzystając z jednej z dostępnych metod potwierdzenia tożsamości.

17. Co zrobić, jeśli zapomniałem hasła do Profilu Zaufanego?

Odpowiedź: Profil Zaufany nie wymaga osobnego hasła – jest powiązany z Twoim kontem bankowym. Jeśli zapomniałeś hasła do konta bankowego, skontaktuj się z obsługą klienta swojego banku, aby je odzyskać.

18. Czy Profil Zaufany jest bezpieczny?

Odpowiedź: Tak, Profil Zaufany jest bezpieczny. Proces potwierdzenia tożsamości jest ściśle kontrolowany i zabezpieczony, aby zapewnić ochronę Twoich danych osobowych.

19. Dlaczego nie mogę znaleźć opcji założenia Profilu Zaufanego na stronie banku?

Odpowiedź: Upewnij się, że korzystasz z najnowszej wersji przeglądarki internetowej lub aplikacji mobilnej banku. Opcja ta może być ukryta w sekcjach takich jak "e-Urząd", "Usługi e-administracji" lub podobnych. Jeśli nadal masz problem, skontaktuj się z obsługą klienta banku.

20. Czy mogę usunąć Profil Zaufany i założyć go ponownie?

Odpowiedź: Tak, możesz usunąć swój Profil Zaufany i założyć go ponownie. W tym celu zaloguj się na swoje konto Profilu Zaufanego, przejdź do ustawień i wybierz opcję usunięcia konta. Następnie możesz założyć Profil Zaufany ponownie, korzystając z jednej z dostępnych metod potwierdzenia tożsamości.

21. Czy mogę zmienić sposób potwierdzenia tożsamości po założeniu Profilu Zaufanego?

Odpowiedź: Nie, sposób potwierdzenia tożsamości jest wybierany podczas zakładania Profilu Zaufanego i nie można go zmienić po założeniu konta. Jeśli chcesz zmienić sposób potwierdzenia, musisz usunąć obecny Profil Zaufany i założyć nowy, wybierając inny sposób potwierdzenia tożsamości.

22. Jakie dane są potrzebne do założenia Profilu Zaufanego?

Odpowiedź: Do założenia Profilu Zaufanego potrzebne są Twoje podstawowe dane osobowe, takie jak imię, nazwisko, numer PESEL, numer telefonu oraz adres e-mail. Dane te są weryfikowane podczas procesu potwierdzenia tożsamości.

23. Czy mogę założyć Profil Zaufany dla firmy?

Odpowiedź: Profil Zaufany jest przeznaczony wyłącznie dla osób fizycznych. Firmy mogą korzystać z innych form elektronicznej tożsamości, takich jak ePUAP lub kwalifikowany podpis elektroniczny.

24. Czy mogę założyć Profil Zaufany na podstawie paszportu?

Odpowiedź: Nie, do założenia Profilu Zaufanego wymagany jest numer PESEL. Paszport nie jest wystarczający do potwierdzenia tożsamości w tym przypadku.

25. Jakie przeglądarki internetowe są wspierane podczas zakładania Profilu Zaufanego?

Odpowiedź: Większość nowoczesnych przeglądarek internetowych jest wspierana, w tym Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge oraz Safari. Upewnij się, że korzystasz z najnowszej wersji przeglądarki, aby uniknąć problemów technicznych.

26. Czy mogę założyć Profil Zaufany bez posiadania konta bankowego?

Odpowiedź: Tak, możesz założyć Profil Zaufany bez konta bankowego, korzystając z innych metod potwierdzenia tożsamości, takich jak rozmowa video z urzędnikiem, użycie e-dowodu lub wizyta w placówce urzędu.

27. Co zrobić, jeśli mam problem z połączeniem internetowym podczas zakładania Profilu Zaufanego?

Odpowiedź: Upewnij się, że masz stabilne połączenie internetowe. Jeśli problem nadal występuje, spróbuj skorzystać z innej sieci Wi-Fi lub połączenia komórkowego. W razie potrzeby skontaktuj się z dostawcą usług internetowych.

28. Czy mogę założyć Profil Zaufany na komputerze z systemem operacyjnym innym niż Windows?

Odpowiedź: Tak, Profil Zaufany można założyć na komputerach z systemami operacyjnymi innymi niż Windows, takimi jak macOS czy Linux. Upewnij się, że korzystasz z najnowszej wersji przeglądarki internetowej.

29. Co zrobić, jeśli formularz założenia Profilu Zaufanego nie chce się załadować?

Odpowiedź: Spróbuj odświeżyć stronę lub uruchomić przeglądarkę ponownie. Upewnij się, że masz stabilne połączenie internetowe. Jeśli problem nadal występuje, spróbuj skorzystać z innej przeglądarki lub urządzenia.

30. Czy mogę założyć Profil Zaufany, jeśli mam ograniczoną zdolność do czynności prawnych?

Odpowiedź: Nie, Profil Zaufany mogą założyć jedynie osoby pełnoletnie posiadające pełną zdolność do czynności prawnych.


Chcesz z Nami współpracować? Zadzwoń lub napisz.

Formularz  kontaktowy 

Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Skontaktuj się z nami

Poznaj doktora Adama Orłowskiego – eksperta w branży coworkingowej i współautora naszego Bloga

Doktor Adam Orłowski, pełniący rolę Prezesa Zarządu w Conventia sp. z o.o., jest doświadczonym liderem w sektorze usług coworkingowych. Jego bogata, ośmioletnia praktyka w zarządzaniu podmiotami branżowymi zdobyła uznanie na rynku, czego dowodem są liczne innowacyjne projekty i inicjatywy, które miały miejsce pod jego kierownictwem. 

Przed objęciem roli prezesa spółki  Adam Orłowski zdobywał doświadczenie akademickie, prowadząc zajęcia na Uniwersytecie Rzeszowskim. Jego głębokie zrozumienie teorii zarządzania oraz praktyczne podejście do biznesu przyczyniły się do rozwijania kreatywnych i efektywnych przestrzeni pracy wspólnej, które odpowiadają na potrzeby współczesnych przedsiębiorców i freelancerów.


O Firmie

Conventia Sp. z o.o. to firma działająca w sektorze biurowych usług administracyjnych i księgowych. Spółka została założona 30 lipca 2018 roku i od tego czasu oferuje różnorodne usługi związane z administracyjnym wsparciem biura, przetwarzaniem danych, oraz działalnością wspomagającą ubezpieczenia i fundusze emerytalne (Aleo)​.
Conventia jest wpisana na listę Działalności na rzecz spółek i trustów prowadzoną przez Dyrektora Izby Skarbowej pod numer RDST-243 (slaskie.kas.gov.pl).

Firma wykazała stabilny wzrost przychodów netto ze sprzedaży, który w 2022 roku osiągnął 17,96%, a także znaczący wzrost całkowitych aktywów o 48,87%  (EMISdatalinq). 

Conventia Sp. z o.o. zarządzana jest przez  Adama Orłowskiego. 

Wśród oferowanych przez firmę usług znajduje się też szeroka gama działalności związanych z obsługą biura, które obejmują dostarczanie usług wirtualnego biura, księgowości oraz inne specjalistyczne działania wspomagające prowadzenie biura.

Znajdź Nas