Załóż i zarejestruj z Nami spółkę w stolicy Podkarpacia czyli Rzeszowie i poznaj naszą ofertę, w zakresie księgowości i wirtualnego biura już od 39 zł miesięcznie. 

Założymy i zarejestrujemy dla Ciebie spółkę, a potem poprowadzimy jej księgowość w cenie od 450 zł miesięcznie i wirtualne biuro od 39 zł.


Lista wspólników w PRS - podstawa prawna

Wprowadzenie

Proces rejestracji spółki w Polsce jest regulowany przez szereg przepisów prawnych, które mają na celu zapewnienie przejrzystości i rzetelności działań gospodarczych. Jednym z kluczowych elementów tego procesu jest dołączenie listy wspólników do wniosku o wpis spółki do Krajowego Rejestru Sądowego (KRS) za pośrednictwem systemu PRS (Platforma Rejestrów Sądowych). W artykule tym omówimy podstawy prawne oraz wymogi związane z przygotowaniem i złożeniem takiej listy.

Podstawy Prawne

Podstawę prawną dla obowiązku dołączania listy wspólników stanowią przepisy Kodeksu spółek handlowych (KSH) oraz ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym. Zgodnie z artykułem 167 § 1 KSH, wniosek o wpis spółki do rejestru powinien zawierać listę wspólników, którzy obejmują udziały w zakładanej spółce.

Elementy Listy Wspólników

Lista wspólników, która jest dołączana do wniosku o wpis spółki, musi zawierać szczegółowe informacje na temat każdego wspólnika. Wymagane dane obejmują:

  1. Imię i nazwisko wspólnika (lub nazwę w przypadku osoby prawnej).
  2. Numer rejestru w przypadku osoby prawnej.
  3. Liczbę udziałów objętych przez wspólnika.
  4. Łączną wartość udziałów objętych przez wspólnika.


Chcesz z Nami współpracować? Zadzwoń lub napisz.

Formularz  kontaktowy 

Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Skontaktuj się z nami

Poznaj doktora Adama Orłowskiego – eksperta w branży coworkingowej i współautora naszego Bloga

Doktor Adam Orłowski, pełniący rolę Prezesa Zarządu w Conventia sp. z o.o., jest doświadczonym liderem w sektorze usług coworkingowych. Jego bogata, ośmioletnia praktyka w zarządzaniu podmiotami branżowymi zdobyła uznanie na rynku, czego dowodem są liczne innowacyjne projekty i inicjatywy, które miały miejsce pod jego kierownictwem. 

Przed objęciem roli prezesa spółki  Adam Orłowski zdobywał doświadczenie akademickie, prowadząc zajęcia na Uniwersytecie Rzeszowskim. Jego głębokie zrozumienie teorii zarządzania oraz praktyczne podejście do biznesu przyczyniły się do rozwijania kreatywnych i efektywnych przestrzeni pracy wspólnej, które odpowiadają na potrzeby współczesnych przedsiębiorców i freelancerów.


O Firmie

Conventia Sp. z o.o. to firma działająca w sektorze biurowych usług administracyjnych i księgowych. Spółka została założona 30 lipca 2018 roku i od tego czasu oferuje różnorodne usługi związane z administracyjnym wsparciem biura, przetwarzaniem danych, oraz działalnością wspomagającą ubezpieczenia i fundusze emerytalne (Aleo)​.
Conventia jest wpisana na listę Działalności na rzecz spółek i trustów prowadzoną przez Dyrektora Izby Skarbowej pod numer RDST-243 (slaskie.kas.gov.pl).

Firma wykazała stabilny wzrost przychodów netto ze sprzedaży, który w 2022 roku osiągnął 17,96%, a także znaczący wzrost całkowitych aktywów o 48,87%  (EMISdatalinq). 

Conventia Sp. z o.o. zarządzana jest przez  Adama Orłowskiego. 

Wśród oferowanych przez firmę usług znajduje się też szeroka gama działalności związanych z obsługą biura, które obejmują dostarczanie usług wirtualnego biura, księgowości oraz inne specjalistyczne działania wspomagające prowadzenie biura.

Znajdź Nas